Nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo

10

2013-12-09

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o posiadanie nielegalnej broni myśliwskiej oraz kłusownictwo. Mężczyzna objęty został środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w kwocie 2 tys złotych oraz zakazem opuszczania kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi tarnobrzeska prokuratura.

Od pewnego czasu do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Dębie docierały informacje o kłusowniku pojawiającym się w lesie pod Nową Dębą. Mężczyzna nie posiadając uprawnień do polowania, miał odstrzelić jelenia.

Policjanci prowadząc czynności procesowe oraz w oparciu o uzyskane opinie kryminalistyczne zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Sokołowa Małopolskiego. Zdecydowano o przeszukaniu miejsca jego zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli nielegalną broń myśliwską i amunicję.

44-letni mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu dwa zarzuty popełnionych przestępstw. Na tej podstawie prokurator wszczął śledztwo. Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policja

10 KOMENTARZE

 1. Jako przyrodnik z zamiłowania obserwuję znacznie liczniejsze hmary jeleni biegajacych po miescie. Nie musiał do lasu jechać żeby odstrzelic kilka sztuk :p

 2. Pewnie wytropil go pies śledczy Poloczka :) chyba nasi policjanci oglądali na animal planet policję dla zwierząt i wzięli sobie do serca los nowodebskich jeleni :)

 3. @2:)
  Różnica jest dramatyczna! jeleń leśny – mała szkodliwość czynu.
  jeleń miejski – morderstwo z premedyytacją. – min.12 lat krat!

 4. A byście widzieli jak rano w poniedziałek tropili "śmierdzących " Mikołajów koło Dezametu zakorkowali pół Dęby całe rondo, ale co zdybali ???

 5. @6
  To prewencja aby potencjalny pijany mordcerca spasował i ''nie no jadę!'' On jedzie sam a ty z dzieckiem do lekarza i przypierd*li w Twe auto! Tak trzymać Psy! a nie łańcuch w komisariacie..

 6. ktury wymyśla takie piep..one przeisy spalić …uja pasy 100zł 2 puk niechcesz nie zapinasz najwyżej zginiesz a ni płacić sku..ysynom naciągacze jeb.ne

 7. To w okolicach Sokołowa nie ma lasów?! Tylko akurat 40 km jechał do Dęby? Nienormalny jakiś. Tym bardziej że tu polują na terenie szpitala jak i zakładów od pewnego czasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here