Nowa praca dla zwalnianych z Kopalni Siarki Machów

55

26-11-2012


Jak informuje portal regiopraca.pl: Blisko stu pracowników likwidowanej Kopalni Siarki Machów zostanie przekwalifikowanych. Znajdą oni pracę w firmach działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wartość projektu, który zainicjował prezydent Tarnobrzega, to 1 milion 700 tysięcy złotych.
Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację projektu wsparcia dla osób zwalnianych z pracy w związku z likwidacją Kopalni Siarki Machów, która kończy rekultywację terenów posiarkowych.

Projekt polega na bezpośrednim wsparciu pracowników kopalni, którzy mają możliwość nabycia nowych zawodów, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy – tłumaczy prezydent Mastalerz. – Podczas opracowywania projektu dokładnie przeanalizowano lokalny rynek pracy, tak aby każda osoba, która zechce się przekwalifikować mogła płynnie zmienić zatrudnienie uzyskując pracę w przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt zakłada, że osiemdziesiąt osób będzie mogło uzyskać nowe kompetencje i znaleźć zatrudnienie w nowej firmie. Dodatkowo 12 osób będzie mogło rozpocząć własną, wspartą finansowo, działalność gospodarczą.

CAŁOŚĆ NA PORTALU WWW.REGIOPRACA.PL
REGIOPRACA

55 KOMENTARZE

 1. [quote]To cieszy. Kolejne wbijanie szpili Panu O. przez Pana O.[/quote]

  [quote]A co to ma wspólnego z Miastem i Gminą Nowa Dęba?[/quote]

  Pomyśl teraz co się dzieje w Tarnobrzegu dla osób zwalanianych
  a co w Nowej Dębie. Jakoś prezydent potrafi a burmistrz , co?
  Może ten artykuł zmobilizuje naszego burmistrza do działania

 2. Ty się nie lituj nad panem Ordonem że dostaje kolejną szpile bo dzięki tym szpilom weźmie sie do pracy i może zrobi podobny projekt jak prezio z tbg

 3. Wasza naiwność sięga kosmosu. Wystarczy pomyśleć troszkę. Restrukturyzacja "Polskiej Siarki" trwa od lat i na to przeznaczane są m.in. pieniądze z centralnego budżetu i z nich tez korzysta cwaniaczek Mastalerz. Nie sztuką jest zasiać ziarenko aby dowalić władzy. Obiektywizm dziennikarski to nie jest domena tego portalu. To jest prywatny portal p.Ostapki , który ma jemu i jego poplecznikom stworzyć warunki do działalności politycznej. A wy dalej prężcie muskuły, tylko uważajcie na sterydy.

 4. Koniec leżenia i spania Panie Ordon !
  Ile lat można spać ?
  Prześpisz Pan tą Nową Dębe .
  Był las nie było was, będzie las nie będzie was…

 5. Bzdura! Kasa od państwa idzie na "rekultywacje terenów posiarkowych" czyli ochronę środowiska. Kasę na pomoc zwalnianym pracownikom pozyskał Mastalerz w porozumieniu z ARP. Dlaczego nasz burmistrz nie porozumiał się z ARP? Policzcie ile Dęba wpłaciła na rozwój strefy ekonomicznej w Chmielowie (ok 10 baniek) a ile Tarnobrzeg? (praktycznie nic). A kto najwięcej korzyści pobiera? Mastalerz i mieszkańcy Tarnobrzega. Oto wasz sukces! Dalej pręż muskuły i napinaj się w interencie.

 6. W tekście czytamy:
  [quote]Blisko stu pracowników likwidowanej Kopalni Siarki Machów zostanie przekwalifikowanych. Znajdą oni pracę w firmach działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.[/quote]

  a czytelnik pyta:
  [quote]A co to ma wspólnego z Miastem i Gminą Nowa Dęba?[/quote]

  A teraz odpowiedz sobie na pytanie co ma wspólnego Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna z Nową Dęba (ktora jest w strefie) i czy skoro te 100 osób ma znaleźć pracę w tej strefie to będzie jej więcej dla mieszkańców Nowej Dęby czy mniej? I czy zwolnieni z Sanfarmu będą mieć w związku z tym większą czy mniejszą szansę na znalezienie nowej pracy??????

 7. CZY KTOŚ ZAPYTAŁ BURMISTRZA W DANEJ SPRAWIE ? NAJLEPEIEJ TYLKO KRYTYKOWAĆ , słusznie czy nie ale krytykować.
  Stawiacie prezydenta za wzór , zapytajcie pracowników kopalni czy tak samo sądzą , watpliwa sprawa

 8. Kolejna bujda na resorach tym razem Mastalerz w roli głównej!!!
  To ma być pomoc według Pana Ostapy.
  Przeszkolą a potem zostawią samym sobie tych ludzi i tyle!!!Totalna improwizacja. Niby pomoc a nie pomoc! To tak żeby zabłysnąć przed wyborcami!

 9. No taaaaak. W portalu regiopraca piszą artykuły pod przeciwników złych rządów Wiesława Ordona. Co jeszcze wymyśli armia Orodna, gdy braknie argumentów?

  [quote]Wartość projektu, który zainicjował prezydent Tarnobrzega, to 1 milion 700 tysięcy złotych.[/quote]
  Zobaczymy jak zaraz twój Ordon będzie robił szkolenia ( ma doświadczonego Żołędzia od tego). Wówczas będziesz pisał, że oto wielki burmistrz, dobrze robi.

  Ale żebyś nie stękał za bardzo to w artykule napisane jest iż projekt zakłada:

  [quote][b]Blisko stu pracowników likwidowanej Kopalni Siarki Machów zostanie przekwalifikowanych. Znajdą oni pracę w firmach działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.[/b][/quote]

  Czyli po przeszkoleniu będą mieć etaty. Zobaczymy czy u nas zwolnieni też dosaną nową pracę, ok?

 10. [quote]Znajdą oni pracę w firmach działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.[/quote]
  Nie no Baco z choinki się urwałeś ??? Przecież ci ludzie gwarancji żadnej nie mają. Nie wiesz co to jest manipulacja . "znajdą oni pracę" ale czy na pewno. To tylko ładnie brzmi.Dajesz się nabrać tak jak na PO!!!!!!!

 11. Kto to pisze.Ostapo który dostał od Pluta stołek w powiecie i to
  bez konkursu. Pachołek platformy! tak jak starosta PIRA kolejny
  bez wyboru.

 12. Portal Regiopraca zamieścił materiał o działaniach Prezydenta Mastalerza mających na celu pomoc osobom zwolnionym w kopalni. InfoNowaDeba przedstawiła fragment tego artykułu. Wywołał on pojawienie się piany na pyskach szczekajacych Ordonowców… Coś w stylu KOPNIJ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ.
  Zamiast się pultać na forum proponuję aby Ordonowcy wzięli przykład z prezydenta Mastalerza i ruszyli do zapewnienia ochrony zwalnianym pracownikom na zakładach. Dziękuję, dobranoc :*

 13. Marek Obłuda Ostapko – tak powinien się nazywać! Nie tak dawno pisaliście bzdety na temat powstającego punktu OHP, nikt też nie zauważył że Ordon nawiązał współpracę z ProCarpatią, która oprócz szkoleń daje kasę dla chcących otworzyć działalność gospodarczą. Różnica polega na tym, że Ordon nie kłapie do mediów tylko działa, ale tego już Ostapko nie widzi. Chamstwo i tyle. :(

 14. [quote]Nie tak dawno pisaliście bzdety na temat powstającego punktu OHP[/quote]
  Konkretnie jakie bzdety? Nie powstanie OHP?
  [quote]nie zauważył że Ordon nawiązał współpracę z ProCarpatią[/quote]
  Skończ bredzić. Jaką współpracę nawiązał? ProCarpatia działa w oparciu o środki unijne, ogłasza nabory na terenie całego Podkarpacia – nie po raz pierwszy zresztą. Takie Ordony nie mają nic do działania ProCarpatii. Ona była i będzie bez względu na Ordony. Widzę że ładne brednie muszą lecieć na targu albo w remizie.

  [quote]że Ordon nie kłapie do mediów tylko działa[/quote]

  Co jak co ale parcie na szkło pan Ordon ma ogromne. Co działa? Co takiego robi? Zaciągnąć kasę w banku i wydać pieniądze każdy potrafi. Jaka to sztuka?????

  Niech Ordon bierze przykład z Mastalerza.

 15. Norbi tokuje do mediów bo TARR nie ma chętnych i trzeba ratować projekt. Panie Ostapko zastanów się pan najpierw dwa razy zanim podasz przykład. Bo ten akurat to kompromitacją. Nie wszystkim da się dołożyć Ordonowi. Nienawiść pana zaślepia :(. Niedobrze.

 16. [quote]Norbi tokuje do mediów bo TARR nie ma chętnych i trzeba ratować projekt. Panie Ostapko zastanów się pan najpierw dwa razy zanim podasz przykład. Bo ten akurat to kompromitacją. Nie wszystkim da się dołożyć Ordonowi. Nienawiść pana zaślepia . Niedobrze[/quote].

  Po co kłamiesz? Chętni są. Planuje się nawet rozwijanie tego projektu o kolejne grupy zwalnianych. Zobaczymy jak zaraz Wiesław Ordon będzie kopiował rozwiązania Mastalerza. Jestem pewnien, że będziesz wtedy pisał razem z innymi wyznawcami Ordona, że to super posunięcie. A ja wówczas będę wklejał wasze posty spod tego tematu.

  Generalnie pokazanie Ordonowi, że inni włodarze miast coś robią w kwestii bezrobocia jest bardzo ważne. Bo dzięki temu on też zacznie pracować. A jego radni jak to jego radni. Zawsze poprą to co on przedstawia. Jest dobrze.

 17. Piszesz ładnie o kolegach Ostapo. A czy ty zadbałeś o bezrobotnych cwaniaku? Sam grzejesz stołek w powiecie i masz czelność pisać co kto zrobił a czego nie!!! Pan radny pisze na innych.Chyba coś tu jest nie tak?
  Dostał pracę w powiecie dzięki P L U C I E!!!
  A twoi kumple szukają roboty kilka miesięcy a nawet lat!!!
  I co z tym zrobiłeś??? G ó w n o !!!

 18. Rządzi – jakbyś zapomniał- Wiesław Ordon w oparciu o większość w radzie. To on ma moc decyzyjną. Opozycja nie rządzi i nie może wcielać swoich postulatów w życie ponieważ nie ma większości. Dlatego krytykuje poczynania władzy i walczy o jej przejęcie. Mam nadzieję, że to nie jest tak trudne i to pojmiesz.
  [quote]Pan radny pisze na innych.Chyba coś tu jest nie tak?[/quote]
  Opozycja:
  1. przeciwstawienie się komuś lub czemuś;
  2. ugrupowanie lub grupa ugrupowań będąca przeciwna polityce rządu;

  Rozumiem, że dla takich jak ty i tobie podobnych system demokratyczny nie odpowiada. Nie łódź się monarchii Ordonowej w Nowej Dębie nie będzie.

  [quote]Sam grzejesz stołek w powiecie i masz czelność pisać co kto zrobił a czego nie!!! [/quote]
  Ordon grzeje stołek w gminie od kilkunastu lat. Odpowiada za to co się działo gdy był radnym, sekretarzem i burmistrzem. Jak można przez tyle lat mieć tak kiepskie osiągnięcia???? Dostał stołek dzięki Wróblowi. Wróbel też go wystawił na kandydata na burmistrza. Co panie Ordon, zapomniało się? Bardzo szybko można ci panie Ordon wrócić pamięć skąd ci nogi wyrastają.
  [quote]
  I co z tym zrobiłeś??? G ó w n o !!![/quote]

  Póki co G*** to robisz ty na tym forum. Niestety twoja ekipa, twój wódz Ordon i jego przy****sy każdą dobrą propozycję opozycji odrzucili BO WIEDZO LEPIJ. Jeśli Ordon ma większość i nie słucha dobrych rad opozycji to przez to jest taka bryndza jaka jest. I jedyną drogą jest uświadamianie to ludziom po to by wygrać wymienić Ordona i jego ekipę w kolejnych wyborach. Jeszcze dwa lata i ta nieudolna ekipa która zasiada na stołkach od 20 lat zostanie zmieniona.

 19. Ostapko nie spierdzieliłby sprawy peronu. Nie pozwoliłby na to aby PGKiM jako spółka komunalna miast straciła zamówienie na rzecz Tarnobrzega, a przez to ludzie rozstali się z pracą. Ostapko nie dałby się wrobić w kupno ujęcia wody za 1,2 i straty takiej kasy za którą można było wzorem Mastalerza zrobić program dla bezrobotnych. Ostapko nie zmarnowałby milionów złotych na przekopywanie plantów co kilka lat tylko zainwestowałby w strefę ekonomiczną. Ale Ordon nie słucha Ostapki, robi swoje i przez to jest bezrobocie. Gdyby słuchał opozycji to by takiej popeliny nie było. Dlatego, trzeba Ordona zmienić. A twój kwik na forum to tylko lęk przez zbliżającym się i nieuchronnym oderwaniem waszej ekipki od koryta.

 20. Marek Ostapko nie może zadbać bo rządzący Łordon wraz ze swoimi wyrobnikami ma większość w radzie. Przez to kasa zamiast na rozwój gospodarczy gminy idzie na przekopywanie plant. Kolejny raz w ciągu ostatnich lat!!!!!! Marek Ostapko gdyby miał większosć nie zgodziłby się na takie marnotrastwo. Wydałby kasę na tereny dla małych i średnich przedsiębiorców.

 21. Tja takie bajki dzieciom na dobranoc :P
  Gdyby miał coś (sensownego) do powiedzenia na pewno zostałby wysłuchany niestety same ogólniki i myślenie roszczeniowo-życzeniowe.

 22. To fakty misiaczku i bardzo sensowne propozycje. A te kilka wtop Ordonowych pokazujących jaki to kiepski burmistrz. Gdyby nie można było się zadłużać to tylko te wtopy pozostałyby z jego kadencji. Bo jedyne co umie to zaciągać kredyty i wydawać je na pierdoły a nie na rzeczy które rozwijają gminę gospodarczo czyli dają ludziom prace.

 23. Wyobraźmy sobie że gminy nie mogą się zadłużać tylko musza wypracować dodatkowe środki. Co by zostało z kadencji Ordona?
  – kompromitacja z peronem;
  -kupno ujęcia za mega wysoką kwotę 1,2 miliona złotych!!!! Nie powinno się tego w takim stanie kupować! A jeśli już to za symboliczną złotówkę
  – wtopa z przetargiem na odśnieżanie i sprzątanie miasta;
  -kompromitacja ze spartoleniem wielomilionowego projektu na modrnizacje sieci wodociągowej i ujęcia wody
  itd.

  i wiele wiele innych…

  Jaki z tego wniosek? Że pożyczać kasę i wydawać ją to bardzo prosta sprawa. Każdy by to mógł robić. Ale tam gdzie trzeba umiejętności, rozsądku, rozwagi to Ordon sobie nie radzi. Jest kiepski. Do tego ma kiepskie otoczenie: Gazdy, Mroczkowe, Flisy, Serafiny. I tyle.

 24. Pracę dają osoby/podmioty prowadzące działalność gospodarczą!
  Jeszcze nie widziałem żeby MO przedstawił cokolwiek konkretnego…
  Czegoś co można byłoby w względnie krótkim czasie dopracować i wdrożyć.
  Saaaame ogólniki i pitolenie jak to będzie wspaniale jak my…
  Co wcale nie zmienia oceny Burmistrza (to info dla tych mocno zaszufladkowanych).

 25. [quote]Pracę dają osoby/podmioty prowadzące działalność gospodarczą!
  Jeszcze nie widziałem żeby MO przedstawił cokolwiek konkretnego…[/quote]

  No to poczytaj prasę, prześledź infonowaeba.pl, wejdź na http://www.marekostapko.pl
  A co przyciągnie do ND te podmioty? Nowa remiza i nowe planty (jak uważa Ordon) czy może tereny inwestycyjne (jak uważa Ostapko) ??? Ja uważam, że M. Ostapko ma tutaj racje. A W. Ordon się myli.

 26. popatrz co się dzieje w okolicznych inkubatorach ;)
  Przyciągnąć tu mogą tereny inwestycyjne o dużej powierzchni ale przy takich inwestycjach nie potrzeba nic dozbrajać bo to koszt znikomy w porównaniu z kosztem całkowitym inwestycji.
  Niewielkie tereny inwestycyjne czy inkubatory mogą stymulować rozwój przedsiębiorczości lokalnej. Mogą ale nie muszą! To zależy od społeczności lokalnej.

 27. Mylisz się. Zobacz że UE będzie dawała kasę po 2014 roku. Na małe i średnie przedsiębiorstwa. JEśli dzisiaj nie będzie miejsc gdzie ona będzie się mogła ulokować to po 2014 roku nie będziemy w stanie łyknąć tej kasy.

 28. UE cały czas daje kasę na małe i średnie, zobacz ile ludzi bierze kasę na rozpoczęcie działalności. Niektórym się udaje innym mniej takie życie. Jasne że obecność inkubatora niektórym by pomogła, zależy od branży.
  Tak czy inaczej wiele inkubatorów świeci pustkami bo sam inkubator sprawy nie załatwi (Klasyczny przykład inkubator nieopodal Politechniki w Rzeszowie od lat pusty, czy ten w Stalowej Woli – nieco lepiej ale wciąż poniżej możliwości)

 29. Trzeba mieć maksimum złej woli żeby czepiać się Ordona za kupno ujęcia wody. Ciekawe co byście powiedzieli gdyby gmina nie kupiła a Agencja sprzedała Veolii która tylko czekała żeby gmina odpuściła. A potem byście płakali że Veolia śrubuje ceny jak w Tarnowskich Górach. Płaczą i płacą. Dopiero wtedy byście pluli. Chamskie i demagogiczne ataki dyletantów :(

 30. Trzeba mieć minimum logicznego myślenia by wierzyć w bajeczki o Veolii. :( :(Widać, że wystarczy naszego WIELKIEGO NEGOCJATORA postraszyć prostym negocjacyjnym chwytem typu "Panie Kaziku, ja mam na ten produkt wielu klientów, ale panu po znajomości dam za połowę ceny" a WIELKI NEGOCJATOR łyka takie rzeczy jak młody pelikan. Za symboliczną złotówkę nie wiem czy należało to brać. Za te kasę którą teraz trzeba tam wpakować by zapobiec tragedii – można było zbudować nowe ujęcie w nowym bezpiecznym miejscu. Do Majdanu się nawet można było podpiąć. Wariantów było wiele… Ale Negocjator wydał z biednej gminy 1,2 miliona. Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych!

 31. Indorze chyba ci gul przyćmił logiczne myślenie. Jako mieszkaniec protestuje przeciwko syficznej wodzie z majdanu. To teraz pojechałeś :(

 32. do #52
  Zgłoś to gnoju, że jestem pedofilem na Policję, skoro masz takie informacje, jeśli tego nie zrobisz, to ja jutro zgłoszę ciebie za pomówienie

 33. Czytaj gnoju co sam piszesz….

  #17 | pies na baby dnia 11/27/2012 23:12
  Po raz kolejny sprawdza się to, co od kilkunastu lat powtarzam. Wiochmen to złodziej.

  Ps. Nie ukrywam, że zdarzają się wyjątki i uczciwi obywatele sołectw, także w N. Dębie nie brakuje amatorów cudzej własności, ale statystycznie wybaczcie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here