Słuchanie muzyki przyczyną potrącenia

15

17-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy w Nowej Dębie. Do zdarzenia doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 9 relacji Radom – Rzeszów. Nastolatka z potłuczeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7. w Nowej Dębie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17-letnia dziewczyna słuchając muzyki przez założone na uszach słuchawki  wtargnęła na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód marki Mercedes. 44-letnia kobieta, która kierowała pojazdem przewiozła 17-latkę do szpitala. Po opatrzeniu medycznym nastolatka została zwolniona do miejsca zamieszkania.

Policja

15 KOMENTARZE

  1. wtargnela na przejscie? jak to zrobila – lotem nurkowym? Zdaje sie, ze umiejetnosci 44-letniej kobiety pozostawiaja duzo do zyczenia..

    • Niestety , ale jest to możliwe – np. gdy wchodzisz na pasy, a odległość między pieszym a samochodem jest mała np. 5m to żaden samochód nie jest w stanie wyhamować, przy prędkości 50 km/h droga hamowania osobówki to 6-8 m a może i więcej wszystko zależy od masy samochodu i warunków panujących na drodze. Po prostu zasady Fizyki są tutaj bezlitosne. Poza tym przepisy mówią jednoznacznie że pieszy przed wkroczeniem na przejście musi się upewnić – mimo tego że ma pierwszeństwo. Niestety znajomości przepisów wymaga się od kierowców, a piesi rowerzyści nie grzeszą znajomością KRD.

  2. a w Japoni wymyslili przejscia dla pieszych tych co sluchaja muzyki bawia sie telefonem idac i nie patrzac na nic ale idac po szlaku do tego przystosowanym moze i w debie to zrobia hehehe tak jak dla rowezystow

  3. jak potracila to jej wina, chyba ucza ludzi, ze przed przejsciem nalezy zwolnic? jak sa przejscia trzeba uwazac, tak samo jak na parkingu

  4. Chyba uczą też ludzi, że jak się wchodzi na jezdnię to należy się rozglądać w lewo, w prawo, w lewo…. a nie pchać się wprost pod koła?
    Auto, które jedzie nawet te 40km/h nie zatrzyma się nagle w miejscu!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here