Ulica Szpitalna odremontowana

58

15-10-2012

Ulica Szpitalna w Nowej Dębie jest ważną częścią układu komunikacyjnego w mieście. Łączy część Osiedla Dęba z ulicą ks. Łagockiego i tym samym z centrum miasta. Jest tu także dojazd do szpitala, jego administracji i kilku oddziałów, ale przede wszystkim do kamery szpitalnej.

Do wykonania remontu, fragment tej drogi stanowiły stare, zniszczone płyty drogowe, a w części nawierzchnia piaszczysta. Aby gmina mogła zająć się tą drogą, należało najpierw stać się właścicielem tej części lasu, który był we władaniu Lasów Państwowych. W uzgodnieniu z mieszkańcami Osiedla Dęba doszło do zamiany lasu gminnego z państwowym, dzięki czemu wykonaliśmy dokumentację techniczną i po uzgodnieniu zjazdu z drogi krajowej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Na koniec wakacji droga została oddana do użytkowania.

Przebudowie podlegał niespełna 200 m odcinek drogi, który zyskał jezdnię bitumiczną o szerokości 6 m, obustronnie ograniczoną krawężnikiem. Wody opadowe zostały skierowane do kanalizacji burzowej ogólnospławnej. Po prawej stronie drogi wykonany został chodnik o szerokości 1,5 m, oddzielony od jezdni pasem zieleni, w którym umieszczone zostało nowe oświetlenie uliczne. Wartość całego zadania zamknęła się kwotą 300 tys. zł.

AK/RI
UMiG

58 KOMENTARZE

 1. A co z prawoskrętem? Przecież tam jest ciągła. Czyli z kamery szpitalnej nie wolno kierować się stronę bo ronda bo złamie się prawo!!!! Jak można dopuścić do takiej głupoty??? Wydawać publiczną kasę każdy potrafi. Ale wydawać ją z głową już nie.

 2. Do ceny każdego pogrzebu należy doliczyć koszt mandatu za złamanie przepisów drogowych – no chyba ze kondukty będą skręcać w stronę Tarnobrzega …..
  Czy Straż Miejska będzie czaić się na pogrzeby??? A może policjanty co by wyrobić normę mandatów będą czatować koło ronda???
  Jak można było pozwolić na taki absurd????

 3. [quote]Wartość całego zadania zamknęła się kwotą 300 tys. zł.[/quote]

  ta kasa poszła z gminy a nie z powiatu więc za brak skrętu i "przemyślaną" inwestycje odpowiada wójt Wiesław Ordon. Publiczną kasę łatwo się wydaje. Ale wydawać mądrze to już za trudne dla naszego wójta. Mandaty proponuję słać mu do urzędu.

 4. Jak narazie to Straż miejska czyha na mandaty koło kościoła, stojąc i nudząc sie po kilka godzin, a żeby im było cieplej to grzeją silnik ( no później można pomyśleć ze tak dużo interweniowali skoro tyle poszło paliwa)!!! Taka jest ich teraz praca! Znaczy sie jest to teraz Straż Drogowa a nie Miejska! Cos sie tu komuś pomyliło chyba, bo Straż powinna byc do pomocy mieszkańcom, żeby było bezpieczniej na osiedlach a nie na głównej drodze krajowej! Porażka!

 5. Mister Ostapko nie jest częścią władzy. Opozycja nie może być częścią władzy.
  Co do nowej drogi faktem jest,że nie można wyjechać w stronę ronda bez złamania przepisów co jest kolejnym absurdem w naszym mieście i za to trzeba dowalić naszej władzy samorządowej bo wydaje nasze pieniądze a nie myśli przy tym o szczegółach. Słusznie ktoś napisał, że wydawać publiczną kasę i zaciągać kredyty to każdy potrafi.

 6. Za złe posunięcia trzeba krytykować władze. Dlaczego mam siedzieć cicho gdy pieniądze z naszych podatków są źle wydane? Dla osobistego komfortu pana Ordona albo pani Mroczek? [b]Ich obowiązkiem jest zadbanie o to aby realizując inwestycje była ona wykonana prawidłowo i zachowała funkcjonalność, prawda? [/b]A skoro wyjeżdżając z kamery nie mogę jechać w stronę ronda bez złamania przepisów i chcąc uniknąc mandatu muszę jechać w stronę TBG-u to o funkcjonalności nie ma tutaj mowy.

 7. no jasne, że kiepska opozycja nie jest władzą :P
  Czwarta władza też nie jest władzą a mimo to jeśli jest sprawna to potrafi wywierać realny wpływ.
  Taki argument to nie argument.
  Opozycję jak najbardziej można krytykować za to, że nie potrafi skutecznie zapobiegać błędom rządzących.
  Jakiej "wtopie" Ratusz zapobiegł??? Wymień choć jedną plisss

 8. [quote]Opozycję jak najbardziej można krytykować za to, że nie potrafi skutecznie zapobiegać błędom rządzących.[/quote]
  Ratusz mówi Ordonowi co jest nie tak ale Ordon ma to daleko gdzieś bo ma większość głosów w radzie miejskiej. Jeśli jest 12 głosów Ordona na 3 głosy opozycji to pozostaje krytyka post factum i nagłaśnianie wszystkich wtop rządzących by doprowadzić do ich wymiany… [b]Po to aby nie było tak, że płacimy 300 tys zł za drogę która jest niefunkcjonalna. [/b]Co z tego, że Ordonowi można mówić o kałuży na strefie, o braku mieszkań, o tym że poprzez swoją politykę kredytową doprowadzi do zapaści finansów gminy skoro Ordon nie ma zamiaru słuchać. Wniosek: ORDON MUSI ODEJŚĆ.

 9. Ta kamera szpitalna jest tylko dla zmarłych z parafii w Dębie wsi, wtedy kondukt żałobny jedzie do kościoła w Dębie wsi( skręca w prawo, nie łamiąc przepisów) a z kościoła jedzie sobie na cmentarz, gdzie chce hahaha Dla zmarłych z MIASTA należy wybudować inną kamerę szpitalną, może przy ul. Kościuszki buahahaha Wtedy uśmiechnięty strażak P. nie będzie karał nikogo

 10. Nie słucha bo Ratusikom brak przygotowania i realnego pojęcia o tym co się w mieście/gminie dzieje.
  Jak Pani będzie burmistrzem to wszystkiego osobiście dopilnuje?? Przejdź się na teren szkoły i zobacz jaki tam syf…

 11. #18 co mnie obchodzi droga przy orlenie, mieszkam w Dębie zbierałem podpisy na Sudoła a on w mojej opinii nie zrobił dla mojej dzielnicy nic,no przepraszam drogę bez lewoskrętu.Niech już idzie na tę emeryturę bo cofamy się ze wszystkim pod nim.Proszę mi podać przykład czegoś poprawnego ?nic nic

 12. [quote]Toż to trzeba dowalić ekipie rządzącej z każdej strony.[/quote]
  Jest za co to się dowala! Cieszysz się że nie zadbano o prawidłowe wykonanie? To gratuluję!

  [b]Orlenu nie budowano za pieniądze podatników i w Orlenie ten kto nie zadbał o skręt ten już tam nie pracuje bo się takich ludzi zwalnia. U nas poszły pieniądze podatników a ten kto nie zadbał o to by nie łamać przepisów dalej sobie siedzi na stołku. [/b]

 13. W tym tak ale 20 metrów wcześniej .? Brak wyobrażni i indolencja .Ci z continetalu tak położyli a ci zrobili drogę( jak sołtys lał) Wolanin też nie jest święty wiele zła zrobił zamknięciem ulicy i nie przesunięciem marka bo placu mu było mało .0Panie Wolanin źle Pan robi.Nie lubimy Pana

 14. Ja tam problemu nie widzę, lewoskrętu nie mogło być, przepisy odgórne po za tym podwójna ciągła tam była wcześniej niż odnowiona droga. Ponadto skręcając ze szpitala najpierw w prawo następnie po 100m w lewo można wyjechać obok kościoła i skręcić, gdzie się chce. Więc, w czym problem? Dobrze, że wreszcie jakaś nowa równa droga, i oby więcej takich inwestycji, aby było po czym jeździć skoro płaci się za benzynę 6zł/litr.

  Pozdrawiam

 15. A jak wyjeżdżaliście przed remontem? Przecież nie inaczej niż teraz więc w czym problem? No może faktycznie w tym że trzeba znowu sukces przekuć w porażkę. Żeby Ordona przypadkiem nie pochwalić. Plujmy więc wraz :)

 16. Nie pozostaje nic innego jak tylko urwać łeb Węża.Koniec głosowania na sudoła ,ordona ,włażenia do d… proboszczom wybieramy mądrych i odważnych .ZGOD

 17. Takie larum o 200 m asfaltu , a wybierzcie wreszcie na polanie kogoś z Ratusza a spłynie na was błogie błogosławieństwo spokoju , grajdół tylko ptasiego mleka będzie pragnął . Władza natomiast za DARMO rządzić będzie przy okazji zmniejszając podatki . Obecnego włodarza chociaż zza krzaków widać , a kogoś z Ratusza nie będzie , no chyba że brzuch jednego z nich . Nie żebym lubił obecnego burmistrza , ale jak go krytykować to nie pod byle pretekstem a wybrać się na sesję i wygarnąć co komu na wątrobie leży a nie żółć tu wylewać … pozdrowionka

 18. Widzę, że jedyną odpowiedzią Łordonowych na fakty o porażkach Ordona jest pisanie że Ratusz by lepiej nie rządził. Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że kolejna kadencja -ktokolwiek wygra kolejne wybory- to będzie sprzątanie po Ordonie… Wielkie spłacanie zaciągniętych przez niego długów. [b]Ktokolwiek będzie rządził po Ordonie będzie TYLKO KSIĘGOWYM ZMUSZONYM SPŁACAĆ BANKOM TO CO ORDON NAPOŻYCZAŁ. Wynika to z tego, że splaty rat kredytów Ordon ustawił na lata po 2014 roku.[/b] A wszyscy dookoła będą się rozwijać i Dęba będzie wioską między TBG i KLB. Smutne ale prawdziwe.

 19. [quote]A jak wyjeżdżaliście przed remontem? Przecież nie inaczej niż teraz więc w czym problem? No może faktycznie w tym że trzeba znowu sukces przekuć w porażkę. [/quote]

  [b]6 lat zmagania się z 200 metrowym odcinkiem drogi i do tego nie załatwienie przez te 6 lat legalnej możliwości skrętu nazywasz sukcesem? [/b]Bareja się kłania"Oto miś na miarę naszych możliwości"

 20. [quote]zachowaj [b]nam [/b][/quote]

  WAM przy korycie, przy żłobie. Wam wygrywającym przetargi i dostającym robotę po znajomości. Wam kumple wodza… Ale [b]NAM MIESZKAŃCOM[/b] nie życz takiej męki! Boże uchroń przed taką karą mieszkańców Nowej Dęby i ześlij jej mieszkańcom ROZUM by już nigdy na Ordona, Mroczkowe, Serafinów, Flisów i resztę tej bandy NIE GŁOSOWALI! Amen!

 21. [quote]Zastanawiam się dlaczego piewcy zasług naszego burmistrza tak często używają jeżyka rodem z rynsztoku.[/quote]

  Jeśli kogoś nie stać na merytoryczną dyskusje to musi ograniczyć się do obelg. W obliczu niewygodnych dla burmistrza Ordona faktów potrafią jedynie obrażać i wylewać pomyje na tych którzy te fakty przedstawiają by za wszelką cenę chronić swojego lidera. Muszą mieć ludzi za bardzo ograniczonych jeśli wierzą, że to przynosi korzyść im i W. Ordonowi.

 22. Jeśli się coś robi i wydaje na to [b]publiczne pieniądze[/b] to należy to wykonywać ze [b]wszelką starannością.[/b] Jeśli 6 lat zajęło burmistrzowi zajęcie się tą drogą to chyba był to wystarczający czas by ją zaprojektować tak aby można było skręcać w obie strony. Jeśli o to nie zadbał to nie ma się co dziwić że ludzie się burzą. I nie trzeba być tutaj ani zwolennikiem ani przeciwnikiem burmistrza by dojść do takich wniosków lecz myślącym mieszkańcem i świadomym obywatelem. [u]Jeśli władza robi coś źle należy ją piętnować a nie udawać że jest fajnie.[/u] To w końcu 300 tys złotych z naszych pieniędzy. [b]Rozumiem, że dla tych którzy bronią kolejnych porażek pana burmistrza nie jest istotne co się dzieje z publicznymi pieniędzmi! W takim razie "gratuluję" Wam "poczucia odpowiedzialności" za gminę.[/b]

 23. MO i Ratuski musieliby wiedzieć co się w gminie dzieje :P
  Ale czego można wymagać od ludzi którzy nie mają pojęcia co się na ich podwórkach dzieje…
  Pieją tylko ale sami niewiedzą co dlaczego i w jakim celu. Przykład? Proszę bardzo płacz o drogę w strefie i pretensje oto że powstała, ale nikt nie zapytał dlaczego powstała bez odwodnień. Które teraz trzeba wykonać przekopując w kilku miejscach ten piękny i potrzebny asfalt.

 24. Nie pisz do mnie per Ratuszowiec bo ja nie nazwałem Cię Ordonowcem czy coś w te deseń. Nie jestem ani z jedną ani z drugą ekipą.

  Nie istotne w tym momencie jest, że droga miała być tymczasowa. Została wykonana na stałe za 300 tys i powinna być wykonana funkcjonalnie. [b]Gdyby to Ostapko a nie Ordon odpowiadał za te drogę to pisałbym to samo bo do obu mam taki sam stosunek. Za sprawę odpowiada jednak Ordon więc mam pretensje do niego.[/b] Prawdą jest to co tutaj pisano, że wydawać kasiorę podatników to każdy potrafi i tutaj nie trzeba mieć umiejętności. Od osób dysponujących naszą kasą mam prawo a nawet obywatelski obowiązek wymagać aby dysponowali nią mądrze i rozsądnie.

 25. Pan Ordon po pracy opuszcza Nową Dębę….
  Pani Gil, Sekretarz po pracy opuszcza Nową Dębę…
  7 radnych nie mieszka w Nowej Dębie (mieszkają w sołectwach).
  Prezes PGKiM mieszka w Kolbuszowej

  Jak oni mają rozwiązywać problemy naszego miasta skoro nie wiedzą co się w nim dzieje? Dla nich to miasto to tylko 8 godzin roboty. Potrzeba ludzi którzy są stąd i żyją sprawami tego miasta.

 26. [quote]Pan Ordon po pracy opuszcza Nową Dębę….
  Pani Gil, Sekretarz po pracy opuszcza Nową Dębę…
  7 radnych nie mieszka w Nowej Dębie (mieszkają w sołectwach).
  Prezes PGKiM mieszka w Kolbuszowej

  Jak oni mają rozwiązywać problemy naszego miasta skoro nie wiedzą co się w nim dzieje? [/quote]

  :oOni dobrze wiedzą w jaklą strunę uderzyć.Nie wiedzą tylko jaki ton wyda owa struna.Jak na razie to brzmi ona bardzo fałszywie.

 27. #53 mylisz się :( przykładów było mnóstwo i jeszcze można mnożyć
  #55 cóż z tego że Ratusz siedzi w nd skoro ich wiedza o tym co się tu dzieje jest równie ograniczona?

  Zmieniać owszem… koniecznie ale z głową i na ludzi z głową.

 28. #55- Dodam jeszcze pana Antończyka od promocji w urzędzie który jest z TBG. Dla nich Nowa Dęba to miejsce pracy a nie miejsce które się kocha i dla którego się żyje.
  #56 – Masz rację. Ordon i jego załoga mają świetną propagandę o czym świadczy fakt, że ludzie nabierają się na te ich bzdury.

 29. A ja kiedyś przejeżdżając przez ta wiochę chciałem się tam odlać , kurcze a teraz widzę że strach się tam zatrzymać , tyle jadu i żółci tam się leje …

 30. Ro znaczy ,ze w Nowej Dębie nie ma ludzi którzy mogą piastowac tak wazne dla miasta stanowiska,wybierają kogo popadnie a potem skamlą w swoich postach na internecie.Czyżby taka byla bolesna prawda?Chyba tak.Swoich wycinacie a potem łzy i zgrzytanie zębów.

 31. Ktoś w tym mieście tego G**A narobił (W. Łordon i jego wesoły cyrk na kółkach). Następna ekipa będzie musiała zrobić porządek w tym mieście i to G***O posprzątać choćby po to by tym co prowadzą działalność gospodarczą na własny rachunek i dają innym pomagać, ułatwiać itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here