Wywiad z kandydatką na burmistrza Haliną Wilk – Część II

104

INFONOWADEBA: W drugiej części wywiadu mieliśmy się skupić na programie. Może zaczniemy od spraw gospodarczych?
HALINA WILK: Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu biznesowemu i szerokim kontaktom zagranicznym, będę miała łatwość w pokazywaniu Nowej Dęby na tle międzynarodowym i tym samym nietrudno będzie ściągać nowych inwestorów do miasta. Wiąże się to oczywiście z dużym wzrostem renomy oraz z utworzeniem nowych miejsc pracy, aby zmniejszyć panujące bezrobocie. Poza tym, planuję ścisłą współpracę z Ministerstwem Gospodarki i Spraw Zagranicznych, aby jeszcze bardziej ułatwić przedsiębiorcom utworzenie zakładów pracy w Strefie Ekonomicznej.
INFONOWADEBA: Może Pani rozszerzyć ten wątek?
W naszej gminie jest pełno terenów, które są kompletnie niewykorzystywane. Zastanawiam się: dlaczego? Jeżeli zostanę wybrana to chcę to zmienić, aby przyciągnąć ludzi i przede wszystkim zniechęcić młodzież do wyjazdu z miasta. Ostatnio bardzo modne w Polsce staje się granie w golfa. Jest to rozrywka ciekawa, przyciągająca ludzi zamożnych, przedsiębiorców i pozwalająca na promocję miasta, ponieważ tradycją wśród ludzi grających jest zwiedzania pól w całym kraju, więc na pewno odwiedzą również nasze. Gdy powstanie pole to od razu utworzona zostanie Akademia Golfa, dla dzieci i młodzieży. Pole golfowe to jednak nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim – mądra inwestycja. W momencie powstania takiego obiektu wzrasta komercyjna wartość terenów, ceny nieruchomości i prestiż. Chcielibyśmy, aby przy polu powstał hotel ze SPA, oraz kompleks sportowy, w którym będzie na przykład strzelnica. Jeżeli zrobimy to dobrze to będą nas odwiedzać ludzie z całej Europy, ponieważ ciche, spokojne miejsca to wymarzone warunki do trenowania dla sportowców.

INFONOWADEBA: Ma Pani jakąś ofertę dla młodych ludzi?
Dzisiaj młodym mieszkańcom, nowym pracownikom i przyjezdnym nie jest łatwo znaleźć mieszkanie lub urozmaicić swój sposób spędzania wolnego czasu. Chcę to zmienić! Miejsce, które powstanie ma być przede wszystkim przyjazne dla mieszkańców i inwestorów, ma po prostu spełniać wszystkie nasze potrzeby. Nasze, czyli ludzi, którym zależy na przyszłości Nowej Dęby. Planowana inwestycja, „Osiedle Młodych”, to ma być kompleks nie tylko mieszkalny, ale również miejsca, które dostarczają rozrywki, pozwalają na wyjście na spacer z dzieckiem oraz umożliwiają miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zawsze to lepsze, niż siedzenie całe dni przed komputerem, prawda? Można zapewnić ludziom pracę, mieszkanie i godne życie, ale jasne jest, że ludzie potrzebują również rozrywki. Dzisiaj w Nowej Dębie nie ma zbyt wielu możliwości zabawy. Jeździmy do Dębicy czy Rzeszowa. To jest niebezpieczne, przysparza dodatkowych kosztów (dojazd!), o wygodzie nie wspominając. Nie ma już „Dni Nowej Dęby”, dla dorosłych nie są organizowane zabawy, a młodzi nie mają żadnej dyskoteki. Moim zdaniem, to nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie i społeczną integrację. Planuję utworzenie klubu bilardowego i kręgielni. Oczywiście, wspomniana dyskoteka też jest w moich planach. W wielu polskich miastach istnieją Młodzieżowe Rady Miasta. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, pozwalająca sprawdzić się w polityce. Dodatkowo ucząca obowiązkowości, pokazująca, że można mieć realny wpływ na kształtowanie otaczającego świata i zwiększająca świadomość polityczną. Doświadczenie zdobyte w ten sposób jest bezcenne. Dla Rady chciałabym przeznaczyć roczny budżet w wysokości 100 000 złotych, co pozwoli młodzieży na realne działania. Oczywiście, ta Rada będzie pod pewnymi względami kontrolowana, aby niemożliwe było uchwalenie pomysłów nieracjonalnych lub niezgodnych z prawem. Kolejnym poważnym problemem mieszkańców są bardzo krótkie i nieelastyczne godziny otwarcia żłobka i przedszkola. Chcę pomóc rodzicom, bo normalne jest, że młoda mama chce wrócić do pracy, a czasami musi pracować w późniejszych godzinach i nie jest to dla niej możliwe, ponieważ nie ma gdzie zostawić dziecka. Praca na dwie zmiany w żłobku i przedszkolu jest konieczna! Chcę też dokonać konsultacji społecznych i w ramach potrzeby zorganizować niepełną trzecią zmianę.

INFONOWADEBA: Chwali się Pani, że prowadzi dobrze prosperującą firmę. Wiele osób zastanawia się po co Pani te wybory?
Moim celem w wyborach nie są pieniądze, układy, tylko rozwój. W związku z tym, dokładnie przyjrzymy się pracy lokalnych urzędów. Chcę usprawnić ich działanie, zmniejszyć czas oczekiwania na załatwienie swoich spraw. Dodatkowo, przeprowadzona zostanie analiza kosztów działalności firm świadczących usługi dla mieszkańców w takim zakresie, jak prąd czy woda. Jestem pewna, że jest możliwość obniżenia rachunków, do czego będę dążyć. Poza tym, trzeba się poważnie zastanowić nad ofertą kulturalną proponowaną przez Samorządowy Ośrodek Kultury. Moim zdaniem, dzieje się tam zdecydowanie zbyt mało i ten bardzo ładny oraz funkcjonalny budynek nawet w połowie nie jest wykorzystywany tak, jak być powinien. Chcę wprowadzić jeszcze jedną rewolucyjną zmianę: pełna TRANSPARENTNOŚĆ finansów gminy. Urzędnicy są utrzymywani w dużej mierze z pieniędzy podatników, więc uważam, że mają oni prawo kontrolować, czy pieniądze nie są defraudowane lub wydawane bez namysłu. Dodatkowe korzyści to nacisk na przedsiębiorczość – to bardzo ważna cecha. Chcemy ją rozwijać i pomagać ludziom, którzy starają się stworzyć coś sami. Mamy kilka pomysłów, które ułatwią życie tym zaangażowanym. Jednym z najtrudniejszych aspektów przy zakładaniu swojego biznesu jest sprawne rozliczanie się i jasne prowadzenie finansów. Chcemy utworzyć pomoc dla młodych przedsiębiorców zapewniając im darmowe konsultacje księgowo – rachunkowe. Następnym innowacyjnym pomysłem jest „BWP”, czyli Biuro Wypożyczania Pracowników. Często właściciele firm są w krytycznej sytuacji, ponieważ nagle kilku pracowników jest na chorobowym lub ktoś „z dnia na dzień” rezygnuje z pracy. Wtedy gmina mogłaby pomóc „wypożyczając” wykwalifikowanego pracownika mogącego pracować od razu. Niedaleka przeszłość nauczyła nas, że nie wszystkie decyzje inwestycyjne podobają się ludziom. Chcielibyśmy tego uniknąć, bo przecież gmina jest dla ludzi, to dla nich powstają obiekty. Dlatego w razie podejmowania większej inwestycji będziemy uwzględniać głos mieszkańców. Jak? Mini – referendum, festyn, na którym będzie można poprzeć dany projekt lub głosowanie internetowe. To wszystko proste narzędzia, tylko potrzeba troszeczkę chęci, aby je zastosować. Konieczną zmianą jest przeprofilowanie kształcenia zawodowego. Istnieje kilka profesji, gdzie jest ogromny deficyt wykwalifikowanych pracowników. Nie ma sensu uczenie się przez kilka lat czegoś, co później nie umożliwia znalezienia pracy. Lepiej porozmawiać z pracodawcami i ustalić z nimi, kto się przyda i szkolić takich ludzi. Przecież edukacja jest po to, żeby później móc znaleźć pracę!
Dziękuję za rozmowę

Była to kontynuacja I Części wywiadu z kandydatką na burmistrza Haliną Wilk.

104 KOMENTARZE

 1. Za mobbing, opryskliwosc i masowe zwalnianie ludzi łamiąc przy tym prawa pracownicze ta Pani napewno zasługuje na posadę burmistrza. Do garòw babo.

  • Nie wiem skąd masz takie informacje. Ja wiem, ze komitet wyborczy Haliny Wilk składa sie z samych ludzi z Unidezu. Poza tym najlepiej przekonać sie samemu. Dzisiaj w SOKu o godz. 17- tej jest spotkanie wyborcze , mozna przyjść i samemu przekonać sie, co kobieta ma do zaoferowania.
   No chyba, ze jesteś na garnuszku Ordona, to wtedy rozumiem Twoja nagonkę.
   BYLE KORYTO BYŁO DLA TYCH SAMYCH RYJOW.

  • Za mobbing zmieniający komunę pracowniczą, chwała jej!
   Za opryskliwość wobec współpracowników, chwała jej!
   Za masowe zwolnienia nierobów, chwała jej!
   Prawa pracownicze powinny być zniesione, żeby wreszcie postępowała konkurencyjność, a nie komuna.
   Ta Pani zasługuje na posadę burmistrza.
   Wreszcie nie będzie ciepłych posadek w urzędzie, tylko wezmą się do pracy.
   Wreszcie będą osoby niekompetentne wywalane, a nie przyjmowane za „znajomości”.

  • Tak dla ścisłości ta Pani nie rozumie czym się Gmina zajmuje a czym nie. :) A jej logika że jak się wybuduje pole golfowe to ludzie przyjadą bo jeżdżą wszędzie po prostu bezcenna:)

 2. Czytając powyższy wywiad stwierdzam jednoznacznie,iż ta pani nie ma zielonego pojęcia o Gminie Nowa Dęba.Nie wie skąd przyszła i w jakim środowisku się znalazła.Ten wywiad pokazuje małostkowość i niekompetencję tej kandydatury.Skoro kandydatka której marzy się fotel burmistrza nie zauważa problemów całego środowiska,czyli Miasta i Gminy, to ją to dyskwalifikuje o ubieganie się o ten urząd.

  • Halina masz moj glos,aby bylo sprawiedliwie Wiesiek masz moj glos,Marek nie bede bardzo wredny i tez masz moj glos,ponadto moge udostepnic klej o nazwie Tytan do posmarowania FOTELA celem przaspawania na kilka kadencji

 3. Czytając powyższe teksty widzę ewidętną manipulację właściciela portalu czyli M. Ostapki w jemu odpowiadający sposób kolejnością tekstów. Niech sprawdzą państwo internauci czas i datę nadania poszczególnych informacji-przekręty widać naocznie. CZY TAK MA WYGLĄDAĆ DEMOKRACJA W WYKONANIU KANDYDATA NA PRZYSZŁEGO BURMISTRZA ???????????????

 4. Zastanawia mnie fakt, dlaczego kandydat na burmistrza czyli p. Marek O. promuje swojego konkurenta w walce o stołek ??!!??
  Może by tak strzelić taki wywiad z Wieśkiem ? W końcu kampania idzie pełną parą. A swoją drogą niech wygra lepszy… bo już to odbijanie piłeczki od Judasza do Kajfasza zrobiło się śmieszne :) ciekaw jestem i pewnie cała rzesza mieszkańców Gminy Nowa Dęba, co uczyni przyszły burmistrz… bo obietnic wśród kandydatów jest spoooooro.

 5. „Nie ma sensu uczenie się przez kilka lat czegoś, co później nie umożliwia znalezienia pracy. Lepiej porozmawiać z pracodawcami i ustalić z nimi, kto się przyda i szkolić takich ludzi. Przecież edukacja jest po to, żeby później móc znaleźć pracę!”

  nie zgadzam się a przynajmniej nie do końca…

  • Ale to jest propozycja kandydata na burmistrza któremu podlegają szkoły podstawowe i gimnazja! To co ona chce już w gimnazjach szkolić młodzież na specjalistów? A może powinna z tym programem kandydować do powiatu tylko jej się pomyliło:)

  • @tutejszy W takim razie to ma większy sens bo na lokalnym rynku jest brak murarzy spawaczy elektryków operatorów koparek kierowców itp… itd…

 6. A może któryś z kandydatów mocniej stanie na ziemi, przestanie bujać w obłokach, zajmować się zabawkami , jak np. ta zainstalowana ostatnio nad zalewem czy pole golfowe, a zajmie sie rzeczami ważnymi dla ludzi, dla miasta i gminy, np.ogniwami fotowoltaicznymi. Zbyt trudne??? No właśnie.

  • akim jest ta pani halina mieszkam 55 lat nieznam tej pani skot ona sie wziela w unidezie pracuje jako kto sprzotaczka czy czy cos takiego nieznam jom niebede na niom glosowal na ordona tak porzodny czlowiek zrobil durzo dla n deby i okolic panie burmiszczu bede na pana glosowal.

 7. A ja bym postawił nie na ogniwa fotowoltaiczne , a np na coś typu kosmodrom … techniki by do grajdoła trochę przyszło a i w świecie głośno o nas by było. Silnik do WSK-i już tu był produkowany , rakiety już sa tyle że kapkę mniejsze …… potencjał zatem jest

 8. Witam, jak kobieta która była wielokrotnie karana może startować na stanowisko burmistrza?? Czy ten kraj już doszczętnie oszalał?? Wybierać złodziejkę, wyzyskiwaczkę by nas wszystkich mogła legalnie okradać??
  Kobieta nie ma pojęcia o Nowej Dębie, myśli tylko by dorwać się do władzy i móc spokojnie sponsorować UNidzez z kasy Gminy… Nie takich kandydatów potrzebujemy Panie Ostapko. Skoro Marku popierasz takie osoby to dziękuję bardzo również za Twoją kandydaturę przydupasie Grzędy.

  • Wolę, żeby ta wyzyskiwaczka z niekwestionowanymi kompetencjami przywódczymi sprawowała urząd, niż jakiś klejdupa z dodatkami niekompetencji. Unidezu wiem, że nie trzeba sponsorować panie Nieświadomy. Pisząc o okradaniu bez pokazywania dowodów i bez zdolności obrony oskarżonego ma Pan świadomość średniowiecznego postrzegania świata. Tak robiła Inkwizycja.

 9. Straszne, tylko rozrywka w głowie. Przecież Nowa Dęba ma wiele juz do zaoferowania jeśli chodzi o rozrywkę. Są miejsca wyznaczone, hotele, bary. Jest Jorgula i Dębianka – naprawdę da się zaszaleć. Ponadto zalew, strzelnica, basen. Sorry, ale nie każde miasto nawet to posiada :).

  Gdzie tu rozwój ? OK wszyscy wiemy że trzeba lobbować aby się firmy tu otwierały i przygotować tereny pod inwestycje. Ale to wiedzą wszyscy.

  Te wszystkie pseudo pomoce dla pzredsiębiorców przy obecnych podatkach nie mają większego sensu :) To nie np. rachunkowość stanowi problem (koszt biura rachunkowego dla 1 osobowej dzialalnosci to jakies 50zł :)).

  BWP – nie ma szans zadzialania bez wpsolpracy z calym regionem. Mini referenda sa OK – obecnie wszyscy je proponuja bo zdaja egzamin.

  • Do „prywaciarz”: To tylko pobieżne opinie. Nie miałem czasu :). Sam kandyduję do sejmiku z KNP :) A ponieważ pobieżne to niekoniecznie właściwe nie wszystko da się dokładnie w tekście opisać więc pomysły mogą być całkiem sensowne. Dębie potrzebna jest inna inwestycja, która mogłaby podnieść prestiż i uruchomić być może kilka nowych fabryk.

   Sam jestem za lokowaniem w radach ludzi prowadzących firmy – większe pojęcie o życiu niż urzędnicy.

   A kwestia lobbowania za granicą: przecież wiemy że u nas praca jest stosunkowo tania, zatem jeśli mielibyśmy jakichkolwiek znajomych chcących coś tu otworzyć to już dawno by to tu zrobili o ile mają taką potrzebę :), biznes nie czeka jeśli jest okazja do zarobienia.

  • Ale głupoty piszesz. Dla mnie ważne jest, ze ktoś chce jeszcze w tym grajdole inwestować, nie ma znaczenia czy to będzie Grzęda czy nie Grzęda, ważne, że ktoś coś będzie robił bo jak na razie to Ordon tylko zadłużył miasto i gminę po uszy więc nic nie zrobi bo nie ma za co.

  • Skąd ta nienawiść do przedsiębiorców się bierze?

   przecież to oni dają pracę

   chwała tym co w dębie chcą inwestować i tym samym tworzyć miejsca pracy czy mieszkania

   oni tu płacą podatki

   jeżeli oni stąd wyjadą albo zaczną inwestować np. w kolbie to narzekacze na ich niby wyzysk puszki będą zbierać i to tylko wtedy jak będzie po kim

  • Wiesiu Ordon niech się zatrudni w Pilkingtonie tak jak nam mieszkańcom poleca, żyje za nędzną wypłatę i wtedy pogadamy. NIE dla ORDONA!!!

  • A skądześ ty tu pzylozł miescuchu ? z Ksątki cy z Kacoków ?
   Bo miastowych to mozna na palcach policyć co do grajdoła psysli jak Dezamet łotwierali …

 10. Fakt taki , że Pani Halina jest jedyną osobą która nie chce się dobrać do pieniążków . Dlaczego ? Ponieważ już się pieniążków dorobiła i jej nie potrzeba . Jej słowa puste nie są , firmą umie dobrze zarządzić to i z gminą da radę .Tylko jest jedna kwestia … Nie dojdzie do stanowiska Burmistrza . Dlaczego ? Zwolniła by połowę tych du…w pracujących w urzędzie . Pozdrawiam ! i życzę dojścia do władzy . Jeśli się w ND sytuacja poprawi wrócę do kraju , w tym momencie jestem zmuszony wyjechać … niechętnie .

 11. Z Rzeszowa panie kolego czy koleżanko. I widząc jak Rzeszów się rozwija. Chciał bym żeby i tak Nowa Dęba się zmieniała, żeby nie trzeba było jeździć tylko na miejscu wszystko kupić czy załatwić. A czy Grzęda czy inny inwestor coś postawi to nie znaczy że to nie będzie to dla nas wiec ludzie pomyślcie w końcu o swoim szarym mieście.

 12. Dobrze, że p. Ostapko zadaje się z p. Grzędą.

  Wielu kolejnych młodych ludzi powinno się zadawać z ludźmi mającymi doświadczenie zarządzania konkretnym majątkiem.

  Inaczej będziemy mieć chłopków – roztropków, którzy sprzedadzą elementy infrastruktury krytycznej kraju warte miliardy za nędzne kilkadziesiąt / kilkaset tysięcy / kilka milionów złotych łapówki. Jeżeli ktoś nie widział, jak się zarządza przemysłowymi kwotami, a miał przez całe życie ( wraz z rodzicami ) pensje do 2 000 zł na głowę, nie nadaje się do rządzenia. Traci głowę, jak widzi większe pieniądze.

  To jest syndrom wieśniaczków u władzy, którzy doprowadził do sytuacji, że z Rosją przyjdzie walczyć Polsce bez odpowiedniego sprzętu i że parlamentem rządzi partia, której powstanie , jak wynikło z publikowanych materiałów w prasie, sfinansowali Niemcy… żeby poprzestać na najbardziej dramatycznych skutkach takiego stanu rzeczy.

  Niech taki ktoś pracuje na pokolenie swoich dzieci albo je podeśle na wychowanie do kogoś takiego jak Grzęda ( przy warunkach małego miasteczka ) czy do innego przedsiębiorcy / polityka / profesora.

  Ja wolę czytać, co do powiedzenia ma p. Wilk, bo ludzie bogaci ( niezależnie od tego, czy są dobrzy czy źli ) mają dostęp do informacji i są w stanie opracować realne strategie działania. Ludzie biedni nie mają kontaktów, informacji, itd., i tacy u władzy nawet przy szczerych chęciach najprawdopodobniej spowodują planistyczną katastrofę. Nie jest to ich zło moralne, to jest zło techniczne, wynikające z tego, że pełnienie pewnych funkcji wymaga przygotowania kulturowo – środowiskowego. Realizacja inwestycji musi być oparty na hierarchii – „w co społecznie warto inwestować”. Wieś nie jest tutaj wzorem, ani nawet bladym cieniem wzoru, bo sama Warszawa okazać się może słabym wzorem wobec prawdziwie samorządnych i dobrze zorganizowanych ośrodków na świecie ( których rozwiązania należy kopiować pod kątem własnego interesu ).

  Panie Marku, niech Pan się nie chrzani w towarzystwo ludu. Pan ma się uczyć u najlepszych dla naszego wspólnego dobra.

  • To wszystko prawda – z grubsza. Proszę mi wierzyć, że znam osoby które z lenistwa i uporczywej chęci wygrania wyścigu szczurów z uwzględnieniem naturalnego łapania każdej nadarzającej się okazji zajmują dzisiaj wysokie stanowiska i obracają miliardami naszych złotych ;) mimo ukończenia zwykłej szkoły bez fajerwerków.
   Dęba nie ma jeszcze takiego poziomu budżetu, aby nie poradził z nim sobie ktoś „z j../ikrą”. To osoba z „j../ikrą” jest miastu potrzebna.
   Nie rozumiem tylko dlaczego mielibyśmy walczyć z Rosjanami :), prędzej stawiałbym na niezrównoważoną Ukrainę (o ile już oczywiście :)).

  • Jezeli wygral prawybory to Ostapko powinien natychmiast zaczac go kasac bo ostatnio widac ze bola go zeby

  • Ale Zygmunt (Roman) jesteś zabawny :D Oto co napisałeś o takich prawyborach na fejsbuku: „Zygmunt Żołądź Święta prawda Wygrywa ten kto więcej zapłaci „. Wczoraj przed północą nasłaliście smsów przed północą :)) Na info powinni zrobić prawybory za smsa to by info na tobie zarobiło :)))

  • Szanowny Panie, nie wiem w prawdzie na jakiej podstawie twierdzi Pan, że mam na imię Zygmunt, tak swoją drogą stosunkowo brzydkie. W swoim wpisie umieściłem jedynie stwierdzenie, że Wiesiek wygrał to głosowanie (buńczucznie nazywane prawyborami) oraz umieściłem link. Stwierdził Pan również, że jestem zabawny (fajnie) szkoda , że nie znamy się osobiście bo łatwiej było by stwierdzić czy Pana osoba jest równie zabawna, być może zostalibyśmy kolegami, ale z tego co widzę zdroworozsądkowe myślenie oraz szybkie wyciąganie wniosków jest Panu obce a w związku z tym mam poważne wątpliwości.
   Pozdrawiam
   ROMAN

  • W sumie plebiscyt funta kłaków wart a jednak Ostapko nie będzie się mógł pysznić że wygrał. Więc ktokolwiek głosował dzięki bardzo nie będę musiał co najmniej kilkakrotnie czytać czytać bzdur podobnych do tych że Ostapko jest najbardziej pracowitym radnym.

  • Równać należy w górę a nie w dół. Ja mógłbym wskazać jeszcze wiele innych gmin, w których sytuacja jest dramatyczna, co nie wyklucza tego, że Nową Dębę trzeba ratować przed skutkami kredytobrania.

  • Nie wszystko jest tam prawdą – materiał ma charakter propagandowy więc trzeba patrzeć z przymróżeniem oka :)
   Ale ciekawy tekst:

   W Tarnobrzegu trybuny i palmy, w Stalowej miejsca pracy

   Skąd taka przepaść między dwoma miastami obok siebie? Odpowiedzią jest bardzo wymowna polityka, charakterystyczna dla Andrzeja Szlęzaka, prezydenta Stalowej Woli. Mimo, że obiecał kibicom, to zmienił zdanie i nie dał pieniędzy na rozbudowę stadionu. Uznał, że są ważniejsze potrzeby, nie będzie z tego żadnych miejsc pracy i nie przyczyni się to do rozwoju gospodarczego miasta. Prezydent Mastalerz jak widomo szybko wytknął i nagłośnił mu ten postępek. Bo Tarnobrzeg ma piękny, duży, bardzo kosztowny stadion (do lat nieukończony) stać było. W tym rzeczywiście jest o niebo lepsi od hutniczego grodu. Na bezrobotnych Siarkowców deszcz nie pada, siedzą wygodnie i to jest najważniejsze. Widzimy tu zasadniczą różnicę w polityce tych dwóch włodarzy. Jeden, kosztem nawet swojej popularności stawia zdecydowanie na rozwój gospodarczy. Drugi preferuje niekończące się igrzyska, festyny, efektowne zagrania pod publikę ale bardzo kosztowne dla podatników, w większości będących już bez stałego zatrudnienia.

   Kolejną różnicą jest zdecydowane odcięcie się Szlęzaka od rządzących partii (PO,PSL) ale również opozycyjnych (PiS), a nawet kościoła. Ostro krytykuje Tuska nawet gdy ten obiecuje pieniądze dla huty. Nie wpuszcza jego ministrów do miasta, nie pozwala uprawiać propagandy, tępi z pasą obłudę rządzących. W Tarnobrzegu, jak widzieliśmy, premier Tusk, ministrowie czy biskupi, podejmowani byli przez nasze władze na klęcząco, z podziękowaniami, uściskami, odznaczeniami, orderami itp. Nie wiemy tylko za co…

   Mało tego, niektórzy tarnobrzescy politycy oficjalnie stawiają prezydenta Szlęzaka za wzór do naśladowania i uczenia się.

  • A Pan Ostapko obiecuje stwarzać warunki dla młodych ludzi i obiecuje kostkę brukową na alejkach cmentarnych!! Ile pięknych miejsc pracy powstanie… jakieś 6 stóp pod ziemią

  • Wiesz ile kosztuje utrzymanie pola golfowego ? :) I dlaczego stac na to jedynie prywatnych przedsiebiorcow ? :)

   Jak chcesz grac na drogim polu bez pracy i srodkow ?

 13. Te złośliwe komentarze są tylko i wyłącznie ze strony byłych pracowników który olewali pracę i robili paździerz . o firmę trzeba dbać jak trzeba to kogoś zwolnić i opierdzielić . mogę się założyć że te osoby nie przepracowali więcej niż 3 mieś :)

  • A to po jakiego wała tam poszedłeś cwelu pie.do.lo.ny ja pracuję i sobie chwale a ty nierobie obys zdychał z głodu szmato

  • ty pracownik ty wiesz jak jest w unidezie prawda jest taka ze ona cie popiera aty jom jaka jest wtym logika jesli ona jest wredna to ty tesz musisz byc wredny taka jest prawda i niemuw ze jest spoko jak ktosc poczebuje prace stalom a nie na 3 mies to musi byc jakisc probremw glowach unidezu kumasz czy nie ordon wygra

  • Na drzwiach Domu Kultury jest afisz z zaproszeniem na debaty o godz. 18.
   Środa – dla przedsiębiorców
   Czwartek – dla młodzieży
   Piątek – Debata ORDON, OSTAPKO, WILK

   Ciekawe kto kogo zezre.

   Wstęp wolny

  • Szanuj drugiego Polaka, bo jak Ukrainiec przyjdzie czy tez Rusek to kto Ci pomoże. Nie bądź jak kibice piłkarscy – szanuj Polaków !

 14. JEŻELI BĘDZIE JAKAKOLWIEK DEBATA, TO PIERWSZYM WARUNKIEM UCZESTNICTWA KOGOKOLWIEK POWINNO BYĆ LOSOWANIE, KTÓRY KANDYDAT NA KTÓRYM MIEJSCU ( Z KTÓREJ STRONY ) BĘDZIE SIEDZIAŁ I W JAKIEJ KOLEJNOŚCI UCZESTNICY BĘDĄ ZABIERAĆ GŁOS.

  INACZEJ JAK TVN-OWSKA USTAWKA.

 15. Już raz postawiono na ogniwa fotowoltaiczne. Zainstalowano ich dość sporo na budynku basenu ( można obejrzeć od strony orlika ). Wg projektu miały pokrywać jakąś nierealną część zapotrzebowania basenu na energię elektryczną. Wynik jest taki, z tego co słyszałem, że nie działają w ogóle.

 16. ja bym do pola golfowego dorzucil miasteczko wodne, a i maly park zwierzat Puszczy Sandomierskiej tez bylby atrakcyjny, sfinansowac to mozna w oparciu o srodki unijne, bo Unia daje Polsce pieniadze na miasteczka wodne, termy i ekrany dzwiekochlonne, na lotniska juz nie daje .. wiec niestety to wszystko bedzie bez lotniska dla biznesmenow szukajacych pol golfowych

 17. PYTANIA MAM TAKIE !

  MIEJSCA PRACY ?
  MIESZKANIA POD WYNAJEM ?
  DROGI GMINNE(szczególnie w Nowej Dębie)?
  TURYSTYKA GMINNA ?
  KOMISARIAT ?
  CIEPŁE POSADKI W MPGKIM ?
  ULGI PODATKOWE ?
  SZKOLNICTWO ?
  Później pogadamy za co mam iść do tych wszystkich waszych bajek (bilard,kręgielnia,pole golfowe,dyskoteka,itp)

  • Tak,masz rację,trzecia kadencja W.Ordona jest porażką…..M.Ostapko.Tak będzie i trzecia kadencja również będzie.

  • Przeciesz człowieku sam wiesz że to wbrew logice .W trzeciej kadencji nie robi się nic .A Nowa Dęba cofnie się do rangi wsi widać to na przykładzie Kolbuszowej .Tacy ludzie jak ty co mogli by coś zrobić przez resztę życia będą pisać na kompie głupoty.

 18. Ot, takie miesko armatnie. Jeszce sie nia zaczelo, a juz sie konczy.
  Czym tu sie elektryzowac? Moze faktycznie … ogniwa fotogalwaniczne albo baterie sloneczne ;-)

 19. Bardzo szkoda, że Pan Ostapko bardzo mocno prezentuje wyniki wyborów echodnia.eu jeśli chodzi o tytuł „najbardziej pracowitego (prawilnego) radnego” , ale jeśli przerżnął wybory burmistrza na
  w/w stronie to cicho i szaaaa….
  Panie Ostapko napiszę to co Pan mi wiele lat wcześniej powiedział podczas kontroli w szkole podstawowej nr 2: „a c**j Cie to obchodzi”

 20. Wymądzać się każdy potrafi na odległość!!! Startować na stanowisko każdy normalny człowiek może!!! Tylko skąd tu takich. co drugi pisząc komentarz to analfabeta!!!Przecież komputer sam podkreśla błędy. Aż żal Was czytać!!! Ja głosuję na realia i nowe zmiany czyli na P. Wilk

 21. Dobry pomysł z tym polem golfowym :)))))
  Myślę, że na Diabelskiej Górce można wybudować mamucią skocznię narciarską K-240, wtedy by mogli przyjeżdżać skoczkowie z całego świata i se poskakać :))))))))))))))))))))))

  • ja bym zbudowal w Debie instytut badawczy sosny puszczy sandomierskiej, placowka moglaby przyjmowac naukowcow z calego swiata, takze z Krymu

 22. Uważam , że p. Wilk nie ma żadnych szans w wyborach a swym pociągnięciem doprowadzi do drugiej tury wyborów. Przyniesie do dodatkowe zbyteczne koszty. Pani powinna sie już wycofać z kandydowania aby nie przynosić sobie wstydu

  • bezstronny 07.11.2014 14:24 pisze:

   Uważam , że p. Wilk nie ma żadnych szans w wyborach a swym pociągnięciem doprowadzi do drugiej tury wyborów…….itd

   I o to chodzi.Jakaś tam ilość wyborców na kandydatkę H.Wilk zagłosuje,będą to głosy odebrane W.Ordon.W drugiej turze H.Wilk oznajmi tym którzy na nią głosowali że popiera M.Ostapko i poprosi swoich wyborców o głosy na M.Ostapko.
   Już raz tak było,tak zrobiła Pani Wierzbicka.

  • jak nie wygra pani halina w to w unidezie bedzie harcord na pracownikach czego nie glosowali na niom wiec pracowniki i pracowniczki ruszczie glowami i to ostro bo bedzie zle zwami

  • w końcu Ktoś logicznie myślący – oczywiście, że chodzi o rozbicie głosów, a Wilk i Ostapko są ze sobą w komitywie. Mam tylko nadzieję, że Ordon się zniży do ich poziomu i nie weźmie udziału w tej pseudo debacie.
   Pozdrawiam tych, którzy widzą o co w tym wszystkim chodzi.

 23. A dlaczego na info nie ma zadnego artykulu o rankingu zlota setka gmin podkarpacia i o tym, ze deba zajela w niej bardzo wysokie miejsce??? wyprzedzily nas tylko miasta powiatowe, ale oczywiscie ostapko uwaza ze nie ma sie czym chwalic Brawo, taka prawde przedstawiasz zapatzronym w ciebie oslom, a oni to lykaja jak owies

 24. Dlaczego nie napiszecie, że Nowa Dęba zajęła OSTATNIE MIEJSCE w rankingu obiektywnej organizacji jaką jest ZWIĄZEK POWIATóW POLSKICH?? CENZURA??

 25. Jak człowiek ma: pracę-> to ma pieniądze-> to ma za co żyć -> ma za co się w razie choroby się leczyć -> to ma szansę, aby wypracować sobie czas na inne pierdoły, które to są na pierszym miejscu obietnic wszystkich kandydatów. Żeby mieć pracę, nie jest konieczne Bóg wie jakie wykształcenie. Czasem wystarczy talent. Edukacja powinna go formować i rozwijać w dobrym kierunku. Nie zawsze jest to możliwe, ale to juz inna bajka.
  Jak na razie tylko w słowach tej Pani dopatrzyłem się najwięcej na temat zwiekszenia liczby miejsc pracy. Ta jednak nie powinna być efektem rządzących, lecz aktywności mieszkańców – władza ma ułatwiać i pomagać, dzieki czemu potem ewidentnie z tego skorzysta.
  Wszelka rozrywka – jest „efektem ubocznym” dostatniego życia. Hobby też nie rozwinie się w COŚ WiĘKSZEGO bez czasu i pieniedzy.
  Podsumowując – wszyscy kandydaci prześcigają się w pokazaniu, JAK WYDADZĄ GMINNE PIENIĄDZE. Mało kto mówi, jak zapełnić nimi gminną kasę, lub jak stworzyć coś, co będzie stale ją zapełniać.
  Moim zdanem ściąganie inwestorów powinno stać na dalszym miejscu, gdyż który inwestor przejmuje się czymś bardziej, jak SWOIM INTERESEM? Stąd na pierwszym miejscu powinien stać mieszkaniec i jego rozwój, rozwój jego talentu i potencjału, a sprowadzanie innych inwestorów może być elementem uzupełniającym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here