Nowodębscy radni przegłosowali dla siebie większe zarobki

74

Nowodębscy radni zwiększyli sobie ilość przyznawanych diet. Autorem propozycji był przedstawiciel Osiedla Dęba, radny Jan Flis.

Zgodnie z dotychczasową praktyką miesiąc lipiec był miesiącem w którym radni nie otrzymywali diet. Lipiec uznawany był za miesiąc wakacji i w tym czasie nie odbywały się ani posiedzenia komisji ani sesje rady miasta. Na grudniowym posiedzeniu komisji budżetowej, radny Jan Flis zaproponował aby diety były wypłacane także w lipcu, argumentując że radni wakacji nie mają bo radnym jest się przez cały rok.

Propozycja Jana Flisa ośmieliła pozostałych rajców do pójścia o krok dalej. Radna Marzena Chmielowiec (okręg Chmielów) zaproponowała, aby stawka miesięcznego ryczałtu dla radnych będących członkami trzech komisji wynosiła 750,- zł. w miejsce dotychczasowej 625,05 zł. Z kolei Marian Tomczyk (okręg Cygany) zaproponował zmianę wysokości stawki dla przewodniczących komisji stałych z 687,55 na 800,- zł.

W toku procedowania komisji, a następnie całej Rady przyjęto zmiany zaproponowane przez Jana Flisa.

studio helena reklama

74 KOMENTARZE

 1. Skok na kasę. Ledwo ich wybrano a oni już sobie kasę przyznają. A może najpierw powinniście się wykazać zanim sobie przyznacie kasę państwo radni? Rozumiem, że sobie podnosicie zarobki w radzie, a nam mieszkańcom podniesiecie opłaty i podatki. Ale sam sobie jestem bo zamiast słuchać opozycji to dałem się wam nabrać i zagłosowałem na was. Już teraz tego żałuję!

 2. Kazik swego czasu śpiewał o radnych Warszawy:

  „Warszawscy radni to największa bandytierka
  Każdy chciwie na publiczne pieniądze zerka
  Jak tak patrzę to cyniczni i złośliwi
  Głupi, pasożyty, insekter, nowotwór na organizmie żywym
  Radny kradnie zasada jest taka
  Synekura tego typu warta jest siusiaka
  Lub pipunii wszelkiej maści złodziei na stołkach
  Służba wasza temu miastu to kit na kółkach! ”

  http://youtu.be/-yoooQvXnQY

 3. Może wprowadźmy radnym diety w wysokości proporcjonalnej do ich działań. Wówczas Pan Flis byłby na debecie. Panie radny, nic Pan od lat nie robisz dla dzielnicy Dęby, nic! Fajne osiedle z perspektywami, bo osiedlają się tam młodzi ludzie, więc warto by było zadbać o rozwój osiedla i mieszkańców! To radny i sołtys powinni I N I C J O W A Ć działania w tym kierunku, ściągać pieniądzę na rozwój. Dziadki i babcie przestaną niedługo głosować na „Jaśka” bo reprezentuje Pan dno, nijakość i nieróbstwo. Takie są fakty. Potrafi Pan coś więcej?

 4. Panie Radny, a jak tam obsługa tabletów idzie? już Pan opanował? czy liczydło nosi Pan w marynarce? Rozumiem podwyżkę, bo wiadomo są wydatki w rodzinie. Ale pytam, potrafi Pan coś więcej dla osiedla?

  • Chamstwo, chamstwo, chamstwo. Poznaję, kto to pisze. Rada – weź zmień Pan styl. Dobro wraca do człowieka i ZŁO TEŻ WRACA. ZAWSZE !!!! NIE DZIŚ, TO KIEDYŚ, ale na pewno wróci.

 5. Wszędzie w prywatnych sektorach tnie się wydatki,bo idzie totalny kryzys a tu to państwo rozpiepszają ci mali prostacy,szkoda się tu wysilać z czym kolwiek i dla kogokolwiek,spiepaszać proponuje ludziom ambitnym

 6. Uwazam takie postepowanie radnych za skandal nie widza poziomu zycia innych mieszkańców Nowej Deby, szpital, dezamet i inne firmy przwaznie płacą minimalną za cały miesiąc pracy a ci chcą takie pieniądze za nicnierobienie. Panie Wojciechu serafin czy nie wstyd panu??? Ma pan kolegów z pracy ile zarabiają?? A inni pana przyjeciele?

  • Ja nie wybierałem tych, ale powinni być mniej pazerni bo innym nie jest tak lekko życ w Nowej Debie. Trochę szacunku dal mieszkańców by się przydało.

 7. To nie radny Jan winien to ci co go wybrali.Są tak bogaci że nie jedną podwyżkę przełkną, nic nie poradzimy że ludzie wolą dobry bajer od konkretów. A co do Jana to szkoda słów Dyzma pieprzony i tyle, sorry zdenerwowałem się trochę.

  • Ile ci ten Jasiek flaszek piwa postawił, czy tez czegos mocniejszego może, ze taki adwokat jego jesteś ???. Poziom niestety masz, czego nie ukrywasz , pisząc bez składu i ładu też taki ” jaśkowy” , czyli mierny.Szkoda tej dzielnicy Dęba, oj szkoda. Poręby to ekskluzywna dzielnica jest w porównaniu do przaśnej i pogardliwie nazywanej wsią Dęby. A właśnie tu jest wiele firm (które płaca podatki !!!), miejsc pracy, przystanek autobusowy ,kolejowy , jednostka etc.

 8. Dwaj Flisowie przy władzy w osiedlu to porażka i katastrofa.
  Mam nadzieję że dni urzędowania obecnego sołtysa są policzone i następna jego kadencja będzie w obuwniczym a nie w osiedlu.
  Sołtys i radny powinni dbać o dobro wioski ,a oni dbają tylko o dobro gminy i swoje.

  • Proponuje, aby pan anonim na następne wybory kandydował na sołtysa, ciekawa jestem ile będzie miał głosów, z ciekawością zobaczę co pokaże i jak zmieni gminę
   Nowa Dęba, każdy się mądrzy stojąc z boku,sklep obuwniczy pana Flisa jest jego pracą i głównym środkiem utrzymania, proszę się najpierw zorientować ile wynosi wypłata na stanowisku przewodniczącego gminy Nowa Dęba, a później wypowiadać się coś na ten temat.PANIE ANONIMIE KAŻDY MA RÓWNE SZANSE I KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ PRZEWODNICZĄCYM!!!!

 9. bydło i tyle podwyki im potrzebne za robote sie wezcie bo odrau podwyzki sie nie dostaje niektorzy po 20 latach w zakładnie podwyżki nie dostali a ty na starcie chca wieksze zarobki najpier ciezka praca później hajsy nieroby zasrane

 10. Anonim i tak pozostanie dwóch Flisów przy władzy w osiedlu Dęba.Chyba że znajdzie się taki co będzie słuchał radnego. inny to ’ desperat 'jak go odsunie od koszenia koło remizy to dopiero mu radny da popalić. Kosi Jan i bez przerwy starszym paniom nadaje że by nie on to nikt nie skosi,jest nie zastąpiony i tyle.Tylko on jeden rozumie biednych,bardzo im współczuje.Co powie teraz po podwyżce, że im z kieszeni wyciągną bo przecież to z naszych podatków.

 11. a co ja mam zrobic jak mam 4 dzieci na utrzymaniu i za 1200 na zakladach na 3 zmiany robie kto mi pensje podniesie kogos to obchodzi ? oni sobie sami pensje podnosza za pierdzenie w stołek i nic nie zrobili dla ludzi porazka wezcie sie za robote bo a niedlugo mlodzi wyjada i nikt nie bedzie zapierdzielal na wasza emeryturke pomyslcie troche i zacnijcie dzialac bo ciezki wasz los jak nie tu was rozlicza to pozniej gdzies tam tyle w temacie i przemyslcie te słowa zrobcie to dla swoich dzieci wnuczków (chyba że z góry ciepłe posadki zapewnione) tyle w temacie

 12. BrAwo Tomczyk, sa mądrzejsi od ciebie.Jak zaczniesz robic zdjęcia ze swojej działalności to ja ci te 8 stów wyloze na zebraniu wiejskim. cale 4latka nic nierobiles i nie było zdje.

 13. Witam państwa skoro się już tu spotkaliśmy to może przedyskutujemy o ile by sobie podwyższyć zarobki w końcu Nowa Dęba to bogata gmina i jej mieszkańcy mają jeszcze kupę kasy.
  -No to co Zordek dałem Ci max to teraz chyba nie odmówisz mi kilku setek na wakacje.
  -No ok a co zrobimy jak będą dyskutować.
  -Nic sie nie martw postraszymy ich odcięciem wody będą tak przestraszeni że nie spostrzega tych nowych podwyżek ceny wody lub śmieci
  -acha to super to trzymaj jescze na nowy tablet byśmy mogli sobie na tych wakacjach w oddali pogadać a i żebyś Janek się do pracy nie spóżniał to przydzielę Ci nowy służbowo-prywatny samochód.
  -Zordek z Tobą współpraca naprawdę się opłaca :)
  Pozdrawiam Kiedyś liczyło się coś więcej niż zarobki.

 14. Najgorsze jest to, że obecną władzę wraz z radnymi wybrali ludzie , którzy nie za bardzo orientują się na pracy jednostki samorządu terytorialnego. Dużo w naszym grajdołku zrobiły mohery, które pojęcia bladego o zarządzaniu gminą, jej dochodach itd. nie mają. Kupią mniej lekarstw a rachuneczek za wodę i inne zapłacą. Pan radny pogada z nimi na chodniku, inny skosi trawę, trzeci współczuje jeszcze inny naobiecuje i pójdą na takich zagłosować. Reszta klepie biedę, brak pracy, a jeśli już to za minimalną krajową ale co to obchodzi radnych, dla nich wysokość diety się liczy. W prywatnej firmie najpierw trzeba coś zrobić żeby dostać podwyżkę – tu odwrotnie. Przykre to, ale prawdziwe…

  • Startuj JAGA na radną, orientujesz się przecież we wszystkim. Jeszcze mały „drobiazg” – żeby cię wybrali.

 15. Jaga ma całkowitą racje.Ludziska lecą np. w sprawie oświetlenia do Pana Burmistrza a ten na opowiada że może w przyszłości da się coś zrobić że nie teraz, może w przyszłym roku itp.a tak naprawdę podanie czy post kieruje do sołtysa, a ten zadecyduje czy trzeba w tym miejscu oświetlenie czy nie a potem zwali na mieszkańców że było zebranie i tak zadecydowali i kółko się zamyka i jak oświetlenia nie ma tak i nie będzie.Dużo zależy od mieszkaniowców na zebraniu to mieszkańcy decydują. Ale jak np w osiedlu przychodzi na zebrania 12 osób i decyduje za 2000 tyś mieszkańców to trudno nic się nie zmieni.Ktoś powiedział weście sprawy w swoje ręce wtedy może się coś zmieni mam namyśli dzielnicę osiedla Dęba.

  • Tak, macie rację.trzeba wziąć sprawy w może młodsze ręce. Trzeba też poparcia i zaufania ze strony mieszkańców. I młodszych i starszych. Jan Flis i Władysław Flis, zasłużeni doświadczeniem, i jak i ich pracą-nawet jeśli jest to koszenie trawy, powinni wesprzeć innych jesli zależy im na osiedlu, tu przecież mieszkają także ich dzieci. Potrzeba nam ulic, równych chodników. Miejsc odpoczynku np placów zabaw z prawdziwego zdarzenia w centralnym punkcie osiedla z ławeczkami, miejsca na ognisko, grila. Boiska do nożnej do siatkówki. Oświetlonych ulic, zwłaszcza tych przy których budują się domy. Świetlicy, albo ośrodka kultury w którym można zorganizować spotkania, przedstawienia itp. Remiza to nie wszystko Panowie, osiedle się rozwija. Może trzeba ściągnąć tu pieniądze z UE. Pamiętajcie, że inni radni dotąd chodzą za burmistrzem, aż odniosą skutek. Zwłaszcza jeśli wskażemy źródło sfinansowania przedsięwzięć Burmistrz nie powinien się sprzeciwiać. Mieszkańcy nie miejcie wszystkiego w d… ! Zapytajcie radnego co może dla Was zrobić i Osiedla? Zapytajcie!

 16. A ten wiesniak z cyganów jak go widze to sam wygląd muwi za siebie niech sie wezmie do roboty,wara od moich podatków .Najpierw podnies ordonowi zeby sobie dac a ordon przyklepie żenada roz…….ć cały ten urząd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Do Wieśniaka ty chyba śnisz, była taka jedna co chciała coś zrobić i co starzy nie dali.Bo nie chciała słuchać radnego i co ? to jego wina że nic nie ma w osiedlu. Dba o swój stołek i stołek Burmistrz.

  • Pan Puzio pisowiec tez chapie z koryta i organista pisowiec chapie z koryta ludzie wybrali głodnych koryciarzy a nie radnych

 18. widzę że gimnazjum już się otrząsnęło z porażki swojego politologa. Powoli zaczyna się bicie piany. Po co dyskusje wszczynać jak suweren pokazał co chce. Tak na Dębie Flis rozgromił młodzież i nie tylko, organista u siebie na rewirze przeczepał dupę innym no i u Puzia Maćkowiak przybladł. A Jasiu tak gwoli prawdy ma świętą rację – często go widać jak rówki czyści czy trawę kosi – no a gdzie ta leniwa młodzież – przecież samo się nie zrobi. Więc proszę nie srać bez podstawnie – bo to tylko bicie piany.

  • Zgadza sie,politolog po wyborach mocna zbladl ale juz pomalu nabiera rumiencow i przychodzi do siebie

  • oprócz tych mądrości, które wypisujesz, tak nawiasem dla mnie to jeden bełkot, przydałoby się byś może nauczył sie pisac po polsku

 19. Wyniosłem się z tego waszego grajdołka na stałe i oddycham pełna piersią.
  Z zaciekawienim patrzę jak to miasto idzie na dno.
  Dobrze że beze mnie i moich dzieci. Wszędzie chyba jest lepiej niż w ND.
  Pozdrawiam tych odważnych co wciąż ta są i urządzają sobie te wasze małe wojenki, które i tak w obliczu nieuchronnej i rychłej porażki tego miasta, można sobie o kant d..y wytłuc.
  To nic nie zmieni. Toniecie. Obudźcie się i sp………e

 20. TRZEBA BYŁO IŚĆ DO WYBORÓW JAK BYŁA KU TEMU OKAZJA I GŁOSOWAĆ NA NORMALNYCH LUDZI. TERAZ MORDY W KUBEŁ I SŁUCHAĆ POLECEŃ WŁADCY I JEGO PRZYDUPASÓW SKORO NIE MIELIŚCIE JAJ ABY ICH PRZEPĘDZIĆ

 21. Ob. Cmielowiec została radną. I już jak prawdziwa kobieta zaczyna od działalności finansowej /do swej kieszeni/ bo akurat załapała sie do trzech komisji. A takich „załapaczy jest 6. Ob. radna. Bardzo nieładnie. najpierw trzeba czymś się wykazać a potem myśleć o ewentualnym wynagrodzeniu. Ale niektóre kobiety myślą inaczej. Za stołek sie należy jak psu gnat ?

 22. Radni powinni dostawać tylko zwrot kosztów dojazdów! Poznamy wtedy prawdziwego SPOŁECZNIKA!Diety dla nich to jakaś PATOLOGIA! Ludzie! Oni chcą kasę wydrzeć! Po to starują w wyborach!

  • Małe polskie piekiełko i tak zamiast ludzi przedsiębiorczych będą startować lenie dla poklasku z ręką pod stołem. Lepiej żeby ktoś jawnie chciał jakieś grosze niż za podniesienie ręki w górę wysokie profity. PATOLOGIA TO TWOJE MYŚLENIE TURYSTO.

 23. Anonimie! Za PODNIESIENIE RĘKI W GÓRĘ PIENIĄDZE DOSTAWAĆ? ZA TO DIETA? Gratuluję myślenia! Zwrot kosztów dojazdu, uścisk dłoni od wyborców i dobre słowo! Oto zapłata!

 24. ja bym gdzies za miesiac kupil im jeszcze fajne smartfony, zeby mogli sobie whatsupy wysylac, moze znajada jeszcze jakies deby do wyciecia i miejsca w lesie na nowe lawki..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here