Nowy numer InfoNowaDeba

44

10-05-2012Na początku miesiąca ukazał się kolejny papierowy numer biuletynu InfoNowaDeba.
Gazetka rozdawana jest bezpłatnie przez członków stowarzyszenia Ratusz, oraz dostępna w sklepach i kioskach na terenie miasta.

Pierwszy numer biuletynu informacyjnego Towarzystwa Kultury Powszechnej Ratusz ukazał się na początku 2010 roku. Składał się z artykułów już opublikowanych na portalu i był adresowany do osób nie posiadających Internetu. Do tej pory ukazało się kilkanaście numerów gazetki. Były to biuletyny powielane na ksero.

Na początku maja bieżącego roku ze środków własnych członków stowarzyszenia wydano pierwszy w tym roku numer papierowego INFO w formie gazetowej. W dużej mierze poświęcony jest sytuacji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (przegranym przetargom, odejściu prezesa, niemożnością powołania nowego) oraz sytuacji finansowej gminy.

Poniżej zamieszczamy InfoNowaDeba w formacie .pdf do pobrania.

KLIKNIJ NA OBRAZEK W CELU POBRANIA

STRONA NR 1

STRONA NR 2

STRONA NR 3

STRONA NR 4

Osoby zainteresowane otrzymaniem gazety, jej kolportażem lub też pisaniem artykułów prosimy o kontakt na adres: infonowadeba@op.pl

44 KOMENTARZE

 1. Zanim przeciwnicy wolności słowa i wypowiedzi zaczną się tu rzucać i pluć że Ratusz wydaje swoje pisemko powiem co myślę:

  Opozycja ma prawo a nawet obowiązek wydawania takich pism. Czasy JEDNEJ SŁUSZNEJ OPCJI się skończyło. Przynajmniej w cywilizowanym świecie. U nas w Nowej Dębie takie inicjatywy mające na celu przerwanie monopolu WŁADZY zwłaszcza u samej władzy i jej zauszników powodują pojawienie się piany na ustach o czym przekonamy się za chwilę gdy zaczną dodawać swoje komentarze. Bardzo dobra inicjatywa i oby tak dalej!

 2. Czytałem na papierze. Mocny ton. Ja takiego nie potrzebuję, ale może słusznie, bo dojdzie do wszystkich i zrobi się hałas. Temat z projektem kanalizacji. Niezła afera.

 3. [quote]Dlaczego pismo nie ukazuje się na wsi konkretnie w Chmielowie powinno być dostępne.[/quote]

  Pismo będzie także w każdym sołectwie.

 4. Na wioskach w solectwach tez juz coraz wyrazniej widzi sie wypalenie obecnej ekipy. Da sie odczuc coraz wieksze rozgoryczenie poczynaniami Wieska i jego badz co badz slabych merytorycznie radnych. Jest potrzeba wniesienia czegos nowego, jakiejs zmiany. Nie traktuj ludzi ze wsi jak naiwniakow ktorzy slepa wierza w Wieska bo oni swoje wiedza!

 5. A gdzie napisałem, że ich tak traktuję??
  Ale jak chcecie pogodzić inwestowanie w strefę w chmielowie z głosami sprzeciwu waszych wyborców??
  No chyba, że nie zamierzacie inwestować poza terenami miasta

 6. Nie jestem czlonkiem Ratusza. Czlowieku, jestem takim samym czytelnikiem jak Ty. Napisalem to co mysle. Nikogo tutaj nie reprezentuje procz siebie. Piszesz o jakis swoich iluzjach, dzielisz sie wyobrazeniami ktore nie musza miec pokrycia w rzeczywistosci. Co do strefy w Chmielowie chyba nikomu powaznemu nie chodzi o to ze tam sie cos robi lecz o to aby tak zabezpieczyc interes gminy by nagle nasze gminne pieniadze nie trafily do Tarnobrzega. I to jest wazne.

 7. 1. Chyba wyraźnie zaadresowałem pytanie.
  2. Jaką widzicie alternatywę dla uczniów z Cyganów, oraz dzieci w wieku przedszkolnym z Chmielowa

 8. Dla mnie to INFO tak internetowe jak papierowe to tematy oklepane pachnace BADZIEWIEM no ale piane trzeba bic , ale moze lepiej jakies specjalistyczne badania glowy nalezy wykonac :o przez redaktorow ?????

 9. Przyłączę się do pytań i pozwolę sobie dołożyć kolejne, poprzedzone może nieco przydługim wstępem :P
  Wiemy, że nd jest stosunkowo młodym miastem i nie miała takich możliwości dziejowych ugruntowania swojej pozycji lokalnej jak miasta ościenne. Jednym ze sposobów nato wydaje się być "przywiązanie" młodzieży z miasta i okolicznych wsi (zwykle młodość to najpiękniejszy okres w życiu) poprzez szkoły, imprezy itp. Duża część młodzieży z wiejskiej części gminy wybiera szkoły/imprezy poza nd. Czy macie jakieś pomysły jak to zmienić (ew. jakie).

 10. [b]Bardzo Pana / Panią proszę o wskazanie w numerze dostępnym w *.pdf powyżej o tematy "oklepane i pachnące badziewiem".

  Proszę, dla pełnej jasności, wytłumaczyć DLACZEGO ( każdy artykuł z osobna ) jest dla Pani / Pana właśnie taki?[/b]

 11. Owszem, są powiązane.

  Jak się schrzaniło dofinansowanie do wodociągów, a wiadomo, że trzeba będzie je naprawiać teraz tak czy owak z pieniędzy budżetu gminnego, to jednocześnie na każdą inną działalność – edukacyjną, itd. – będzie tych pieniędzy mniej.

  Dlatego mam nadzieję przy okazji wypłynie trochę informacji o działalności PGKiM.

  Dobrej czy złej, tego nie wiem, ale powinniśmy się tego dowiedzieć.

 12. na terenie gminy jest wiele zaniedbań i nieda się tego wszystkiego nagle przeskoczyć.
  Ale pytam w nieco innym kontekście bo jeśli dobrze odczytuję intencje Gorącego to chodzi oto jaki jest pomysł na pogodzenie ze sobą tych różnych światów.
  BTW domyślam się, że Ratusz jest zarówno przeciwko płaceniu tbg za przedszkolaki jak i budowie przedszkola? Jakie jest wobec tego 3-cie wyjście?

 13. Jak można nie wybrać prezesa PGKiM skoro było 7 kandydatów spełniających kryteria? Skoro opracowano kryteria dla kandydatów a oni je spełnili to dlaczego nie wybrano prezesa? Na jakiej podstawie stwierdzono, że ktoś sie nie nadaje? Kolor oczu? Kolor włosów? Religia? Narodowość? Coś mi tu śmierdzi. Panie burmistrzu proszę to wyjaśnić?

 14. Burmistrz postanowił machać szabelką do Prezydenta. Ale prezydent to nie byle jaki Lasowiak, którego burmistrz sobie zagada, zakrzyczy lub postraszy sądem. Prezydent ma łeb na karku. Na tle Lasowiaków burmistrz wygląda nawet normalnie. Ale po tej akcji widać, że to nie ta liga.

  Zamiast machać szabelką i robić medialny spektakl NIE DAMY PIENIĘDZY DO TARNOBRZEGA trzeba było siąść, pomyśleć, zastanowić się, rozważyć wszystkie możliwe warianty i wybrać najlepszy. Tak zrobił burmistrz Sandomierza i wyszedł z twarzą. A Pan Ordon narobił szumu, rozdzierał szaty jak Rejtan po czym grzecznie powiedział, że jednak zapłaci. Przecież to kpina i kompromitacja.

 15. Liczył na to, że uda się przekonać mieszkańców do oddania dzieci do oddziału przedszkolnego. Nie udało się więc nie było innego wyboru jak zapłacić. Niemniej problem pozostał został tylko odroczony w czasie (podobnie jak w przypadku szkoły w Cyganach)

  A co do konkursu to jeśli mnie pamięć nie myli to pojawił się jakiś czarny koń owinięty flagą ;)

 16. Może tak wykorzystać pustą szkołę w Cyganach i tam zrobić przedszkole dla tych dzieci?. I budynek sie przyda i jakiś nauczyciel znajdzie prace i blisko dla wszystkich i do tego tanio. Argument, że "nie dało się przekonać rodziców".. No sorry… 30 osób ma trzymać w garści pozostałe kilkanaście tysięcy? Nie czaje tutaj czegoś. Są inne potrzeby i jakoś wszyscy są niewzruszeni na to. A tutaj wystarczyło pokrzyczeć i 1,5 miliona bez niczego… Nie czaję tego. Ci rodzice nie mogą myśleć tylko o sobie. Oddział przedszkolny to był dobry pomysł akurat.

  Co do konkursu na prezesa PGKiM… Pan z flagą był jeden. Reszta spełniała kryteria. Więc? Przecież tu nie trzeba być jakimś mózgiem żeby widzieć że to jakaś dziwna gra.

 17. Nareszcie można będzie dowiedziec się ,jak faktycznie wygląda nasza rzeczywistość, jak bardzo skrzeczy. No, bo te "Nasze sprawy "zawsze przyprawiały mnie i nie tylko mnie, jak mi wiadomo, o mdłości swoim infantylizmem. Gratuluje pomysłu, liczę na rzetelność i pozdrawiam redakcję. ;)Czas na zmiany!!!

 18. [b]"Nie da się ukryć, że przegranie tak ważnych przetargów będzie miało wpływ na kondycję finansową PKGiM. Powstaje pytanie, jak doszło do tego, że Spółka będąca w 100% własnością skarbu gminy, która, jak możemy przeczytać na stronie PGKiM, została powołana m.in. po to,
  by zajmować się odśnieżaniem i utrzymywaniem ulic, TRACI ZAMÓWIENIE"[/b]

  [color=#cc0000]CZYLI ZAPŁACILIŚMY DWA RAZY!!!! PIERWSZY RAZ ZA PRZYGOTOWANIE PGKiM DO ZIMY. DRUGI RAZ ZA TO SAMO TARNOBRZESKIEJ SPÓŁCE[/color]

  super…

 19. Widocznie nie był to dość dobry pomysł i ja tych rodziców w pełni rozumiem. Póki co nikt przedszkola nie buduje.
  Co do pgkim w warunkach był zapis, że mogą nie wyłonić zwycięzcy bez podania przyczyny i z tego prawa skorzystali. Czy to dobrze czy źle czas pokaże.
  @ketling straciła zamówienie bo przygotowała taką a nie inną ofertę, imho kwestia doświadczenia ludzi przygotowujących oferty jak i tych uzgadniających siwz ;)
  BTW przetarg na prezesa był po przetargu na odśnieżanie ;)

 20. A jakie ma wybierać szkoły i imprezy? Poziom nauczania w ND jest taki, jaki jest i co zdolniejsi kształcą się chociażby w Kolbuszowej, czy Tarnobrzegu. A imprezy? Śmiech na sali… Po co młodzież z Cyganów będzie słuchać w N.Dębie "Cyganianki" skoro wolą Perfect, który wkrótce zagra w T-gu. U nas tylko folklor i uroczyste msze święte

 21. "@ketling straciła zamówienie" ?

  Drogi Ryśku, to że jesteś zalogowany i dzięki temu możesz poprawiać swoje wpisy, NIE ZNACZY TO, ŻE WYPADA ZMIENIAĆ ICH KOLEJNOŚĆ, ŻEBY WŁASNE BYŁO NA WIERZCHU.

  Powtórzę:

  Tak skorzystali z zapisu

  ŻE SPÓŁKA Z TARNOBRZEGA JEDNAK ODŚNIEŻAŁA I WZIĄŁ ZA TO NASZE PIENIĄDZE, A WIĘC JAK WYŻEJ KTOŚ NAPISAŁ – ZAPŁACILIŚMY DWUKROTNIE.

 22. Stąd jest to pytanie do Ratusza czy i co zamierza w tym kierunku uczynić. Ich kandydatem na burmistrza jest osoba związana z edukacją więc to pewnie nie jest pytanie poniżej pasa, nagonka czy inny atak.

 23. @ketling, nie zrobiłem tego celowo.
  Na wielu portalach edyta zostawia poprzedni post, tu nie. Ja nie lubię gdy ta sama osoba dodaje kilka postów z rzędu zamiast edytować. Usunąłem zanim zauważyłem, że w międzyczasie coś napisałeś.

 24. To mi przypomina bibułę wydawaną przeciwko Czekalskiemu przez Wróbla i Baracza. Tym sposobem doszli do władzy i wypromowali obecnego burmistrza a odrzucili Czekalskiego,czyżby teraz chodziło o odsunięcie od władzy obecnego burmistrza i wypromowanie swojego kandydata w następnych wyborach.A jak się nie uda .

 25. #30 jak to sie nie uda ?,przy tak pieknej oprawie graficznej,przy tak blyskotliwych artykulach ,przy takim oblewaniu pomyjami obecnego BURMISTRZA ma sie nie udac ? ,chyba bredzisz:P

 26. [u]Wszystkie nazwiska i wydarzenia w poniższym tekście mają charakter czysto baśniowy[/u]:

  [b]Bogdan Tomcat był zatrudniony przez Mirosława Zkitę w Baranówce Sandoczyńskiej. Zygmunt Szyszka też pracował w Sandoczyńskiej. A może będzie tak, że Mirosław dogada się z Wiesławem Niewolą i Zygmuntem Szyszką? Wystawią do wyborów Bogdana Tomcat`a jako burmistrza i jeśli wygra, weźmie sobie na zastępcę ( dożywotniego… ) Zygmunta? Na układ z nimi pójdzie Wiesław, który nie wystartuje na ekstraordynaryjną kadencję, żeby nie zbabrać sobie rączek w 30-letnim planie oddłużania gminy wyznaniowej, i Norbim rozbestwiającym się w Chmielówce i na Machówce, itd. Wtedy Wiesław dostaje zapakowaną w papierek "bułkę" w postaci pańszczyzny np. w strefie przemysłowego skażenia i siedząc w Niewoli, podscypywoć bydzie se ułzędnicki z nywy dyłbsy? Norbi dalej zufrieden.

  Powiadam Wam, to niestety logiczne jest. Rzekłem.

 27. do30) Jak widać Wiesio niech poczuje jak to było po Czekalu jechać. Dobrze mu tak! Czekal zostawił go na urzędzie a ten później wywinął mu numer. A mówili Czekalowi, żeby zwolnił Wieśka na samym początku. Nie posłuchał. Później Baracze i Wróble zrobili Wiesiowi "Wasze Sprawki" a on później jak sie wobec nic zachował? No to chyba świadczy o człowieku.
  DoRysiek) Masz niezwykłą zdolność do rozliczania i przepytywania na tym forum tych co nie rządzą. Pytania i rozliczenia wali się w kierunku władzy. Nie mów, że to nie jest właściwe miejsce bo władza też czyta to co sie tu dzieje. Co mnie obchodzą jakieś 3 głosy Ratusza skoro Wiesiek bez tych 3 ma swoich 12 i wcale nie musi pomysłów Ratusza ani kogokolwiek z nas mieszkańców słuchać. Gość robi co chce, przy tym popełnia coraz więcej błędów. I to trzeba wytykać bo jak będziemy siedzić cicho to będzie jeszcze większa popelina.
  do33) Brzmi ciekawie. Tomczyk na burmistrza , Wiesiek do jakieś Agencji.. Niby odnowa oblicza władzy a wciąż ta sama. Wpływy zachowane. A lasowiacki lud moze to kupić.

 28. 1. Nie rozliczam bo nie pytam oto co zrobili tylko jakie jest ich stanowisko w sprawie, jaka jest ich wizja rozwiązania danego problemu.
  2. Nikogo do odpowiadania na żadne pytania nie zmuszam.
  3. Co jest złego w tym, że jako potencjalny wyborca pytam o stanowisko w jakiejś sprawie ludzi którzy zamierzają kandydować i którym zależy na nd?
  4. Gdyby stanowisko danej grupy w danej sprawie było dla mnie czytelne to żadnych pytań bym nie zadawał.

 29. Przeczytałem to InfoNowaDeba i powiem tak: TA GAZETA PRZY "WASZYCH SPRAWKACH" TO PIKUŚ! Ton ostry ale nie tak paszkwilowaty i jadowity jak wtedy gdy robiło się gazetkę dla Wiesia.

 30. Slyszalem dzisiaj ze na komisji etyki [ociapok byl nie obecny] padlo ze radna musi zlozyc MANDAT,Jan juz nie jest KOMENDANTO ,czas na druga strone choc powiat zapewne chcialby to zamiesc pod dywan ale nie doczekanie

 31. A ja słyszałem, że przepraszali panią Niną za całe zamieszanie. Lepiej późno niż wcale. Czyżby na sesji będą kwiaty dla pani dyrektor z przeprosinami za kłamstwa i oszczerstwa? A skoro Jan zrezygnował to znaczy, że jednak prasa pisała prawdę. Ale pięknego wykręcania się byliśmy świadkami. Oj pięknego!

 32. [u]Wszystkie wydarzenia opisane poniżej mają charakter wyłącznie baśniowy:[/u]

  Powiad nie chce. Gmina wyznaniowa chciała i na spotkaniu burmiestera ze starościna, ten pierwszy prosił, żeby powiad nie dochodził do końca prawdy, tylko spokojnie uciszył temat dla dobra Jasia i statusu quo na północy miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here