Nowy rozkład jazdy pociągów

11

10.09.2012r.


Z tygodniowym opóźnieniem rusza przebudowa stacji kolejowej Dęba Rozalin.

W związku z przebudową stacji Dęba Rozalin od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów.

Na odcinku Nowa Dęba – Tarnobrzeg oraz Nowa Dęba – Stalowa Wola Rozwadów obowiązuje Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa potrwa do grudnia.

Autobus Zastępczej Komunikacji Autobusowej zatrzymuje się w Dębie Rozalin na przystanku PKS przy głównej drodze kołowej.

Pociąg regionalny relacji Rzeszów (15:49) – Nowa Dęba – Stalowa Wola Rozwadów nie kursuje w soboty, natomiast Regio relacji Stalowa Wola Rozwadów (4:39) – Nowa Dęba – Rzeszów nie kursuje w niedziele.

Pociąg pośpieszny TLK Hetman relacji Zamość – Zielona Góra na odcinku Stalowa Wola Rozwadów – Nowa Dęba – Rzeszów objęty został Zastępczą Komunikacją Autobusową.

Autobus Zastępczej Komunikacji Autobusowej PKP Intercity zatrzymuje się w Nowej Dębie na Dworcu PKS.


Przebudowa stacji kolejowej Dęba Rozalin realizowana jest w ramach zadania: Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową.

Stacja Dęba Rozalin zostanie przebudowana przez niemiecką firmę Leonhard Weiss. Modernizacja stacji Dęba Rozalin będzie kosztowała blisko 29 mln złotych!

Najważniejszym zadaniem modernizacji stacji będzie nowa lokalizacja peronu. Nowy peron znajdował będzie się wzdłuż ulicy Wczasowej i będzie miał 100 metrów długości. Wyposażony będzie w wiatę, zegar, oświetlenie, tablice informacyjne, a także w głośniki przez które będą z Kolbuszowej zapowiadane pociągi (również ich opóźnienia). Na peronie zostaną zainstalowane dwie kamery.

Stacja Dęba Rozalin będzie całodobowo monitorowana przez 8 kamer oraz sterowana przez nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania w Kolbuszowej.

Bartosz Bakalarz

11 KOMENTARZE

 1. Ciekawe od kiedy zaczną budować peron bo z tego co wiem to miał być robiony w lipcu tego roku no ale Nowa Dęba nima pinindzy żałosne !!!!!

 2. [quote]Nowa Dęba nima pinindzy żałosne !!!!![/quote]
  Wiesz dla Wieśka to nie problem wyjmie z jednej kieszeni i przełoży do drugiej. A jak nie to jakiś malutki kredycik. A może Ratusze coś sypnął kasiorą? Niech jak już dojdą do władzy to rozwalą planty, sprzedadzą fanty i kasa się znajdzie. No i plac Ordona zostaje zmiszczony a pamięć po nim zaniknie i peron 100 metrowy będzie, który dalej będzie za krótki. I wszyscy zadowoleni

 3. Nie życzę temu tej
  [quote]kasiory Burmistrza i jego zastepcy[/quote] kto przejmie schedę po Wiesławie Kredycie, bo to będzie orka na ugorze dziur w kasie miasta. Wtedy nawet i "kasiora" wyda się malutka przy tej otchłani kredytów.

 4. [quote]Z tygodniowym opóźnieniem rusza przebudowa stacji kolejowej Dęba Rozalin.[/quote]
  Nawet nie zaczęli budować i już mają opóźnienia. No ale jak coś robić to z rozmachem :) Mam tylko taką jedną zagwozdkę co na ten temat powie ks Isakowicz Zaleski, niewiem czy nie miało to związku z masarnią wołowińską

 5. "Autobus Zastępczej Komunikacji Autobusowej zatrzymuje się w Dębie Rozalin na przystanku PKS przy głównej drodze kołowej" troszkę tego nie rozumiem. Chyba powinno być Autobus Zastępczej Komunikacji KOLEJOWEJ zatrzymuje się w Dębie Rozalin na przystanku PKS przy głównej drodze KRAJOWEJ.

 6. Szynobus się psuje, dzisiaj sygnalizacja dźwiękowa i świetlna, plus szlabany nie działały przed godziną siódmą na Majsterskiej. Co jest qrva ? Szynobus musiał zwolnić bo nie wiedział czy ktoś się nie wpierdzielił na chama. Już się psuje, czy to sprawa remontu na Rozalinie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here