Nowy skład Rady Społecznej szpitala

25

 Rada Powiatu Tarnobrzeskiego, na sesji w dniu 16 stycznia powołała  nowy skład Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole  Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.

 Przewodniczący – Jerzy SUDOŁ. Członkowie – Józef NOWAK – Przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego. Przedstawiciele wyłonieni  przez Radę Powiatu Tarnobrzeskiego: Paweł BARTOSZEK, Wojciech GRUSZKA, Andrzej KOŁODZIEJ, Krystyna KOZIEJA, Krzysztof PITRA,  Danuta SERAFIN.

Rada w nowym składzie będzie pracowała przez najbliższe cztery lata. Priorytety na nadchodzącą kadencję, wyznaczone przez członków nowej Rady Społecznej to dostosowanie Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie do nowych wymogów technicznych, jakie wejdą w życie w 2016 roku. Ponadto władze Powiatu czekają na ogłoszenie konkursu i programu zewnętrznego, który umożliwi budowę nowego bloku szpitalnego wraz z przewiązką.

Istotnym problemem, którym obecnie zajmuje się Zarząd Powiatu i Rada Społeczna przy Samodzielnym Publicznym Zespole  Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie, to utworzenie przy nowodębskiej lecznicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). W tej sprawie działania podjął także Poseł RP Mirosław Pluta i Bogdan Tomczyk, dyrektor lecznicy. Prowadzone są rozmowy w celu pozyskania na ten cel środków.

Do zadań Rady Społecznej należy m.in. przedstawianie podmiotowi tworzącemu wniosków i opinii w sprawach: związanych z przekształceniem lub likwidacją, rozszerzeniem lub ograniczeniem działalności, przyznawania dyrektorowi nagród, rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilno-prawnej z Dyrektorem, 2) przedstawianie dyrektorowi wniosków i opinii w sprawach planu finansowego, w tym inwestycyjnego, rocznego sprawozdania z planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego, kredytów bankowych lub dotacji, podziału zysku,3) dokonywanie okresowych analiz skarg i wniosków wnoszonych przez pacjentów, z wyłączeniem spraw podlegających nadzorowi medycznemu, 4) opiniowanie wniosku w sprawie czasowego zaprzestania działalności leczniczej, 5) wykonywanie innych zadań określonych w ustawie lub statucie.

/SPT

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

25 KOMENTARZE

 1. A jakie diety otrzymają Panowie ze składu Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie? Nie chce mi się wierzyć, że to w 100% społecznicy, widząc niektóre nazwiska. Bo bycie radnym to też funkcja społeczna a jednak pieniądze w postaci diet dostają?

 2. No ciekawe czy realnie społeczna!? Cos sie nie chce wierzyć, skoro Sudoł został przewodniczącym?!No to pan Tomczyk bedzie miał sowite nagrody, Sudoł mu nie poskąpi!

  • Żal mi Cię biedny człowieku… pewnie nic nieszczęśniku w życiu nie osiągnąłeś i by choć trochę się dowartościować, obrażasz anonimowo innych. Lepiej Ci? :*

  • pewnie twórzmy rady społeczne, rady nadzorcze i inne pierdoły, napuszajmy się jacy to my ważni i mądrzy jesteśmy, jak to na wszystkim się znamy, oczywiście najlepiej, bijmy pianę ile wlezie, pierś do przodu i gra muzyka.Fakt, dyrektor. to partyjny wybraniec, ale jest tam i jakaś księgowa, co to liczyć potrafi, radca prawny, spece od budownictwa no i chyba nie głupi lekarze, pielęgniarki i wiele innych osób, którzy tam na co dzień pracują i raczej na robocie i tym co potrzeba, a co nie się znają,śmiem mniemać, że bardziej niż pp. Sudoł, Nowak czy kto tam jeszcze.
   Można więc śmiało stwierdzić, że rzeczona rada społeczna jest głównie po to , by swoim ludziom powierzać intratne stanowiska i pilnować, by za tę mało samodzielną pracę ( no bo jest przecież rada) otrzymywały odpowiednie wynagrodzenia i nagrody.W szkole myślę, że bardziej ogarnięci ludzie pracują i im wystarczy Rada Rodziców, która była zawsze i jest naprawdę społeczna i bez żadnych podtekstów. I chwała szkole za to.

  • zlodzieje gdzie som moje pieniodze za las panstowy powiecie wy sku…..ny kto wam dal takie prawo.

 3. Nowak to kiedyś w ogóle się raz pojawił na Radzie Społecznej? Przecież był w składzie poprzedniej, a nikt go nie widział.

 4. oj a co w radzie szpitala robi Serafin , toz prawda ze łona zna się na wszystkim, od sprzątania osobowo we wsi, od obiecanek o staze … od rrzadzenia uchowaj Boze szkoła, od ustawiania ludzi , od obstawienia się takimi co nie maja swojego zdania i robia na jej komendę …dużo by wymieniac grzeszków było, ale po co po niej to spłynie

 5. Widzę, że Gorzyce i Wrzawy się okopały i nasi pracownicy będą mieć jeszcze większą bidę i jeszcze większe zastraszenie.

  Ale jak się nie walczy o swoje miasto, tylko o Baranów, Gorzyce i Tarnowską, to się ląduję w d…

 6. Jaki SOR? Panie Pośle niech Pan podejmie działania w kierunku utworzenia z prawdziwego zdarzenia Izby Przyjęć na oddziale wewnętrzym, bo jak dotąd to jest wielka prowizorka. Byłem pacjentem tego oddziału i z czyms takim spotkałem się po raz pierwszy. Pielęgniarki tam zatrudnione zamiast wykonywac swoja pracę na oddziale schodzą na tą niby izbę i przyjmują pacjentów. Najpierw proszę rozwiązac te problemy, a później otwierajcie SOR-y, budujcie itd.

 7. peło + pełesel= …Normalni ludzie już mają szczerze dość, a co ciekawe to pewnie znowu wygrają i tak oto 20 % wyborców rządzi całą Polską. Otrząśnijcie się w końcu wyborcy. Popatrzcie na te nazwiska czego tam nie ma przysłowiowego Kowalskiego albo Nowaka? Bo ich o to nich nie prosił? Przecie wielu by chciało. I dlatego w wyniku selekcji wybrano najlepszych z najlepszych? Dla mnie t same ORŁY

 8. A skąd aż tyle osób w Radzie społecznej????? Przecież od zawsze było w składzie 7 osób, a nie 8. Co to znowu za zamieszanie??

 9. W pierwszej kolejności, postarajcie się o dobry personel medyczny na oddz, wew.. Przy obecnym strach dostać się na ten oddział.

  • No nie nazekaj,tyle szpitali w okolicy a ty uparlas sie na ten jeden.Ja od dawna lecze sie w Mielcu i sobie chwale,polecam.

 10. Nie mogę zrozumieć czy w skład takiej społecznej rady powinni wchodzić ludzie ze starostwa. Czy szpital nie podlega przypadkiem pod starostwo?, a jeżeli tak to jaka to rada społeczna? Ciemny jestem, może ktoś pomoże mi to zrozumieć, ja tylko rozpoznaję kilka nazwisk.Ale z tego co zrozumiałem to doradzamy sami sobie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here