Nowy teledysk Sagittariusa: To moje miasto

7

Prezentujemy nowy klip zespołu Sagittarius. W teledysku widzimy ujęcia z Nowej Dęby przeplatane obrazami z pobytu wśród nowodębskiej Polonii w USA. Autorem filmu jest Paulina Jaworek.

Sagittarius to polski zespół blues rockowy założony w 1977 roku w Nowej Dębie.  Zespół, w którego w latach 1977–1979 w skład wchodzili Mirosław Jeżyk, Jerzy Lubera, Wiesław Widz, Wojciech Jasiński i Mariusz Moskalewicz, grał muzykę progresywnego rocka w stylu Genesis i Yes. W 1981 roku grupa zaistniała w zupełnie odmienionym składzie pod wodzą Roberta Lubery i grając muzykę blues rockową. Zespół został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki „OMPP” we Wrocławiu 84/85. Dzięki zajęciu 9. miejsca w tym przeglądzie zagrał jako laureat „Złotej Dziesiątki” na Festiwalu w Opolu w koncercie „Debiuty” 1985. Grupa była także uczestnikiem Festiwalu w Jarocinie (występ nagrany przez radiową „Trójkę”), Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, FAMA, Rawa Blues oraz Muzycznego Campingu w Brodnicy.

Utwory „Deszczowy blues” i „Stary jeep” często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA. W latach 80. ubiegłego wieku Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Akompaniował podczas trasy koncertowej Tadeuszowi Nalepie.

Od 2011 roku zespół ponownie wznowił działalność w składzie: Robert Lubera, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski i Mariusz Moskalewicz.

/Źródło: Wikipedia

Sagittarius Blues Rock Band
Robert Lubera – git., voc.
Andrzej Paprot – git.
Andrzej Kosiorowski – git. bas
Mariusz Moskalewicz – perk.

W klipie wykorzystano archiwalne materiały z Nowej Dęby, Chicago i Nowego Jorku. Montaż – Paulina Jaworek.

7 KOMENTARZE

  1. To moja wieś raczej powinno być , wszyscy się uparli i nazywają Dębę miastem . Z „centrum” tej miejscowości na polanie widać las po jednej i drugiej stronie więc o co chodzi z tym miastem? Wszyscy co tu mieszkają pochodzą z okolicznych wiosek więc może tu jest przyczyna tej „wielkomiejskości” tego osiedla …

  2. To chyba raczej ujęcia ze Stanów przeplatane śladową ilością zdjęć z Nowej Dęby. Jeśli chodzi o dobór zdjęć do teledysku to jeśli w założeniu miało być „Moje Miasto – Nowa Dęba” – to zupełnie nie wyszło. Natomiast muzycznie utwór bardzo dobry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here