Po 7 latach Sudoł medalistą MŚ w Berlinie

3

Niemal po siedmiu latach od rozegrania 12. Mistrzostw Świata w Berlinie zweryfikowano wyniki w chodzie na 50 km – Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) otrzyma brązowy medal.

Stowarzyszenie IAAF wystosowało oficjalne pismo do zainteresowanych federacji o zmianie kolejności na dystansie 50 km po dyskwalifikacji Rosjanina Siergieja Kirdiapkina, pierwszego na linii mety. Złotym medalistą zostaje Norweg Trond Nymark, srebrnym – Hiszpan Jesús Ángel García a brązowym – Grzegorz Sudoł.

Dla nowodębianina, wicemistrza Europy z Barcelony ’10, jest to największy sukces w karierze, szkoda że tak długo musiał czekać na sprawiedliwość.

W ten sposób dorobek Polski w belińskich mistrzostwach składa się z dziewięciu medali – dwóch złotych (Anna Rogowska i Anita Włodarczyk), czterech srebrnych (Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Szymon Ziółkowski i Monika Pyrek) oraz trzech brązowych (Sylwester Bednarek, Grzegorz Sudoł i Kamila Chudzik).

Rosjanin był ukarany 38-miesięczną dyskwalifikacją (15.10.2012-14.12.2015), został pozbawiony również złotego medalu olimpijskiego z Londynu i zwycięstwa w pucharze świata w Sarańsku.

Źródło: PZLA

3 KOMENTARZE

  1. suka po prostu wypił litr wódki z dopalaczem TAK BRZMI KOMENTARZ W TLUMACZENIU NA POLSKI POWYZEJ OD KOGOS PO ROSYJSKU POWINNA TO REDAKCJA WYKASOWAC JAKIS RUSEK Z ZAZDROSCI TO NAPISAL NA GRZEGORZA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here