Obchody Dnia Walki z Gruźlicą

1

28.03.2013

Przewlekły kaszel, nagła utrata wagi ciała czy zbyt długo utrzymujący się stan podgorączkowy. O objawach gruźlicy rozmawiali specjaliści z pacjentami nowodębskiego szpitala w ramach obchodów dnia walki z gruźlicą.

W bieżącym roku włączając się do Obchodów „Światowego Dnia Gruźlicy” lek. med. Dariusz Piskorz z Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc w Nowej Dębie spotkał się z pacjentami z Oddziału Rehabilitacji w Nowej Dębie, którym przedstawi prezentację multimedialną na temat w/w choroby.

Co trzecia osoba w Polsce jest zarażona gruźlicą. Jeśli chory nie wie, że ma gruźlicę, i się nie leczy, może prątkować cały czas. W ciągu roku zaraża wtedy 10–15 osób. Samo zarażenie się gruźlicą nie oznacza jeszcze choroby. Ta rozwija się zaledwie u 3–8 procent osób. U pozostałych organizm niszczy bakterie albo przynajmniej nie dopuszcza do ich namnażania.– mówił lekarz Dariusz Piskorz.

Po zakończonej prezentacji wszyscy pacjenci oraz pracownicy Oddziału otrzymali ulotki na temat tej groźnej choroby. – Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do większej świadomości a zatem do zdrowszego w przyszłości społeczeństwa– mówią organizatorzy akcji.

PT

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here