Gołębi problem rozwiązany

7

Jakiś czas temu w artykule „Gołębi problem” (link) poruszaliśmy sprawę ptaków przesiadujących pod zadaszeniem miejscowego dworca. Wspólne korzystanie z przystanku przez ludzi i gołębie często kończyło się brudnym płaszczem lub kurtką. W konsekwencji ludzie uciekali spod wiaty co sprawiało, że traciła ona swoją funkcjonalność.

O skali problemu świadczy pobrudzona kostka brukowa znajdująca się na przystanku.  Mimo częstych prac kosmetycznych przeprowadzanych przez obsługę przystanku, nie sposób zachować jej w czystości.  Z kolei ryzyko pobrudzenia ubrań powodowało znaczny dyskomfort u podróżnych. Z interwencją zwróciliśmy się do go gospodarza obiektu czyli do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Otrzymaliśmy wówczas zapewnienie, że problem zostanie rozwiązany. Słowa dotrzymano.

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace zabezpieczające budynek i wiatę przystankową przed gnieżdżeniem się i przebywaniem ptaków ponad głowami pasażerów. Tak więc wszystkim podróżnym pozostaje życzyć, spokojnych wypraw.

Zdjęcia: Mirosław Marek – UMiG

7 KOMENTARZE

    • Nic nie fajnie bo golabki sie zdenerwowaly i w jednym rogu siatke rozdziobaly i kratownice od nowa osraly

  1. problem nie rozwiązany !!!! Gołąbki jakimś cudem dalej siedzą i chodzą po kratownicy i nadal siedzieć nie można przez budynkiem przystanku….

  2. Już jest nowa dziura pół metra – siatka zerwana, nie wiem, czy to nie ptaki zrobiły – od strony północnej, mniej więcej nad tablicą z rozkładami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here