Obiecanki cacanki a asfaltu nie ma

7

2013-09-16

W lipcu opublikowaliśmy list nowodębskiego środowiska skate”owego w którym młodzież poruszała sprawę niespełnionych deklaracji władz samorządowych. –Obietnice dębskich władz są rzucane na wiatr – pisali. Po opoublikowaniu listu młodzież otrzymała kolejne obiecanki, których nie spełniono.

POPRZEDNI TEKST

Młodzieży chodziło o plany powiększenia skate parku. Ponadto w swoim liście wymieniali szereg usterek zwracając się do zarządcy obiektu o ich usunięcie. Po ukazaniu się listu na infonowadeba.pl oraz po interpelacji wysłanej do burmistrza przez radnego Marka Ostapko odpowiedzialny za teren Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekracji przystąpił do cząstkowych prac remontowych, a młodzież została zapewniona że asfalt już niebawem zostanie wylany. Padały konkretne daty: 8 sierpnia i 7 września.

Ale jak można się domyślać droga od słów do czynów okazała się zbyt odległa i trudna do przejścia.

To jest poprostu parodia , minął już rok od przygotowania terenu pod asfalt, a asfaltu nie widać. Chłopaki otrzymują tylko obietnice na darmo – mówi z rozgoryczniem jeden jeden z użytkowników toru, który poinformował nas o sprawie.

\”Lekcja demokracji\”
I tak oto młodzież kolejny raz otrzymała przyśpieszony \”kurs demokracji\” gdzie \”starsi i mądrzejsi\” składają szereg deklaracji a później wychodzi jak zawsze…

Szkoda, że ci którzy ze względu na swoją pozycje społeczną powinni służyć przykładem i uczyć młodych ludzi odpowiedzialności za słowo prezentują postawy których młodzież nie powinna naśladować.


/Kot Krzysztof

7 KOMENTARZE

 1. Nie uprawiam tego rodzaju aktywności i nie jestem jej adoratorem tych sportów. Ale jedno jest podłe: Jeśli się coś młodym ludziom obiecało to słowa należy dotrzymać. Do młodzieży trzeba mieć specjalne podejście, wrażliwość, cierpliwość i szacunek. Łatwo młodych skrzywdzić, łatwo ich stracić. A od od tego jacy będziemy wobec nich dzisiaj zależy nas świat jutro.

  P.S.
  Polecam wywiad z Zygmunetm Baumanem: [url]http://wyborcza.pl/1,123455,11537145,W_necie_ludzie_nie_zabieraja_sobie_cudzej_muzyki_.html[/url] ;)

 2. Szkoda mi chlopakow, nie dosc ,ze Deba jest tak mala to jeszcze kuzwa kawalka asfaltu nie wyleja zeby mlodzi,zdolni I aktywni ludzie mogli uprawiac swoj ulubiona sport.Zenada kur…a!!!
  Ludzie,szczegolnie mlodzi w innych krajach nie musza sie o tak podstawowe rzeczy upominac.to poprostu jest

 3. zwłaszcza ze teraz dużo młodych ludzi zaczyna jazde na skate parku nawet nie ma miejsca, dzieci ,młodzież na siebie wpada.. Widocznie nowa deba nie jest miejscem gdzie młodzi moga sie rozwijać.

 4. I tak pewnie asfalt wyleją jak nowego burmiszcza wybiorą ! .
  bo na skate parku są 1.Dziury w przeszkodach 2. mało miejsca 3. piach czyli ślisko przez przechodzących ludzi 4.nieoprużniane śmietniki (a później że my syf zostawiamy ) . I dlatego niech miasto się przygotuje że teraz się na plantach będzie się jeździć .
  I JAK SIĘ W TAKIM MIEŚCIE ROZWIJAĆ ? :@

 5. bardzo dobrze, że się ten artykuł ukazał. Wiedzcie, że pan głównodowodzący na basenie tak naprawdę chciał nam tylko zatkać chwilowo gęby podając na odczepnego datę wylania asfaltu na skate parku. Kiedy początkiem wakacji nagłośniliśmy ten temat ów pan stwierdził, żebyśmy nie robili takiego szumu bo będzie miał nieprzyjemności, a asfalt na pewno zostanie wylany;) [b]WSTYD I HAŃBA[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here