Od wiosny popływamy nad zalewem

8

Wraz z prowadzonymi pracami w zakresie zagospodarowania terenu Zalewu w Nowej Dębie, podjęto działania o zwiększeniu charakteru rekreacyjnego naszego akwenu. W związku z tym w ubiegłym roku Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego – koło nr 12 w Nowej Dębie przy współpracy Gminą Nowa Dęba złożył wniosek na zakup sprzętu pływającego wraz z remontem kapitalnym wiaty nad zalewem. Dzięki tej współpracy uzyskano środki na zakup sprzętu pływackiego wraz z odpowiednim wyposażeniem ratowniczym.

W ramach zadania zakupiono m.in.

– 5 rowerków wodnych,

– 8 kajaków,

– 1 łódź wraz z wózkiem do wodowania,

– sprzęt ratowniczy tj. kamizelki asekuracyjne, koła ratunkowe, boje ratownicze, deskę ortopedyczną, zestaw ratownictwa medycznego i inny drobny sprzęt ratowniczy.

 

nowekajaki

Ponadto wykonano remont generalny wiaty, która ,,straszyła” swoim wyglądem a teraz będzie stanowiła miejsce złożenia zakupionego sprzętu pływającego, który z nadejściem wiosny, będzie udostępniany mieszkańcom.

Niniejsze zadanie jest pierwszym krokiem do przywrócenia rekreacyjnego charakteru naszego zalewu jaki pamiętają starsi mieszkańcy miasta, akwenu na którym pływające kajaki łodzie i rowerki wodne nie były rzadkością tylko stanowiły codzienny letni krajobraz.

Zadanie dofinansowane z środków Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej w ramach Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013 i Gminy Nowa Dęba.

PZW NR 12
Źródło: UMIG

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

8 KOMENTARZE

  1. Pomysł dobry.
    Ciekawe kto będzie się zajmował i wypożyczał ten sprzęt
    Kajaki nie powinny być składowane na betonowej podłodze,
    bo długo nie posłużą

    • Na pewno jakby wygrał M. Ostapko nie byłoby tych podwyżek. Ordon podwyższył sobie i radnym pensje, nakupował tablecików, a ludziom zafundowali podwyżki wody. Mata cośta chcioły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here