Spadochroniarze wypuścili Strzały

12

05-02-2013

Przeszło tysiąc spadochroniarzy uczestniczy w pierwszym w tym roku szkoleniu poligonowym „czerwonych beretów”. W Nowej Dębie strzelają i uczą się, jak przetrwać w ciężkich warunkach. Po dniu wypełnionym zajęciami maszerują kilkanaście kilometrów w pełnym rynsztunku.

W ubiegłym tygodniu w Nowej Dębie odbyły się strzelania artyleryjsko-rakietowe. Przeciwlotnicy z batalionu dowodzenia odpalili dwie rakiety Strzała (S-2M). Teraz strzelania są prowadzone m.in. z uzbrojonych w wielkokalibrowe karabiny maszynowe hummerów. Z Bielska do Nowej Dęby przyjechało blisko 40 takich pojazdów. Wojskowi trenują strzelania ze wszystkich rodzajów broni, jakimi dysponuje bielska jednostka, m.in. beryli i karabinów maszynowych ukm 2000.

CZYTAJ CAŁOŚĆ NA POLSKA-ZBROJNA.PL


Źródło: Polska-Zbrojna.pl

12 KOMENTARZE

  1. A jak się który będzie zastanawiał dzie sooo piniondze na drogi, szpitale i takie tam pierdoły, to przypomnijcie sobie te fajerwerki.

  2. Od 1944 wojsko w Polsce było używane WYŁĄCZNIE do tłumienia ruchów wolnościowych. To tak, jakby krowy same jeszcze płaciły za elektrycznego pastucha

  3. Ten pan to musi być jakimś ekpertem komisji profesorów ds. polityki wojska i militarii i historii Polski i naukii poszechnej powołanej przez Zygmunta Fundament na rzecz poprawiania niedoinformowanych w internecie. Witamy w nasym gronie, panie spod "piątki". (ówaga swroty kszecznosiciowe byuy pisane celowo mauymi literkami)

  4. [b]"… i uczą się, jak przetrwać w ciężkich warunkach…"
    – Czyżby zamknięto wszystkie sklepy z wódą w pobliskich wioskach ? [/b]

  5. Ciąć, rżnąć, wycinać , przecinać i przycinać. Cóż to takiego te 70 lat czekać na następnego dęba, już za chwile za 70 lat będzie taki sam nowy, a to że wówczas możemy mieć coś czego inni nam, a w zasadzie naszym dzieciom "pozazdroszczą" (tu pozytywnie), dęby 140 -letnie nie jest ważne. A przecież można pogodzić i projekt i nowe rozwiązania i ocalenie tych dębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here