Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie w Żyrakowie k/ Dębicy

0

W Żyrakowie k/ Dębicy rozegrany został pierwszy w tym sezonie na Podkarpaciu Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. Na starcie zawodów stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników Polski w tej kategorii wiekowej. Znakomicie spisał się w tym turnieju młody badmintonista Stali Nowa Dęba Jakub Suszyński, który potwierdził że w chwili obecnej znajduje się w doskonałej formie i ścisłej krajowej czołówce w tej kategorii wiekowej.

W grze podwójnej młodzików debel Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) po zaciętym pojedynku pokonał w wielkim finale parę UKS Koko Zamość Adam Kasprzak / Jakub Smolak 2:1 (26:24;19:21;21:10).

W grze mieszanej para mixtowa Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Arianna Biel (Unia Bieruń) wywalczyła bardzo dobre drugie miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że oboje dopiero od tego sezonu, czyli od września grają razem ze sobą i już w tej chwili są zaliczani do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Tym samym młody badmintonista Stali Nowa Dęba Kuba Suszyński w ostatnich dwóch weekendach rewelacyjnie promował środowisko Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz MKS „Stal” na Dolnym Śląsku w Lubinie oraz na Podkarpaciu.

Na zdjęciach: Jakub Suszyński na podium dla zwycięzców w Żyrakowie w grze podwójnej młodzików wspólnie z Michałem Kosztyło na miejscu pierwszym i w grze mieszanej wspólnie z Arianną Biel na miejscu drugim.