[REGION] Policjanci zatrzymali wójta i pracowników urzędu gminy

23

Nieprawidłowości dotyczące finansów Gminy Raniżów są głównym wątkiem śledztwa prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie i rzeszowską Prokuraturę Apelacyjną. Dziś rano policjanci wydziału do walki z korupcją zatrzymali czworo podejrzanych, wśród nich wójta Gminy Raniżów.

Na trop finansowych nieprawidłowości w Urzędzie Gminy w Raniżowie trafili policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Po zweryfikowaniu informacji i ich wstępnym potwierdzeniu w lipcu ubiegłego roku Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Jego głównym wątkiem nieprawidłowości dotyczące gospodarowania finansami gminy.

Dziś rano policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali wójta, byłą księgową i dwóch pracowników urzędu. Wszystkim przedstawione będą zarzuty.

Jutro zapadną decyzje dotyczące środków zapobiegawczych wobec podejrzanych.

POLICJA

23 KOMENTARZE

 1. Ta marna wójcina to na jakieś grosze narobiła manka. A niektórzy wójtowie/burmistrzowie robią na 2 mln, na 5,5 mlna…

 2. On tam chyba wiele nie zaszkodził Coś jakaś droga nie tak czy coś i napił się, może jeszcze kupił podsłuch za 400 zł W sumie aresztują ludzi za byle co, co się to wyprawia.

  • Ciekawe czy wojt F. powie: W mojej ocenie te działania nie mają nic wspólnego z troską o interes publiczny, a jedynie dążą do określonego celu politycznego jakim jest zablokowanie mi możliwości kandydowania na stanowisko wójta
    

 3. Ale prowokacja , by uderzyć w nasz Urząd.
  Nie martwcie się RATUSIKI, Dęby to nie dotyczy.
  Oby nie przyszli kiedyś po was za pomówienia.

  • Wiadomo że nie. Planty i zalew zrobione jak trzeba, cennego granitu z żeromskiego jest ile trzeba, kostki brukowej ze starych plant też nie brakuje, mieszkań policyjnych nie sprzedano bez zgody Policji, wczasowa wcale nie pęka i z domem kultury też wszystko jak należy. Także nie ma się co czepiać. Mówienie że coś jest źle to nie miłość do miasta. Dobrze że tzw organa miłują miasto więc lajcik.

 4. W porównaniu do ogólnie panującego bezrobocia i niskich zarobków, to pracownicy urzędów zarabiają całkiem przyzwoicie. I jeszcze chcą więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here