Otwarcie dobudowanej części Oddziału Psychiatrycznego

20

15-06-2013

W ubiegły wtorek tj. 11 czerwca 2013r. odbyło się otwarcie dobudowanej części Oddziału Psychiatrycznego.

Swoją obecnościązaszczycili nas: Mirosław Pluta Poseł na Sejm RP, Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Krzysztof Wróbel Z-ca Dyrektora POW Narodowego Funduszu Zdrowia, Maria Ślenzak Naczelnik Wydziału Ekonomiczno-Finansowego POW NFZ w Rzeszowie, Krzysztof Pitra Starosta Tarnobrzeski, Jerzy Sudoł Wicestarosta Tarnobrzeski, dr n. med. Maciej Kuligowski Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii w Województwie Podkarpackim, Radni Powiatu Tarnobrzeskiego, Zygmunt Żołądź Z-a Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, włodarze okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele firm i zakładów.

Dyrektor Szpitala Bogdan Tomczyk zwracając się do licznie przybyłych gości mówił: „Nowodębski Szpital służy naszej lokalnej społeczności już 60 lat. Pragnę wyrazić olbrzymią satysfakcję z tego, że w roku Jubileuszu zrealizowaliśmy ważną z punktu widzenia strategii rozwoju Szpitala inwestycję. Pomysł rozbudowy Oddziału narodził się jakiś czas temu. Ale nie byłby możliwy do realizacji bez pomocy zarówno Starosty i Wicestarosty Tarnobrzeskiego, członków zarządu i radnych Powiatu Tarnobrzeskiego jak i członków Rady Społecznej działającej przy Szpitalu. Inwestycja ta nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Powiatu Tarnobrzeskiego, który dofinansował rozbudowę w prawie 75 procentach. Za każdą okazaną w tym zakresie pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.” Podziękowania przyjaciołom szpitala zostały wręczone dla:

– Powiatu Tarnobrzeskiego na ręce Krzysztofa Pitry za przekazanie kwoty 450 000 zł w formie dotacji z przeznaczeniem na dofinansowanie rozbudowy Oddziału Psychiatrycznego w Nowej Dębie.

– Zarządu Stowarzyszenia Społeczny Komitet Pomocy Szpitalowi Powiatowemu na ręce Marii Gurdak za udzielone wsparcie finansowe na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

– Miasta i Gminy Nowa Dęba na ręce Z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Zygmunta Żołędzia za przekazanie kwoty 50 000 zł w formie dotacji na zakup aparatury i sprzętu medycznego.

– Gminy Majdan Królewski na ręce Wójta Jerzego Wilka za pomoc finansową na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie

– Gminy Grębów na ręce Wójta Kazimierza Skóry za przekazanie 10 000 zł w formie dotacji na zakup łóżek szpitalnych.

– Pana Adama Łabudy za udzielone wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

– Nadleśnictwa Nowa Dęba na ręce Nadleśniczego Wacława Pietrzaka za udzielone wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

– Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu za udzielone wsparcie dla Szpitala Powiatowego Nowej Dębie,

– Zarządu NFOZ Komitet Oddziału w Rzeszowie za przekazanie 10 000 zł w formie dotacji na zakup respiratora transportowego dla Oddziału Pomocy Doraźnej.

Rocznie Oddział Psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie hospitalizuje ponad 1000 pacjentów powyżej 18 roku życia z wszelkimi zaburzeniami psychicznymi. Oddział posiada akredytację dla prowadzenia podyplomowych staży specjalizacyjnych. Posiada także dostęp do wysokospecjalistycznych metod diagnostycznych jak badanie neuroobrazowe CT, badanie elektrofizjologiczne EEG. W oddziale pracuje zespół terapeutyczny w skład, którego wchodzą lekarze, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki, opiekunowie, pracownik socjalny, sekretarki. Zespół ten zapewnia serdeczny i życzliwy stosunek do pacjentów oraz wyrozumiałość wobec ich problemów.
Po rozbudowie oddział obecnie posiada 73 łóżka. W nowej części budynku zlokalizowane są sale łóżkowe dla pacjentów, separatka, łazienki. Dzięki temu poprawi się komfort leczenia w oddziale. Poza tym dla personelu powstał węzeł sanitarny, punkt pielęgniarski, pokój socjalny, gabinet zabiegowy oraz szatnia (męska i damska). Nowa część oddziału zajmuje 373,38 m kw. Otwarcie nowej części Oddziału Psychiatrycznego to powód do dumy dla Szpitala, a dla pacjentów większy komfort pobytu na oddziale.

Podczas uroczystości, można było obejrzeć prace wykonane przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego w ramach terapii zajęciowej, wystawę z prowadzonych prac remontowych, a także skosztować potraw przygotowanych przez kuchnię szpitalną. Nowopowstały oddział, a także uroczystość jego otwarcia zdobyły uznanie oraz liczne pochwały ze strony przybyłych gości.

Życzymy pracownikom owocnej pracy, a pacjentom zdrowia.

Beata Cabaj

20 KOMENTARZE

 1. Pan tomczyk wiedzial co robi powiekszajac psychiatryka ,po wyborach beda tam przebywac czlonkowie platformy z nowej deby i powiatu ,jakie szczescie ze mnie to nie dotyczy choc jakas retowina by sie przydala :o

 2. Jak zwykle zbieranina nowodębskich parchów wszystko wyszydzi , ośmieszy a działania coś tworzące , rozwijające , rozbudowujące poddane są nieustającej krytyce.Jak żyć w tej mieścinie ?

 3. #14, popieram w 100%. Bądźmy czujni, wytykajmy błędy, ale potrafmy też docenić pozytywy. Jeśli chodzi o szpital, to na prawdę wygląda to obiecująco. Oby tak dalej.

 4. @19
  Nie pchaj mnie do jednego wora.
  wesoło mi mimo,że niekiedy grubiaństwa wypisuje- ma poczucie humoru a to jest oznaką inteligencji.
  Generalnie – regularnie robię mu tj. @wesoło mi -złośliwości B)-zazwyczaj się z jego opinią NIE ZGADZAM . Tak więc #19 – pianka jest w twoim mniemaniu Świrem :|a wesoło mi w to nie mieszaj .Dziękuje piankapoliuretanowa.
  ps. Właśnie przez takich jak TY – POLSKA będzie "Polską"
  Miłego wieczoru i więcej empatii – smutny OBYWATELU…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here