Peron zostanie przebudowany!

52

21/07/11r.Interwencja poselska przyniosła skutek! Poseł Mirosław Pluta otrzymał zapewnienie od władz PKP PLK że w planie robót na 2012 rok zostanie ujęte wydłużenie nowodębskiego peronu do 200 metrów!

Otrzymałem informacje od pani Józefy Majerczak będącej członkiem zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., że jeszcze w tym roku zostanie zlecone przez te spółkę wykonanie dokumentacji na wydłużenie peronu, a w planie robót na rok przyszły zostanie ujęte wydłużenie peronu do 200 metrów– mówi poseł Mirosław Pluta. – To powinno zadowolić mieszkańców Nowej Dęby– dodaje.

Poseł Pluta wysłał również list do Marka Ostapko przewodniczącego Klubu Radnych Ratusz z Nowej Dęby w którym poinformował go o wynikach swojej interwencji. To właśnie Klub Radnych Ratusz w miesiącu wystosował pisma do parlamentarzystów z Podkarpacia z prośbą o zajęcie się sprawą niezatrzymywania się pociągów dalekobieżnych w leśnym grodzie – W piśmie tym argumentowaliśmy, że nie może być tak, że miasto które na swoim terenie posiada specjalną strefę ekonomiczną zostaje wyłączone z komunikacji kolejowej z takimi ośrodkami jak Przemyśl, Kraków, Zielona Góra a w przyszłości Warszawa– mówi Marek Ostapko szef Ratusza. – Dziękuję posłowi Mirosławowi Plucie za zajęcie się tą kwestią. Naszym wspólnym celem było skłonienie PKP do znalezienia środków w nowym roku budżetowym na przebudowę peronu i to jak wynika z zapewnień władz PKP PLK się udało.– dodaje.

Pociągi od grudnia

Tak jak wcześniej informowaliśmy prawdopodobnie już w grudniowym rozkładzie jazdy PKP Intercity zostanie zaplanowany w Nowej Dębie postój pociągu relacji Zamość – Zielona Góra. Jeżeli władze spółki dotrzymają słowa, nowodębianie będą mogli podróżować pociągiem między innymi do Krakowa, Wrocławia i Zielonej Góry. Takie zapewnienie złożył Mariusz Pawelczyk, dyrektor Biura Zarządzania Produktami Spółki PKP Intercity, burmistrzowi Nowej Dęby Wiesławowi Ordonowi. Zapewnienie otrzymali także posłowie Zbigniew Chmielowiec i Mirosław Pluta, którzy od maja tego roku, na wniosek radnych Klubu Ratusz z Nowej Dęby, pilotowali temat. W piśmie adresowanym do posła Pluty dyrektor Pawelczyk zapewnia, że długość składu wagonowego zostanie dostosowana do krawędzi peronowych. Umożliwi to podstawienie składu, złożonego z czterech wagonów, w całym okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów w 2011 i 2012 roku.


/info


52 KOMENTARZE

 1. #2
  A nade wszystko wyciągać wnioski i tego co "spieprzył" odstawić, tego co naprawił "zostawić". Tak nakazywałby rozsądek. Tylko kto się nim dzisiaj kieruje?

 2. Miastu potrzebna jest stacja , a nie przystanek. Sprawdzałem w kolejowym indeksie – czegoś takiego jak Nowa Dęba nie ma. Miasta mają stacje kolejowe – a my co – stara Dęba- Rozalin nam nie pasuje(bo tylko tam położrnie torowiska spełnia normy stacyjne).

 3. przecież wąsaty powinien już siedzieć za takie rzeczy,jakby nie młodzi z ratusza to by to` zarosło znowu ale już chyba na wieki wieków amen.

 4. Czytając informację na stronie urzędu uważam, że niektórzy są do cna pozbawieni honoru. Co to za jakieś teksty typu "prowadził rozmowy", "prowadził ustalenia z władzami PLK"…. taż w końcu dość CHAMSTWA. Czy wy się później nie czytacie "państwo urzędniki" jaka wasza zasługa…góxxxo prawda. Młodzi ludzie widzą trochę inaczej "WASZE MIASTO" zrozumcie to w końcu…. widzą jako MIASTO, a nie WIEŚ. Sami żeśta zapieprzyli to se teraz nie przypisywać zasług. HONORU LUDZIE TROCHĘ HONORU bo macie go tyle co "kot napłakał" dla władzy dali byśta se **** WYGRZMOCIĆ KAŻDEMU. To ma być ETYCZNOŚĆ i MORALNOŚĆ ??? ….bo już nie wspomnę o przykazaniach wiary chrześcijańskiej…..ale w Kościele pierwsi "krzyżem by leżeli"

 5. ta sytuacja pokazuje jak ważne jest to aby ziemia tarnobrzeska/ powiat tarmobrzeski miał swojego posła. Kolbuszowa ma swoich parlamentarzystów i widać, że to poważny atut. Dlatego nie patrzę na sympatie partyjne i oddam głos na Mirosława Plutę bo Dęba i nasz region na tym może zyskać.

 6. Uśmiałem się jak fretka.Ziemia tarnobrzeska wcale nie potrzebuje posła.Potrzebuje fachowców na każdym szczeblu samorządu a nie partyjnych figurantów.

 7. twoja pycha i przekonanie "o rozumieniu tematu jak mało kto" przysłania ci oczywistą rzecz ze kolbuszowa dzieki temu ze ma posla sie rozwija. i jesli nie widzisz związku między swoim przedstawicielem w sejmie a przepływem kasy z budzetu państwa, dostępem do informacji o wielu planowanych projektach, mozliwosciach lobbowania na rzecz rgionu to nie mamy o czym rozmawiać. W Polsce władza dzieli się na centralną i samorządową. I co do jednego się zgodzę: fachowcy na każdym szczeblu samorządu są potrzebni. Ale tak samo potrzebni są nasi przedstawiciele we władzach centralnych. Póki co tylko Mirosław Pluta ma szanse na kolejną kadencje i trzeba dla dobra nas wszystkich go poprzeć. Sprawa peronu jasno pokazuje że to owocuje.

 8. Być może p. Mirka trzeba wesprzeć w wyborach, ale nie przesadzajcie że sprawa peronu to tylko jego zasługa, spokojnie wytonujcie , bo zaraz odezwą się głosy że inni posłowie tez pomagali

 9. szkoda tylko ze ktos wzal pieniadze za projekt za nadzor itp a wszystko trzeba poprawiac za nasze podatnikow pieniadze , przeciez od razu mozna bylo pomyslec ze mieszkancy chcieli by dalej gdzies pojechac bez przesadek a nie tylko do Rzeszowa lub Tarnobrzega bark slow Pozdrawawiamy pana Ostapko oraz pana Posla i zwyczajnie dziekujemy mieszkaniec

 10. Mamy przecież stację Dęba/Rozalin. Stację nie przystanek. Wystarczy odnowić. Ale po co, lepiej zrobić ze 3 nowe a później płakać że nie spełniają coraz to wyższych standardów. Owacja na stojąco z mojej strony.

 11. Ja zagłosuję na dwie ręce na pana posła Plutę jak się dobierze do tyłka tym co zawalili i zmarnowali robotę..
  Kto odpowie za zmarnowanie kasy w biednej Nowej Dębie ?
  Ile zupek i drugich dań można by ugotować ?
  NO KUNA KTO ?

 12. "Szczegolne podziekowanie" nalezy sie Zoledziowi, specjaliscie od "wydawania" gminnej kasy, za trzymanie reki na pulsie…

 13. Duże podziękowania należą się Markowi O.
  On zaczął upominać się o ten peron i w sumie obecne obietnice o jego przedłużeniu otrzymaliśmy dzięki temu, że to On podjął ten temat.

 14. A czego nikt nie dziekuje przewodniczacemu Serafinowi, Radzie Miejskiej ? Czy on niczego nie zrobil w kierunku poszerzenia naszego peronu i poprawie komunikacji Nowej Deby? Moze choc jakie pismo wystosowal w imieniu samorzadu do kogokolwiek ?

 15. A co zrobil Serafin ?,A CO MIAL ZROBIC JAK NIE JEST DYREKTOREM NA KOLEI TYLKO PRZEWODNICZACYM [ I TO DOBRYM ] RADY MIEJSKIEJ -AMEN # 22:o

 16. Co miał zrobić? Chociażby to co Ostapko czyli szukać rozwiązania sytuacji której nie dopilnował burmistrz. Dzwonić, pisać, jeździć, prosić.. To moim zdaniem powinien robić. Niech się uczy od młodego radnego jak należy postępować. Powtarzam: szkoda że Ratusz nie ma większości bo by nie było takiego wstydu. (#23)

 17. Jak na razie to radny M Ostapko narobiłl szumu wokół swojej osoby.Ktoś odpowiednio nim pokierował i podpiął go pod działania przynoszące medialne korzyści.Uczyć się od M Ostapko.Nie rozśmieszaj mnie #24 bo zajadów dostanę.

 18. [quote]Ktoś odpowiednio nim pokierował[/quote]
  masoni? cykliści? ufoludki?
  Jesteś tak uprzedzony do gościa, że cokolwiek by zrobił to będziesz na niego narzekał.

 19. poprosze 200 mtr peronu i 2 pospieszne do Krakowa jeden i do Warszawy drugi, z miejscami siedzacymi (jesli mozna), jesli nie to stojace kolo kibli, za przekaski i kawe na razie dziekuje

 20. Wiem na pewno ze za WSTAWNIENICTWEM POSLA peron zostanie wydluzono do wiezy cisnien , tak wiec wszyscy beda zadowoleni a najbardziej z zachwytu bedzie pial MAREK i jego poddani

 21. Echo Dnia pisze ze to POSEL CHMIELOWIEC najbardziej zabiegal o to by INTECITY zatrzymywal sie na przystanku w NOWEJ DEBIE

 22. [quote]POSEL CHMIELOWIEC najbardziej zabiegal [/quote]
  NIEEEEEEEEE….. no jak czytam takie brednie to aż człowieka ogarnia strach, co będzie z Naszą Małą Ojczyzną. Teraz sobie pan poseł przypomniał o wyborcach bo się okazało, że PLUTA jest bardziej obrotny ….. mimo, że od niedawna siedzi w sejmie ….

 23. Tak,jestem uprzedzony.Niech radny M.Ostapko nie ślizga się po sprawach już rozpoczętych wcześniej przez kogo innego.Co prawda nie zawsze ukończonych lecz nie autorstwa M.Ostapko.Mających szczęśliwy finał to napewno nie dzięki li tylko radnemu Ostapko.Powtarzam,umiejętnie podpiął się pod drażliwe tematy i jedzie na polityce vetowania większości działań obecnej rady.Nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza i większości rajców.Zmienię zdanie o radnym M.Ostapko gdy doprowadzi choć jedną sprawę swojego autorstwa do końca.Bez szumu.A jego zwolennicy niech pieją peany na jego cześć.Czas pokaże co zdziałal.

 24. mimo ze od niedawna siedzi w SEJMIE , i tyle ,siedzi i w fotel pierdzi, ale tylko do PAZDZIERNIKA i siedzenie sie skonczy-AMEN i na; WIEKI;)

 25. Twoim tokiem myślenia Wiesław Ordon i jego zaplecze "ślizga się" po sprawach rozpoczętych przez Wróbla (przystanek) oraz przez Czekalskiego (basen- który znalazł się na plakacie wyborczym). Jest coś takiego jak ciągłość władzy, jak ciągłość samorządu i ona gwarantuje stabilność.
  Druga kwestia: masz mu za złe, że informuje o swoich działaniach. Mi się podoba taka przejrzysta polityka. Lubię transparencje. Poza tym ludzie mają prawo do tej informacji z działalności bo na jej podstawie będę oceniać czy chcą aby był dalej radnych czy nie chcą.

 26. Jesteś skrajnie niesprawiedliwy wobec niego. Bo to jednak jako JEDYNY radny prosił posłów z podkarpacia o zajęcie się sprawą. I jedziesz po tym gościu a nie po tych którzy także powinni się w to włączać. Pytanie o działania przewodniczącego Rady w tej materii są jak najbardziej na miejscu. Więcej obiektywności.

 27. skad wiesz czy przew.RM się nie włączył , przecież ma dobry kontakt z burmistrzem chyba wiedział co się dzieje , panowie spokojnie wyluzujcie , piszesz o obiektywizmie ale jego u Ciebie nie widać

 28. Serafin ma tak dobry kontakt z Ordonem, ze sam nic nie robi, bo wszystko ciagnie Wiesiek – ktoremu jest to na reke, bo kroi wdedlug wlasnego uznania – kolesiostwo na tym polega. Serafin od dawna jest polityczna marionetka bez polotu i inwencji. Czy slyszliscie zeby choc raz Serafin mial inne zdanie, opinie niz burmistrz, czy kiedykolwiek zajal zdecydowane stanowisko w jakiejs istotnej sprawie dla gminy?
  A czy jest jakas korespondencja w urzedzie swiadczaca o wlaczeniu sie Przewodniczacego Rady do dzialan w sprawie peronu? A moze odbyl jakies wizyty w instytucjach czy urzedach zwiazanych z ta sprawa? Nic nie wiemy w tym temacie.

 29. Zmienie zdanie o Serafinie jesli choc jedna sprawe swojego autorsta doprowadzi do konca.Bez szumu. A jego zwolennicy niech pieja peany na jego czesc. Czas pokaze co zdzialal.

 30. [quote]Zmienie zdanie o Serafinie jesli choc jedna sprawe swojego autorsta doprowadzi do konca.Bez szumu. A jego zwolennicy niech pieja peany na jego czesc. Czas pokaze co zdzialal.[/quote]

  Riposta 10 na 10. Pozdrawiam!

 31. p. przew. RM niech dopilnuje spraw które założyli w swoim programie wyborczym i je spokojnie realizuje wraz z całą ekipą , powodzenia
  Nie potrzeba im rozgłosu i medialnego bicia piany …. jak innym ?????

 32. Dotarły do mnie wieści o planowanej budowie drogi S-9 (Rzeszów – Radom) . Niestety przebiegać ona będzie przez Rzeszów, Kolbuszowę, Mielec , Polaniec itd. Ominie ona człkiem nasz gródek bo na naszym terenie ma być "Natura 2000". Podkarpaccy politycy rownież starają się o rewitalizację lini kolejowj 25 (Łódź – Dębica).
  To może oznaczać marginalizację i ekonomiczną degenerację naszych terenów i całego powiatu.

 33. Jak doczytasz szczegułów to też ci się nie spodoba. Nawet pierdnąć nie bedziesz mógł bez zgody jakiegoś urzędasa zBrukseli bo ważniejsza będzie jakaś żaba od człowieka.

 34. w ta S-9 nie wierze , chyba ze po 2017 r. bo kasa im sie na drogi skonczyla, a ze ten peron bedzie to chyba to jest plan-zadanie minimum, przeciez z tej Deby nie ma jak sie wydostac, niech Platforma pokaze , ze jest od konkretnych rzeczy, a nie tylko od straszenia ludzi chaosem w wypadku jakby nie rzadzili

 35. dajcie spokój z S-1 …… po pierwsze kto przygotuje budowę ?? bo jak widać po realizacji tego przedsięwzięcia teraz jest du'''a blada… po drugie kto wybuduje ? jak my se teraz nie poradzili kiedy była kasa to później ani tyle ….i tak powiem bo ja to elektrykiem wysokich napięć byłem i wiem,.

 36. A gdzie jest ten program wyborczy Serafina i jak go realizuje? Z tego co widac to nie odbyl jeszcze zadnego spotkania z wyborcami i nie skladal informacji? (chyba ze mi cos umknelo).A spokojnie to mozna polezec sobie na kanapie, bo w samorzadzie to nalezaloby raczej byc aktywnym i wlozyc troche wysilku w prace. Za to mu placa z kasy gminnej nie male pieniadze, to chyba do czegos zobowiazuje?

 37. mozemy nadmuchac i naduchamy….to tylko kwestia czasu, nic nie trwa wiecznie kolego.Pozdrawiam wielbicieli nicnierobienia przez radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here