PGKiM zwiększył częstotliwość odbioru odpadów

19

2013-09-11

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o zalegających śmieciach uprzykrzających życie mieszkańcom. Po naszej interwencji zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) podjął decyzję o zwiększeniu częstotliwości odbioru segregowanych odpadów komunalnych.

Taką informacje można znaleźć na blogu radnego Marka Ostapko (Ratusz) , który skierował do burmistrza Wieslawa Ordona interpelacje w tej sprawie.

Warto dodać, że początkowo prezes PGKiM Antonii Kapusta zdawał się nie zauważać problemu. Sygnały przekazane przez radnego i powyższe zdjęcia skomentował w następujący sposób:

Przedsiębiorstwo nie otrzymało żadnych sygnałów o zalegających śmieciach, nie stwierdzamy żadnego takiego faktu. Wszystkie odpady zmieszane jak i gromadzone selektywnie są odbierane z terenu miasta i gminy na bieżąco, z częstotliwością ustaloną przez Radę Miejską. W załączonym zdjęciu stara się Pan nie zauważać, że w altanie śmietnikowej, jak i wokół altany jest ład i czysto. Przy “dzwonie” na PET’y zostało rozsypane kilka worków butelek PET (wbrew zaleceniom nie zgniecionych), jakby specjalnie do zdjęcia. Trudno mi zrozumieć, z jakich powodów stara się Pan zdyskredytować i przedstawiać Spółkę w zafałszowanym niekorzystnym świetle

ZOBACZ POPRZEDNI TEKST: ZALEGAJĄCE ŚMIECI

Na szczęście po początkowej fazie bagatelizowania problemu podjęto działania mające na celu jego wyeliminowanie.


Kot Krzysztof

19 KOMENTARZE

 1. Pan Kapusta prezes PGKiM jest jednak mistrzem!

  1) Nie stwierdził faktu, że jest syf i że śmieci trzeba częściej odebrać i zasugerował że ktoś celowo rozsypał butelki koło śmietnika
  2) Mimo, że problemu – jak stwierdził prezes nie ma – to zarząd zwiększył częstotliwość odbioru śmieci

  To ja się pytam prezesa Zarządu. To po co zwiększył skoro nie ma problemu???

  Tak się motacie urzędniki w tym co robicie i co mówicie, że ja się zastanawiam kto was wszystkich zasiał i skąd wy się wzięliście???

 2. Przecież wiadomo że butelek jest.. uj i jeszcze trochę a pojemników za mało. W sezonie letnim to co na mniej dwa pojemniki powinny być, w zimie może być jeden ale trzeba częściej wywozić aby butelki nie zalegały jak na zdjęciu.
  Boziu kochany te butelki to chyba zostały tak super ułożone przez segregujących a nie rozpier….olone. Chyba prezes nie widział burdelu w innych miastach, tutaj to nawet kolorami segregują,, przejrzyj pan na oczy panie Kapusta….

 3. Tak prosty problem można rozwiązać jednym poleceniem Prezesa. Śmieciarze powinni informować swojego kierownika o konieczności opróżnienia pełnego pojemnika. Tyle i po problemach.

 4. Oczywiście, że można! Ale ONI NA STOŁKACH uważajO że są NAJMUNDRZEJSZE i zamiast zająć się rozwiązaniem problemów to lawirują, udają że wszystko jest ok, kręcą.. Dobrze, że ktoś pokazuje te absurdy. Dobrze, że jest ten portal.

 5. mieszkamy w Polsce prawda? W całej "OJCZYŹNIE" jest bałagan i syf z śmieciami.A można było wprowadzić program "pilotażowy" w jakiejkolwiek gminie i patrzeć jak "TO DZIAŁA" i modyfikować,dopracować i wtedy – Polsko! SEGREGUJEMY!! A nie na żywioł! – Kapusta Antonii vel pianka :o :D:D

 6. Jak przeczytałam co burmistrz odpisał P. Ostapce to jeszcze nie mogę dojść do siebie. Skąd taka głupota mogła przyjść do głowy niby mądrej osobie. Dobrze, że nie nakazał nam mieszkańcom zakupu określonej ilości wody czy napojów. Jak można pod taką głupotą się podpisać.

 7. Program, który można nazwać programem pilotażowym mamy od 2001 roku za czasów burmistrza Wróbla, gdy postawili te pojemniki, i wszystko jest ok tylko durne przepisy na przetargi na wywóz segregowanych śmieci tak poustawiały, że MPGiK i w ogóle cała ta firma zeszła na psy, gdy tylko jeszcze ASA odśnieżała i opróżniała cały ten syf. Jednym słowem prezes nie ma pomysłu na tę firmę i tyle, a burmistrz nic nie pomaga, aby coś zrobić tą sytuacja, bo ma to wszystko w d..pie.

 8. #7
  No nie bardzo.. Pojemniki stały sobie i kto EKO to [color=#cc0000]DOBROWOLNIE[/color] segregował . Proszę powiedz mi jak zdeklarujesz – tak ja Kowalski segreguję = tak mi dopomóż buk a Nowak – "segreguje' i wszystko wpierdziedla – jak leci?
  To jest ok?

 9. Również polecam odpowiedź pana burmistrza z której wynika, żeśta piły za dużo wody bo grzało wam w łepetynki i przez to Antoni nie wyrobił z odbiorem śmieci. Mało tego!! Konkluzja ta jest następstwem PRZEPROWADZONYCH OBSERWACJI.. http://www.marekostapko.pl znajdziecie całą treść.

 10. Dobrze jak jest na piśmie, głupota na piśmie jest bezbronna, autor nie wycofa się na drugi dzień, panie Ostapko bierz Pan wszystko na piśmie i rób Pan Zeszyty Ordona

 11. ….Przyznaje racje #2….. nie dobrze ,ze zwiekszona czestotliwosc wywozu smieci….proponuje postawic po 2 sztuki wiecej….. a tych co to zlosliwie robia " cwaniakow "wysylac na zbieranie jablek za Wisle …przy okazji zarobia 80 zl.za dniowke..

 12. Upały minęły wiec spożycie napojów w pojemnikach PET zmniejszy sie wie ja pytam po co zwiększać częstotliwość odbioru na zimę???? Burmistrzu gubicie się

 13. [quote] #11 | Gosc dnia 09/12/2013 07:27
  of pianka ty sie od NOWAKOW O.D.P.I.E.R.D.O.L[/quote]
  Kowalskich i Nowaków to w Polsce jak mrówków.WIĘC O D P I E R D O L SIĘ OD PIANKI

 14. #11 sorry. Proszę nie brać nic do siebie ..
  Mogłem napisać Ygrekowski.
  #12 Otóż To! 2 pojemniki a częstotliwość wywozu taka sama – inaczej wzrośnie koszt obsługi (paliwo,czas etc. etc." ) Aby rozsądek zwyciężył.

 15. Śmieci zabrali, a co skasujo gmine to ich… Starozakonne już wiedzo jak na śmieciach piniondz zrobić. Napletko… Nie udawaj że o czystość chodzi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here