Pierwszy Turniej Łuczniczy dla Dzieci

3

05/09/11r.
Łucznictwo tradycyjne wraca do łask
PIERWSZY TURNIEJ ŁUCZNICY DLA DZIECI

Już w najbliższą niedzielę 11 września 2011 r., o godzinie 11:00 na terenie boiska ORLIK przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbędzie się 1 Amatorski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego dla Dzieci.

Turniej skierowany jest do dzieci Szkół Podstawowych klasy 3 – 6 z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Patronat nad Turniejem objął Poseł na Sejm RP Pan Mirosław PLUTA, który jednocześnie ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców Turnieju Łuczniczego. Zgłoszenia do udziału w Turnieju należy składać w dniu turnieju lub telefonicznie na nr 608-383-180.

Dzieci zgłoszone do zawodów muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
Organizator zapewnia sprzęt w postaci łuków tradycyjnych marki SAMICK POLARIS z celownikiem i podstawką. Zakup łuków był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Tarnobrzeskiego.

Zawodnicy mogą korzystać z własnego sprzętu łuczniczego z zachowaniem zasady, iż uczestnik musi posiadać bezwzględnie łuk tradycyjny z celownikiem i podstawką na strzałę (łuki bloczkowe nie będą dopuszczone); Turniej będzie rozgrywany na dwóch torach jednocześnie w trakcie którego zostaną rozegrane dwie serie po 5 strzałów na odległości: 1 – 15 m, 2 – 10 m. Czas na wystrzelenie 5 strzał wynosi 7 minut w każdej serii.
O ostatecznym wyniku zadecyduje suma uzyskanych punktów w dwóch seriach (max. pkt do uzyskania = 100) W przypadku takiej samej ilości punktów decydujących o zajęciu miejsc 1-3 zostanie rozegrana seria 3 po 5 strzałów dla każdego zawodnika z odległości 10 m.

Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora:
www.pogon-nowadeba.futbolowo.pl

Planowana godzina zakończenia turnieju i wręczenia nagród: 14:00 / 14:30
SKF Pogoń Nowa Dęba

3 KOMENTARZE

  1. Z uwagi na sugestie samych zainteresowanych udziałem w zawodach – DZIECI – poszczególne serie będą odbywały się z odległości: [b]1 – 8 m, 2 – 10 m. [/b]
    Zapraszamy serdecznie !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here