PIKNIK RODZINNY DLA ADASIA! RELACJA!

11

Mieszkańcy Rozalina już po raz kolejny dali dowód temu, że są chętni i gotowi pomagać potrzebującym. Po trzyletniej przerwie na ternie tej małej miejscowości zorganizowano kolejną imprezę charytatywną, tym razem na rzecz chorego na porażenie mózgowe dwuletniego Adasia, mieszkańca wioski. Impreza ta stała się okazją do tego, by każdy z jej uczestników mógł włączyć się w dzieło pomocy chłopcu i zgromadzić potrzebne środki na niezbędną rehabilitację, która pozwoli postawić Adasia na nogi i poprawi jakość jego życia.
„Piknik Rodzinny dla Adasia” był niezwykłym przedsięwzięciem, które wymagało wiele energii. W jego przygotowanie włączyły się wszystkie miejscowe organizacje, z czego głównym pomysłodawcom imprezy było Towarzystwo Krzewienia Kultury Lasowiackiej „Bielowianie” z nowym prezesem Łukaszem Ślusarzem na czele, który z grupą młodych ludzi dołożył wielu starań, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Do organizacji przystąpili również sołtys Rozalina Kazimierz Durda z Radą Sołecką, Ochotnicza Straż Pożarna z komendantem Adamem Zielińskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Marzeną Urbaniak. Impreza ta nie odbyłaby się bez niezbędnego wsparcia, którego udzielił Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu reprezentowane przez Starostę Krzysztofa Pitrę. Organizatorzy mogli również liczyć na pomoc finansową ze strony Lokalnej Grupy Rybackiej „Puszczy Sandomierskiej” z siedzibą w Nowej Dębie. Jednakże nie sposób wymienić jest wszystkich zaangażowanych, którzy poświęcili swój czas i energię na zorganizowanie tego przedsięwzięcia jak podkreśla jeden z organizatorów Andrzej Kołodziej.
Po Mszy przy zabytkowej Kaplicy im. Św. Rozalii, Organizatorzy postarali się o to, by dostarczyć wszystkim bez względu na wiek, wiele atrakcji i rozrywek. W trakcie pikniku została przeprowadzona degustacja potraw z ryb pochodzących od lokalnych rybaków, jak również konkurs wiedzy nt.: działalności prowadzonej przez Lokalną Grupę Rybacką „Puszczy Sandomierskiej”, historii, kultury, przyrody występującej na naszym obszarze. Konkurs ten został sfinansowany ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej „Puszczy Sandomierskiej”. Liczni uczestnicy konkursu mogli otrzymać cenne nagrody i wyróżnienia. Dodatkowo Lokalna Grupa Rybacka na swoim stoisku zaprezentowała swoją działalność, obszar na którym działa jak również zrealizowane projekty.
Ponadto w bogatej części artystycznej naszego Pikniku zaprezentowały się: zaprzyjaźniona grupa mażoretek „Diament” z Chmielowa oraz dzieci ze szkoły podstawowej z Rozalina.
Pokaz kultury ludowej dał Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie”, a także miejscowy zespół śpiewaczy „Bielowianie”. Na scenie chętnie prezentowali się młodzi wykonawcy muzyki popowo-rokowej. Solo wystąpiła Patrycja Wilk, mieszkanka Rozalina, następnie publiczność rozgrzewały zespoły PLATINUM ze Ślęzaków, MIND z Nowej Dęby, DE DARKNESS ze Skopania.
W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru dla rozalińskiej publiczności wystąpiła Małgorzata Kotwica, znana z telewizyjnych muzycznych show. Niezmierzona liczba osób z niecierpliwością oczekiwała na finał imprezy, czyli występ niezwykle energetycznych i charyzmatycznych chłopaków z Podhala tworzących znany w całej Polsce zespół BACIARY! Góralska nuta udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności i wszyscy chętnie bawili się w rytm znanych utworów. Nie obyło się bez bisów! Na zakończenie chętni mogli poszaleć do muzyki klubowej granej przez DJ
Oprócz występów scenicznych Organizatorzy zapewnili inne ciekawe atrakcje. Zainteresowani mogli wziąć udział w pozostałych konkursach z nagrodami przekazanymi przez Lasowiacką Grupę Działania i Gminę Nowa Dęba. Najmłodsi mieli do dyspozycji Wesołe Miasteczko i przejazd konikami. Zaprezentowano pokaz balonu i grupy motocyklowej. Oczywiście nie zabrakło usług cateringowych.
Doświadczenie pokazuje, że imprezy organizowane na terenie Rozalina cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest licznie przybyła publiczność z regionu. Goście chwalą niezwykły klimat tego miejsca. Jesteśmy dumni, że podczas tego rodzinno-towarzyskiego spotkania mogliśmy wspomóc chorego Adasia. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Fundacji Dzieciom Program „Zdążyć z Pomocą” i będą przeznaczone na zakup wózka specjalistycznego, który jest Adasiowi niezbędny do bezpiecznego podróżowania.

Te akcję jeszcze można wesprzeć przesyłając datki na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
20279 – Wieczorek Adam – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Edyta Wdowiak

11 KOMENTARZE

  1. Może impreza fajna ale poziom nagłośnienia tragiczny. Byłem na nie jednym koncercie w podobnych wielkością miejscowościach i było dużo lepiej.

  2. żartujesz chyba. Następna będzie x2.
    Jest dwie opcje – politycy i hierarchowie tj. opaśli hipokryci w torbach cukrowych na skroniach.O ile mój głos w wyborach /samorządowych,parlamentarnych,prezydenckich,UE.ma jakąś wartość – tu jest dym.. siwy lub czarny.Nigdy nie zagłosuję na SLD za to co szmaciarz
    Miller zrobił – podpisując Konkordat.
    Ps. absolutnie nic nie mam do ludzi umiłowanych w Chrystusie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here