Pilkington zrealizuje swój projekt w Chmielowie

17


Jak podaje „Puls Biznesu” Pilkington Automotive otrzyma z Ministerstwa Gospodarki 92,8 mln zł na wsparcie o dużym znaczeniu dla gospodarki. W gazecie czytamy, że „Ponieważ grant stanowi 30%, wartości projektu, to firma musi mieć plany inwestycyjne przekraczające 300 mln zł.” oraz, że „projekt firmy trafi do Chmielowa, koło Nowej Dęby (…) i zostanie objęty Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną.”.

Więcej na ten temat w Pulsie Biznesu

O Pilkingtonie
Firma założona w 1826 roku, od czerwca 2006 jest częścią miedzynarodowego koncernu NSG Group, który jest liderem w światowym przemyśle Szkła Płaskiego. Firma zatrudnia 32 500 pracowników (dane na koniec roku finansowego tj. 31 marzec 2008). Grupa sprzedaje swoje produkty w ponad 130 krajach. Łączna roczna sprzedaż NSG Group wynosi ok. 5,4 miliardów Euro (dane na koniec roku finansowego tj. 31 marzec 2008).

/info

17 KOMENTARZE

 1. Prawda jest taka, że ani burmistrz ani poprzednia rada, ani obecna nic nie może sobie przypisać tego sukcesu. Prawda jest taka, że inwestora sprowadziła POWÓDŹ. Polecam stary i cytowany już artykuł w Gazecie:
  [url]http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,8882760,Skutki_powodzi__Pilkington_przyjdzie_na_Podkarpacie_.html[/url]

 2. Zgadza się, ale Nasz Samorząd i tak sobie przypisze to jako swój sukces, burmistrz lubi takie wyliczanki "co zrobiłem" i skrzętnie wpisze sobie go na swoja listę.

 3. nic nie potraficie docenić , żal mi was sfrustrowanych i nigdy nie zadowolonych internetowych pieniaczy, gdyby nie zabiegi ARP i Burmistrza firma mogłaby odejść w inne rejony, a nawet może poza granice kraju i co wtedy byście gadali ?

 4. ty myślisz że z głupimi gadasz .Ludzie wiedzą dlaczego [b]Ta [/b]a nie inna lokalizacja .I na 100 nie jest to zasługa władz w N.Dębie

 5. inwestycja jest zlokalizowana w chmielowie po to zeby starzy pracownicy z sandomierza nie mieli daleko do pracy….
  i niech nikt nie mysli ze ludzie z gminy nowa dęba beda tam pracowac, co najwyzej bedzie to malutenki odsetek. reszta to bedzie stara i wykwalifikowana juz kadra z sandomierza

 6. [quote] gdyby nie zabiegi ARP i Burmistrza[/quote]

  zaczyna się przypisywanie zasług. a ja w pełni zgadzam się z Franzem (komentarz nr 11)

 7. Jakie to niby zabiegi burmistrza? To ARP zajmuje się pozyskiwaniem inwestorów do strefy i negocjuje, bo to jej pole dzialania, a nie gminy.
  Każda firma może odejść kiedy i dokąd zechce i nic tu burmistrz nie pomoże, takie sa prawa rynku.

 8. tattoo machine frame [url=http://www.selltattookits.com/Eyebrow-tattoo-supply.html]Eyebrow tattoo supply[/url] starter tattoo kits [url=http://www.selltattookits.com/tattoo-power-supplies.html]tattoo power supplies[/url] tattoo accessories [url=http://www.selltattookits.com/TattooNews.html]tattoo machine frame[/url] tattoo needles and tubes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here