Plaga komarów, ale odkomarzania nie było

33

2013-07-08

Dlaczego w Nowej Dębie nie jest przeprowadzane odkomarzanie? Moze warto wydac ze 20 tys zl, aby to przeprowadzic i ulzyc mieszkancom? Takiej plagi komarow nie pamietam. Odkomarzanie przeprowadzono w Tarnobrzegu, a dlaczego nie mozna w Nowej Debie? Ten problem dotyczy wszystkich ludzi z ktorymi sie rozmawia. – pyta burmistrza Ordona jeden z mieszkańców.

Wiesław Ordon: Przeprowadzenie akcji odkomarzania na terenie miasta i gminy Nowa Dęba to kwota nie 20 tys. zł, ale kilkakrotnie więcej. Oczywiście, aby zrobić to skutecznie. Mieszkamy w otoczeniu lasów, w pobliżu wielu potoków, rzeczek, kanałów i stawów, co sprzyja wylęganiu i migracji komarów. Przeprowadziliśmy odkomarzanie w roku 2010, obejmując niewielką, określoną powierzchnię gminy, co niestety, nie dało aż takiego rezultatu, na jaki oczekiwaliśmy. Więc jeśli trzeba wydać środki, których nie mamy na ten cel zabezpieczonych, to trzeba by zdjąć je z inwestycji. A jeśli chodzi o Tarnobrzeg, to proszę zapoznać się z uwagami na temat skuteczności odkomarzania. Te działania przy czerwcowej pogodzie nie przynosiły spodziewanych efektów. A z drugiej stron można pokazać bogaty Mielec! Zrezygnowali w tym mieście z odkomarzania ze względu na koszty właśnie.

/ info. umig

33 KOMENTARZE

 1. szkoda pieniedzy na wszystko, tylko nie na to co sam wymyslil. nie da calkowitego rezultatu! ale w miejszym stopniu pomoze. czy pomyslal chociazby o tych malych dzieciach, z ktorymi rano nie da sie wyjsc przez upaly a wieczorem przez komary!!

 2. [quote]szkoda pieniedzy na wszystko, tylko nie na to co sam wymyslil.[/quote]

  Chciałyśta Łordona no to mota! Co szczekata? Głosowoć na sołtysa Ordona i zakmnąć dzioby!

 3. jak w 2010 roku odkomarzono teren zaraz przy lesie to co się dziwić, że nie było rezultatów, skoro całe to dziadostwo uciekło w miasto? ;|

 4. a może dlatego że ND jest w lesie i nie ma to jakiegokolwiek sensu? ale najlepiej gdyby przeprowadzono odkomarzanie, komary by dalej były, ale można by ponarzekać na burmistrza o niegospodarność. Jaki jest sens odkomarzać polane w lesie?

 5. [quote]Więc jeśli trzeba wydać środki, których nie mamy na ten cel zabezpieczonych, to trzeba by zdjąć je z inwestycji[/quote]

  A dlaczego nie ma zabezpieczonych na ten cel środków?:@

 6. jeżeli nie ma odkomarzania – źle, bo gryzą a to tylko 20 tys., byłoby odkomarzanie źle – bo za drogo zapłacili. wy sie wszyscy puknijcie w głowę. stworzono portal dla takich co tylko narzekać potrafią. a co wy zrobiliście żeby było lepiej. DO ROBOTY!!!! LESERY!!!

 7. Odkomarzanie nie działa. Komary są wszędzie
  Dodano: 17 sierpnia 2011, 20:33 Autor: Grzegorz LIPIEC, lipiec_at_echodnia.eu
  Mieszkańcy Tarnobrzega mają dosyć owadów, które kąsają nawet w słoneczne dni. Są wszędzie. Atakują nie tylko w pobliżu Wisły, czy też Lasu Zwierzynieckiego. Wlatują do domów i tam gryzą. Komary stają się prawdziwą plagą.

 8. stworzono portal dla balwanow ,z dyplomem debila z czerwonym paskiem co swiadczy o nie mozliwosci jakiego kolwiek leczenia

 9. Skandal! Wydawać pieniądze na odkomarzanie ? Po meczu jak sobie wypiję wino to już komary nie gryzą a pieniędzy na Stal nie ma? Marek ratuj!

 10. Plosze pana, Plosze pana wojtek nie gral w statki on na pana lekcji puszczal baki i dlatego sa te przerwy plosze pana kurdebalanca

 11. czytając wasze komentarze mam wrażenie, że najlepiej byłoby ND zaorać i zasadzić dęby wszyscy byli by zadowoleni. Moglibyście zrobić sobie szałasy z dębowych gałęzi nie byłoby problemów z zadłużeniem i kredytami :P

 12. moje dziecko jest uczulone na ukaszenia !!! prosze mu wytlumaczyc ze nie ma pieniedzy , ze przebudowujecie park do ktorego nie moze wyjsc bo puchnie od ukaszen!!! prosze zostawic w spokoju przebudowy i zajac sie ludzmi!!! po co nam park w ktorym nie da sie posiedziec zeby cos cie nie uzarlo?

 13. [quote] #18 | oburzona mieszkanka dnia 07/09/2013 19:13
  moje dziecko jest uczulone na ukaszenia !!! prosze mu wytlumaczyc ze nie ma pieniedzy , ze przebudowujecie park do ktorego nie moze wyjsc bo puchnie od ukaszen!!! prosze zostawic w spokoju przebudowy i zajac sie ludzmi!!! po co nam park w ktorym nie da sie posiedziec zeby cos cie nie uzarlo?[/quote]

  Proszę [b]MU[/b] wytłumaczyć że jego szanownej mamusi nie chce się ruszyć d u p y i zabrać dziecko do alergologa.Zrobić testy,odczulić.Burmistrz ma to zrobić za Ciebie?Chyba że uczestniczył w poczęciu,ale to już inna bajka.

 14. [quote]moje dziecko jest uczulone na ukaszenia !!! prosze mu wytlumaczyc ze nie ma pieniedzy , ze przebudowujecie park do ktorego nie moze wyjsc bo puchnie od ukaszen!!! prosze zostawic w spokoju przebudowy i zajac sie ludzmi!!! po co nam park w ktorym nie da sie posiedziec zeby cos cie nie uzarlo?[/quote]

  Po co ? Bo wykopki na plantach nie wymagają wysiłku a pensja burmistrzowska 10 000 zł wlatuje co miesiąc. Bo co to za problem zadłużyć ludzi w banku i wydać kasę na wykopki na plantach? Przecież też byś to potrafiła prawda? Spłate kredytów się odłoży na za kilka lat (niech inni się martwią) a mało myślący ludzie bedO mówili "ooo tyle się buduje" i oddadzą głos na Ordona. I o to przepis na rządzenie w lasowiackim lesie.

 15. tłumacz prostemu ludowi,a on dalej swoje no więc jeszcze raz ND jest położona w środku lasu dlatego odkomarzanie w mieście nie ma najmniejszego sensu, czy specjalnie dla twojego dziecka ND ma odkomarzyć całą Puszcze Sandomierską? może po prostu kup sobie i dziecku środek odstraszający komary? no chyba że burmistrz powinien kupić dla wszystkich?

 16. wiele miast jest położonych w lesie i nad rzekami i nad jeziorami i jakoś odkomarzanie tam działa. dlaczego więc nie działa w nowej dębie??? dlaczego burmistrz Ordon nie potrafi wybrać dobrej firmy??? Wiem, że to trudniejsze niż zadłużanie, ale wypadałoby trochę popracować za te 10 000 tys miesięcznie.

 17. Czyli uważasz, że ND nie powinna korzystać ze środków unijnych, najlepiej cały budżet przeznaczyć na odkomarzanie, stal itp. czyli po prostu go "przejeść"? Nie da się wykorzystać funduszy UE bez kredytów czy to tak trudno zrozumieć? nie zaciągniesz kredytu, nie inwestujesz, nie rozwijasz się i tak jest w całej Polsce ale wy chcecie żeby wszystko z nieba spadło. W prawdziwym życiu tak nie ma i czy to na szczeblu samorządowym, kraju czy pojedynczego gospodarstwa domowego.

 18. Tego nie powiedziałem. Cieszę się, że chcesz rozmawiać merytorycznie, wiec wypowiem własne zdanie i zadam kilka pytań. Uważam, że planty, koziołek i szatnia w tarnowskiej woli to źle zagospodarowane pieniądze i należy je przeznaczyć na coś coś pozwoli ROZWINĄĆ miasto: da ludziom prace, powstrzyma młodych przed ucieczką. Nasza strefa jak wygląda? Gdzie nowe budowa bloków? Gdzie jakiś projekt przyciągający młodych ludzi??? [b]Komu te planty jak za chwilę ludzi nie będzie bo młodzi wyjadą a starzy wymrą. Odpowiedz mi proszę. I kto spłaci te długi jak już nie będzie ludzi???[/b]

 19. Problem N. Dęby i Polski jest taki, że ludzie skupiają się tylko na tym co jest tu i teraz. Nie myślą o tym co będzie za chwilę. Nie planują kolejnego kroku. I coś co jest do przewidzenia: wyludnienie, upadek miasta i gminy, zmiejszenie jej znaczenia nagle spadnie na nich jak grom z jasnego nieba.. I znowu będzie mądry Polak po szkodzie. Ordon jest dlatego szkodliwy bo we wszystkich strategicznych dokumentach które tworzył dla gminy pisał o tych zagrożeniach. Ma władze i nie robi NIC by je zwalczać. Idzie po najniższej linii oporu , bierzę dużą kasę i się cieszy. A ludzie nie mają pojęcia o co tu chodzi. I to jest smutne.

 20. Te inwestycje o których mówisz na pewno są potrzebne i ważniejsze ale czy to należy do zadań samorządu? trudno żeby gmina budowała zakłady pracy i osiedla a jeśli chodzi o strefę to gmina inwestuje w nią bardzo dużo ale na terenie Chmielowa, która jest bardziej perspektywiczna pod względem powierzchni i dobrze bo powstało tam kilka miejsc pracy dla ludzi z konkretnym zawodem i kwalifikacjami, których zresztą w ND nie ma. Tu właśnie zamyka się koło nie ma pracy jest bezrobocie, a jeśli nawet jest to niema kto pracować bo nie ma wykształconych ludzi. W takich warunkach bardzo ciężko o inwestorów i dlatego przegrywamy z innymi miastami np Stalową Wolą która inwestuje w edukacje (Wydział PRz), ale trudno też się spodziewać żeby w ND powstawały uczelnie. Problem ND i okolic tkwi na wyższym szczeblu i tu potrzebne byłoby zaangażowanie Tarnobrzega, województwa. Ja zawsze podziwiam STW i Mielec oni potrafili się wydźwignąć z dołka i rozwinąć się.

 21. To że bierze dużą kasę nie jest dla mnie argumentem bo każdy na tym stanowisku ją bierze potencjalny następca też i to nie zależnie od tego czy zrobi chociaż tyle co obecny, czy w ogóle coś będzie robił.

 22. Czy w Nowej Dębie da się jeszcze gdzieś wyjść? Ordon totalnie zaorał całą Nową Dębę. Są Wakacje . Gdzie mam pójść z dziećmi- do LASKU -rozorany. Na planty? Totalna demolka. Nad zalew? JESZCZE GORZEJ.
  Czy Ordon wogóle jeszcze panuje nad tym co robi ?Wszystkie chodniki i trawniki totalnie zniszczone w związku z wymianą rur wodociągowych. Ile jeszcze kredytów weźmie 0RDON i kto je będzie spłacał, aby to wszystko teraz naprawić?

 23. To co zrobił Ordon z tym miastem to jedna WIELKA PORAŻKA. Jakie trzeba mieć myślenie , by tak dokładnie zaorać i zabetonować miasto, by i dzieciaki i ludzi starszych pozostawić bez miejsca na ochłodę i wypoczynek. Nie chce się pisać o tzw. fachowcach, którzy robią tę robotę, o ich tempie i organizacji pracy etc. A tego pożal się Boże projektanta, a jeszcze bardziej tego co zatwierdził to betonowanie miasta powinna spotkać zasłużona kara

 24. [img]http://us.123rf.com/400wm/400/400/rchphoto/rchphoto1211/rchphoto121100014/16322535-peru-peruwianski-krajobraz-amazonas-photo-obecna-typowa-osada-plemiona-indian-w-amazonii.jpg[/img]
  Nowa Dęba marzeń Ratusików:
  – dużo drzew i zieleni,
  – brak betonu,
  – brak spalin i ruchu drogowego,
  – cisza potrzebna starszym ludziom,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here