Pobiegamy na kredyt. Rada Miejska wyraziła zgodę na zaciągnięcie pożyczki na przebudowę stadionu.

8

Na marcowej sesji Rady Miejskiej, podjęto decyzję o wyrażeniu zgody na zaciągnięcie przez Burmistrza kredytu na realizację budowy kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie. Każdy nowy obiekt bez wątpienia cieszy mieszkańców, jednak z drugiej strony padają pytania o to skąd gmina weźmie pieniądze na spłatę długów i czy dzisiejsza polityka życia na kredyt nie zablokuje budżetów w kolejnych kadencjach. 

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jaki będzie dokładny koszt modernizacji stadionu. To okaże się dopiero po przetargu. Wedle gminnych szacunków może to być kwota ponad 2 milionów złotych.  W ramach zadania pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie”, zostanie wykonana przebudowa istniejącego stadionu uwzględniająca potrzeby sekcji lekkoatletycznej. Projekt ten zostanie dofinansowany w 50% ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach projektu wykonane zostaną: Bieżnia lekkoatletyczna okrężna 4. torowa (do biegu na dystansie 400 m), Bieżnia lekkoatletyczna prosta 6. torowa, Rów z wodą do biegu z przeszkodami, Skocznia do skoku wzwyż, Skocznia lekkoatletyczna do skoku w dal i trójskoku, Rzutnia do pchnięcia kulą, Rzutnia do rzutu młotem / dyskiem wraz z klatką ochronną, Rzutnia do rzutu oszczepem, Nawodnienie boiska do gry w piłkę nożną – system zraszaczy sektorowych sterowanych elektronicznie, Odwodnienie bieżni lekkoatletycznych, Odwodnienie terenu przyległego do boiska piłkarskiego.

Nowy obiekt bez wątpienia będzie stanowił powód do dumy zarówno dla naszych sportowców jak i mieszkańców. Sceptycy pytają jednak, czy nas na niego stać. W ciągu ostatnich 10 lat gmina ogromnie się zadłużyła. Wybudowane za unijne i kredytowe pieniądze obiekty wymagają kosztownych napraw, oraz dużych nakładów na ich utrzymanie. Sam stadion po wybudowaniu, oprócz rat kredytów (ich wysokość nie jest na dzisiaj znana), będzie pochłaniał wedle wstępnych szacunków od 80 do 100 tysięcy złotych rocznie. Będzie to kolejny sztywny wydatek gminnego budżetu.

8 KOMENTARZE

  1. Mamy w naszym mieście oszczepników lub kulomiotów bądź skoczków w wzwyż ??
    Chłopcy i dziewczęta z innych klubów na terenie miasta nie maja nawet możliwości pójścia pod prysznic po treningu… Patologia.

  2. Co tam 100 tysięcy na rok obciążenia stac nas przecież kibelki za tyle mamy na planantach ps.Wiesiek pamiętaj tylko zeby znów nie wyszly jakieś wały bo murawa jest ze Stali a tego już nie udzwigniesz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here