Pokaz The best of 2006>2009 najlepsze filmy jednominutowe!

3

10-01-2012r.


Pokaz The best of 2006-2009 – najlepsze filmy jednominutowe!

Przyjdź i daj się wciągnąć w jednominutówkowy kalejdoskop

Stowarzyszenie WSPARCIE w Nowej Dębie

ul. Jana Pawła II 4

13.01.2012 (piątek), godz. 20.00

WSTĘP BEZPŁATNY

Zapraszamy!

Pełny wykaz filmów wyświetlanych podczas pokazu na stronie www.wsparcie.pl

Polska edycja Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes w ubiegłym roku obchodziła swoje 5 urodziny. Z tej okazji powstała kompilacja najlepszych jednominutówek stworzona z 4 archiwalnych edycji festiwalu. Wyszperane w archiwum najlepsze jednominutówkowe produkcje w latach 2006-2009 ruszają w trasę po Polsce.

Podczas pokazu zostanie zaprezentowanych 50 najlepszych filmów jednominutowych, w tym główne nagrody i wyróżnienia z każdej edycji.

1 minuta to tak nie wiele – zaledwie ulotna chwila, trudny do zarejestrowania nieuchwytny moment czasu, a czasem wręcz cała wieczność i wystarczająco długo, żeby opowiedzieć wszystko

Zamknąć film w jednej minucie to nie lada wyzwanie.

Są filmy, które nie pozwalają na obojętny odbiór widza, wzbudzają emocje, zaskakują i zmuszają do refleksji; są też takie, o których zapomina się na chwilę po ich obejrzeniu

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją festiwalu „The One Minutes” koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie – to międzynarodowy ruch jednominutowych filmów docierający już do ponad 100 krajów na świecie. Festiwal powstał po to by promować film jako jedną z form artystycznej ekspresji i kształtować nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest zarówno do młodych twórców jaki i osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości, zamanifestowanie swojej obecności, którzy pragną nadać siłę treści własnego przekazu.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się nadsyłanych prac do ogólnopolskiego konkursu jest długość trwania filmu – dokładnie 60 SEKUND. Tematyka i technika jest dowolna i zachęca do eksperymentowania wykraczającego po za tradycyjne ujęcie filmu, odkrywania nowych możliwości oraz potencjału w kreatywności poszukującej sposobu tworzenia wyrazistych osobistych obrazów. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych to festiwal wyobraźni, liczy się pomysł, wywołanie emocji; liczą się filmy, które zmuszają do refleksji i na długo pozostają w pamięci.

Więcej info o festiwalu na: http://www.jednominutowki.pl/
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku: http://www.nck.org.pl/


Grzegorz Janczyk

3 KOMENTARZE

  1. A co to się stało , że WSPARCIE ożyło ?!?
    Potrzeba jakaś ? czy co ? Tyle lat nic się nie działo, lokal był zamknięty – dzieci z pod chodnika wyrosły i wyszły na ulicę . A tak wyszły na ulicę, dom chłopa był zamknięty a dzieci i młodzież potrzeby ma . Więc teraz wiele roboty będzie miała komisja d/s przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii … No chyba że WSPARCIE wspomoże?!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here