Policjanci uczestniczyli w Powiatowych Ćwiczeniach Obronnych

0

Współdziałanie Policji, Straży Pożarnej i służb medycznych to jeden z elementów ćwiczeń obronnych „Jesień 2015”organizowanych przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego. Zadaniem policjantów wspieranych przez samodzielny pododdział antyterrorystyczny z KWP w Rzeszowie było odnalezienie ładunku wybuchowego podłożonego w Zespole Szkól nr 2 w Nowej Dębie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wzięli udział w powiatowych ćwiczeniach obronnych „ Jesień 2015”. Celem ćwiczeń było sprawdzenie i doskonale współdziałania wszystkich służb z terenu powiatu tarnobrzeskiego sytuacji kryzysowej.

W przewidzianym scenariuszu ćwiczenia podzielone zostały na dwa etapy:

  • W pierwszym  ćwiczeniu tarnobrzescy policjanci wspierani przez samodzielny pododdział antyterrorystyczny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mieli za zadanie odnalezienia paczki  z ładunkiem wybuchowym podłożonym w Zespole Szkół nr 2 w  Nowej Dębie, oraz za pomocą specjalistycznego sprzętu jego bezpieczną detonację.
  • W drugim przewidzianym ćwiczeniu służby ratunkowe miały przećwiczyć wzajemne współdziałanie podczas pożaru budynku warsztatów szkolnych oraz udzielania pomocy  rannym osobom

Ćwiczenia zostały przygotowane przez zespół zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego w Tarnobrzegu. Było to jedynie ćwiczenie, jednak opisana sytuacja może mieć miejsce w rzeczywistości. Podczas podsumowania działań sztabowych zostały one ocenione jako profesjonalne.

 Uczestnicy ćwiczeń obronnych „ Jesień 2015” wyrazili chęć i potrzebę uczestnictwa w kolejnych tego typu akcjach, po to by w obliczu realnego niebezpieczeństwa wspólne działania były szybkie i skuteczne.

POLICJA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here