POLRUN – jubileuszowa sztafeta z okazji 80-lecia Polpharmy wystartuje z Nowej Dęby!

0

Już 28 maja w Nowej Dębie spod najmłodszego zakładu produkcyjnego Polpharmy wystartuje niezwykły bieg – POLRUN. Ponad 700 pracowników Grupy Polpharma w ciągu 23 dni przebiegnie 960 km wzdłuż Polski, by w ten sposób uczcić 80-lecie istnienia swojej firmy. POLRUN to nie tylko bieg, ale także towarzyszące mu wydarzenia dla mieszkańców Nowej Dęby. Przed Domem Kultury przy ul. Żeromskiego 2 zostanie zorganizowana specjalna strefa kibica, połączona ze strefami badań dla lokalnej społeczności.

Sztafeta POLRUN wystartuje już 28 maja w Nowej Dębie, a zakończy się 20 czerwca na Stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Pod hasłem „Ludzie pomagają Ludziom” biegaczy połączy nie tylko wspólna pasja biegowa, ale także szczytny cel charytatywny! Liczba kilometrów przebiegnięta przez uczestników zostanie przeliczona na letnie wyjazdy kolonijne dla dzieci z domów dziecka, w tym m.in. wychowanków placówek w Wolicy i Skopaniu w województwie podkarpackim. POLRUN to także promocja zdrowego stylu życia, dlatego w pięciu wybranych lokalizacjach na trasie, w tym w Nowej Dębie pojawi się specjalnie przygotowane na tę okazję miasteczko.

Polpharma od lat angażuje się w inicjatywy popularyzujące zdrowy tryb życia. Promujemy aktywność fizyczną i zachęcamy do badań profilaktycznych. Przy okazji biegu POLRUN zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Dęby do skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych, porad lekarzy specjalistów oraz rekomendacji, jak dbać o swoją kondycję – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR w Polpharmie.

Przez cały dzień mieszkańcy Nowej Dęby będą mogli skorzystać z badań kardiologicznych, okulistycznych oraz dermatologicznych. Na miejscu w specjalnie przygotowanej strefie badań każdy chętny będzie mógł sprawdzić poziom glukozy czy cholesterolu, zmierzyć ciśnienie, wykonać EKG, a także skorzystać z konsultacji lekarskiej. W strefie okulistycznej lekarze wykonają bezpłatne badanie przesiewowe w kierunku jaskry. Natomiast w strefie dermatologicznej za pomocą dermoskopu będą badane zmiany skórne.

Wizyta w miasteczku POLRUN to także doskonała okazja do sprawdzenia kondycji fizycznej.
W specjalnie przygotowanej strefie sportu na gości czekają takie atrakcje jak crossfit, trening z wykorzystaniem wioseł, ćwiczenia na równowagę oraz relaksujące masaże.

Dodatkowo na miejscu będzie można skorzystać z porad profesjonalnych trenerów, którzy podpowiedzą jak prawidłowo się odżywiać i zadbać o kondycję fizyczną. Gościem specjalnym będzie znany lekkoatleta – Grzegorz Sudoł, pochodzący z Nowej Dęby.

Miasteczko POLRUN będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców w czwartek 28 maja,
w godzinach 8:00-18:00. Wstęp bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here