Polska- Ojczyzna Męczenników

3


Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie serdecznie zaprasza na sztukę teatralną, pt. \”Polska – Ojczyzna Męczenników\”. Premiera przedstawienia w Nowej Dębie odbędzie się 9 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury.

Widowisko porusza tematykę walki i opozycji Polaków, którzy nie zgodzili się z totalitarnym systemem komunistycznym, jaki opanował Polskę po II wojnie światowej.
W scenariuszu znalazły się m.in. sceny mordu katyńskiego, prześladowań polskiej ludności oraz wątek walki słowem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Autorem scenariusza jest ks. Grzegorz Wołoszyn, natomiast całość reżyseruje Ewa Kieliszek z SOK. Scenografię opracowali Mateusz i Sławomir Gurdakowie.
Występują: Grupa \”Małych Forum Teatralnych\” z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz Zespół Wokalny \”Nadzieja\” z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

Serdecznie zapraszamy!

SOK

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że nikt się nie bierze za zakodowanie w głowach obywateli, że Polska to naród zwycięzców. Całe życie męczennicy, jaki to powód do dumy? Jak my uwielbiamy pięknie przegrywać, umierać.
    Rozdrapywać rany, cierpieć a świat pędzi do przodu i z taką postawą raczej robi to bez nas ;( Wychowujcie kolejne pokolenia przegranych ale za to męczenników.

  2. Naród żydowski też opiera swoją tożsamość na martyrologii a jednak ciężko powiedzieć że produkuje pokolenia przegranych. Historia jest jaka jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here