POMOC DLA ŁUKASZA: Mamy już prawie 5000zł!

18

23.05.2011r.


W ciągu pierwszego tygodnia zbiórki z której dochód jest w całości przeznaczony na operacje dla nowodębianina Łukasza Wargackiego udało się zebrać prawie 1/4 wymaganej kwoty!

PRZYPOMNIJMY: Łukasz ma 21 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym. W wyniku choroby jego poruszanie się jest znacznie utrudnione. Wbrew wszelkim przeciwnościom Łukasz starał się funkcjonować tak jak jego rówieśnicy: jeździł na rowerze, trenował pływanie i karate. W dzieciństwie przeszedł szereg operacji jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. –Dotąd radziłem sobie w życiu. Nie poddawałem się. Ciężko pracowałem na każdy sukces, jakim było ukończenie szkoły i zdanie matury. Chciałbym kontynuować naukę na wymarzonych studiach. Problemy z poruszaniem się odbierają mi tę szansę. – mówi. Szansą na normalne życie jest dla Łukasza operacja jednak jej koszt znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny Wargackich. – Przede mną jest jeszcze jedna szansa – operacja bioder, kolan i stóp. W związku z długim okresem oczekiwania na operację w kolejce – ubezpieczalnia, pragnę ubiegać się o przyspieszenie mojego zabiegu, za który muszę zapłacić 20 000 zł. Moich rodziców nie stać na pokrycie kosztów operacji.– wyjaśnia Łukasz

16 maja uruchomiono specjalny numer konta na który można wpłacać pieniądze (rozliczenie w tabeli poniżej). W ostatni weekend nasi wolontariusze kwestowali pod sklepami w centrum miasta oraz na nowodębskim stadionie. Natomiast dzisiaj (poniedziałek) swoją darowiznę przekazali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 (\”Jedynka\”). Wolontariusze Komitetu z tak relacjonują przebieg kwesty –Ludzie reagowali bardzo ciepło. Niektóre osoby pojawiły się w miejscu zbiórki tylko po to by oddać pieniądze– mówi Tomasz Licak, który wspólnie z Robertem Wołoszem prowadził sobotnią kwestę. –Prawie każda osoba poproszona o wsparcie wrzuciła do puszki pieniążek. Wrzucali dorośli i dzieci zachęcane przez swoich rodziców, każdy według swoich możliwości. Z rozmów z mieszkańcami, prowadzonych podczas zbiórki wynikało, że wiele osób zna Łukasza, ale myślę, że teraz to już chyba wszyscy- dodaje Robert Wołosz. Podczas niedzielnego meczu kwestowały: Agnieszka Konefał, Anna Cetnar i Żaneta Młodzińska. – Kwota zebrana w ciągu pierwszego tygodnia trwania akcji napawa nas radością i optymizmem i udowadnia, że nowodębianie to ludzie Wielkiego Serca– mówi Marek Ostapko przewodniczący Komitetu POMOC DLA ŁUKASZA. – W imieniu Łukasza i jego Rodziny dziękuję wszystkim którzy włączyli się w akcje: mieszkańcom, samorządowcom, przedsiębiorcom i wszystkim ludziom dobrej woli– dodaje.WPŁATY NA KONTO KOMITETU POMOC DLA ŁUKASZA

ZEBRANE PODCZAS KWESTY / PRZEKAZANE PRZEZ GRUPY SPOŁECZNE

NA DZIEŃ 23 MAJA (GODZ: 12:00) UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ :


4816,30zł

Oczywiście na tym zbiórka się nie kończy. Łukaszowi potrzeba jeszcze ponad 15.000 zł! Kwota ta pokryje koszty operacji dzięki której Łukasz będzie mógł chodzić. Po zabiegu czekać go będzie jeszcze długotrwała rehabilitacja. Dlatego zwracamy się do wszystkich którzy to czytają o wsparcie Łukasza w jego dążeniach do prowadzenia normalnego życia.
O kolejnych kwestach będziemy informować na portalach internetowych oraz stronie www.PomocDlaLukasza.pl . Poniżej zamieszczamy numer konta na który można wpłacać darowizny:


Komitet POMOC DLA ŁUKASZA
Krasickiego 3/6, 39-460 Nowa Dęba
48 1240 2744 1111 0010 3945 0260
Tytułem: Darowizna dla Łukasza


INFORMACJE DLA OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH ZA GRANICĄ:
SWIFT (BIC): PKOPPLPW
NUMER RACHUNKU: PL 48 1240 2744 1111 0010 3945 0260
ADRES BANKU: Bank Polska Kasa Opieki S.A.
I Oddział w Tarnobrzegu
ul. Piłsudskiego 8, 39-400 Tarnobrzeg
DANE KOMITETU: Komitet POMOC DLA ŁUKASZA
Krasickiego 3/6, 39-460 Nowa Dęba
Tytułem: Darowizna dla Łukasza

18 KOMENTARZE

 1. [b]Sugeruję stanąć z kwestą pod kościołami po mszach. Ciekawe jak duże będzie współczucie i zrozumienie przez tych , którzy tymi słowami machają niczym sztandarem.[/b]

 2. Proszę nie wytwarzać aury wrogości bo przez takie durne komentarze nic dobrego nie wychodzi. Akurat jako KATOLIK byłem jednym z pierwszych którzy wsparli proszę Szanownej Pani Łukasz. A tak w ogóle czy to ma znaczenie. "Współczucie i zrozumienie" jest wielkie tylko przez takie osoby jak pani MALEJE. Ataki na Kościół w jakimkolwiek stylu nie służą niczemu. Nikt pani nie zmusza do wiary, ale też niech pani nie uważa, że TYLKO TACY JAK WY MACIE RACJĘ.

 3. :|a ja nie jestem katolikiem i też wsparłem Łukasza:) i mieszkam w N.Dębie ale głoŚno o tym raczej nie mówię

 4. I chwała za to i NIE KATOLIKOM I KATOLIKOM i innym którzy POMOGLI, bo w takim przypadku chyba nie jest ważna przynależność duchowa

 5. [b][color=#000099]Tak czytam te posty i widzę że co niektórzy nie czytają ze zrozumieniem postów które komentują. Anka zasugerowała pewną inicjatywę dla wolontariuszy, a nie krucjatę przeciwko katolikom. Tam nie ma ani słowa o przynależności do tej , czy innej grupy wyznaniowej. Osoba spod #3 ( bez podpisu ) najprawdopodobniej próbuje histerycznie wręcz odreagować wyimaginowane ataki na Kościół Katolicki, co nijak ma się do propozycji Anki.
  A tak na marginesie, to nie od dziś wiadomo że duża liczba uczestniczących we mszy św., tych najbardziej rozmodlonych, poza kościołem potrafiłaby "wydłubać sobie nawzajem oczy" gdyby zaszła taka potrzeba, aby tylko dowieść swoich racji. A potem spokojnie, z namaszczeniem znowu uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu ze Stwórcą….[/color][/b]

 6. Niestety doszukiwanie się ataków w zupełnie normalnych wypowiedziach to norma. Niektórym ciężko zrozumieć, że pisanie o instytucji Kościoła Katolickiego nie musi od razu oznaczać ataku na niego. Jużjest jeden naród, który swą siłę i jedność czerpie z prześladowań… I wielu tzw. Katolików nie daży go zbyt wielką sympatią. Chyba przez zaszłości historyczne wynikające z jakiegoś sądu przeprowadzonego pod kierownictwem pewnego rzymskiego urzędnika. To tylko moje domysły :)
  Niezależnie od wyznania, którego Jesteście, szacunek za wsparcie akcji !

 7. komentarz spod #2 jest prowokacyjny. takich prowokacji pełno i w mediach i w społeczeństwie. A komentarz pana Janusza K. w żaden sposób nie usprawiedliwia pani spod #2. Do tego pan Janusz otwarcie dołożył swoje 5 groszy do twierdzeń pani Ani. Dlatego też apeluję o wyłączenie z dyskusji dwuznacznych a przez to obraźliwych określeń duchownych katolickich, Kościoła Katolickiego i wszystkich innych ludzi. Tolerancja za tolerancję. (poprawiony komentarz)

 8. Dlaczego gdy piszą prawdę o kościele, to zaraz jest kwik ze to prowokacja, ze to tendencyjne, ze powinno byc zabronione i takie tam…Najlepiej by było gdyby nikt sie nie odzywał na ten temat. A ja tu widzę że ten drugi post miał ruszyć sumienia . I nic więcej. A tu zaraz że nagonka…. A swoją drogą to odnoszę wrażenie ze ten spod #3 i #11 to ta sama osoba.

 9. Myślę ze będą jeszcze zbiórki ?, też chciałbym wesprzeć Łukasza bo jak większość osób wie to super gościu. Pozdraiam

 10. w każdym tygodniu jest organizowana jakaś akcja, na pewno jeśli cos takiego będzie to taka informacja pojawi się na info nd. z tego co mi wiadomo, to bodajże w tą niedzielę będą zbiórki w kościele/pod kościołem bezpośrednio po mszy.
  Pozdrawiam;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here