Powołania badmintonistów Stali Nowa Dęba do kadry Polski na II półrocze 2015 roku.

4

Doskonałe i wręcz sensacyjne wiadomości napłynęły z siedziby Polskiego Związku Badmintona w Warszawie. Na II półrocze 2015 roku trenerzy kadr narodowych polskich badmintonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych powołali zawodniczki i zawodników, którzy będą do końca roku objęci centralnym szkoleniem (konsultacje szkoleniowe oraz starty zagraniczne).

Z wielką satysfakcją informujemy, że wśród wybrańców badmintonowych trenerów polskich kadr narodowych znalazło się aż pięcioro badmintonistów Stali Nowa Dęba.

Do kadry Polski juniorów powołany został 17 – letni Patryk Kopeć, do kadry Polski juniorów młodszych powołani zostali 15 – letni: Natalia Róg, Rafał Lejko i Patryk Róg, natomiast do kadry Polski młodzików powołanie otrzymała 14 – letnia Beata Mycek.

Jest to chwila historyczna dla badmintonistów Stali Nowa Dęba, ponieważ jeszcze nigdy w 47 – letniej historii istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, aż tylu badmintonistów z Nowej Dęby w jednym sezonie rozgrywkowym nie było powołanych do polskich kadr narodowych. Jest to efekt znakomitych wyników jakie nowodębscy badmintoniści uzyskali w minionym sezonie rozgrywkowym.

Złą wiadomością, spędzającą sen z powiek jest natomiast fakt, że dopiero od 10.08.2015r. roku w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, gdzie swoją bazę szkoleniowo – startową mają badmintoniści Stali Nowa Dęba rozpoczął się długo wyczekiwany remont nawierzchni i zaplecza. Zakłóca to cały cykl specjalistycznych przygotowań do nowego sezonu. Wielu badmintonistów Stali przebywało w okresie wakacyjnym na obozach kadry Polski oraz kadry wojewódzkiej w różnych miejscach Polski. Teraz czas i pora na treningi specjalistyczne w hali. Niestety na razie jest to nie realne i dlatego z wielkim niepokojem tak zawodnicy, jak i trenerzy patrzą na postęp i koniec prac remontowych w hali i mają nadzieję, że wyniki w nadchodzącym sezonie 2015/2016 nie będą dużo gorsze od tych z minionego sezonu. Przed badmintonistami bowiem wiele startów indywidualnych oraz drużynowych (ekstraklasa) po całej Polsce. Zawodnicy i trenerzy sekcji badmintona są jednak tak zdeterminowani, że postanowiono, iż treningi będą w razie potrzeby odbywać się również na wolnym powietrzu, żeby cały czas utrzymać chociaż formę kondycyjno – motoryczną.

kadra narodowa 2015

Na zdjęciu czołowi badmintoniści Stali Nowa Dęba, członkowie kadr Polski: juniorów, juniorów młodszych i młodzików wraz ze swoimi trenerami klubowymi.

4 KOMENTARZE

  1. Ooooj tam remont hali :) lekkoatleci nie mają stadionu z nawierzchnią potrzebną do prawidlowego treningu, w zimie trenują na korytarzu w szkole, a tu płacz o remont hali :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here