Przebudowa Plant

27

W lipcu 2009 roku opracowano projekt koncepcyjny przebudowy Placu Gryczmana (zwanego wówczas Placem Wyzwolenia), terenu przy Samorządowym Ośrodku Kultury oraz Ogródka Jordanowskiego w Nowej Dębie. 24 sierpnia 2008 roku Wiesław Ordon na sali widowiskowej Domu Kultury przedstawił zainteresowanym mieszkańcom wizualizacje planowych zmian. W tym samym miesiącu rada miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji. Koncepcja przebudowy centrum miasta powstała pod kierunkiem prof. dr hab. Aleksandra Bohma, dyrektora Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej.


Ideą przebudowy ma być połączenie plant z domem kultury dzięki czemu Nowa Dęba miała zyskać plac pod imprezy masowe. Funkcje sceny ma pełnić taras SOKu. Nowe oblicze zyska również „Koziołek”: powiększenie boisk, zbudowanie toru dla rolkarzy itd.

Planowane zmiany są bardzo kosztowne. Samorząd zapewniał, że będzie starał się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. A jeśli pieniążki nie zostaną przyznane? Wtedy inwestycje zostaną pokryte z własnego budżetu w cyklu dwu letnim.

Ostatnimi czasy sprawa zmian na Placu Gryczmana przycichła, dlatego postanowiliśmy zapytać burmistrza Wiesława Ordona na jakim etapie znajdują się prace.
Na ten rok planowaliśmy wykonanie dokumentacji technicznej. Dokumentacja została przygotowana przez wykonawcę wyłonionego w przetargu. Obecnie został złożony wniosek o pozwolenie na budowę do Starosty Tarnobrzeskiego. – informuje burmistrz.


Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego zagospodarowania terenu Placu im. mjr Gryczmana (dawniej Wyzwolenia), terenu wokół Samorządowego Ośrodka Kultury oraz terenu Koziołka Matołka powierzono:

F.H.U. Armax, Mirzec – Podborki 37, 27-200 Mirzec, woj. Świętokrzyskie.

Szacunkowa wartość zamówienia: (bez VAT): 74285,00 PLN.
Cena wybranej oferty: 90 627,70 zł brutto.
Oferta z najwyższą ceną: 180000,00 zł brutto.

/rek

27 KOMENTARZE

 1. [quote]Szacunkowa wartość zamówienia: (bez VAT): 74285,00 PLN.
  Cena wybranej oferty: 90 627,70 zł brutto.
  Cena najniższej oferty: 180000,00 zł brutto.
  [/quote]

  Tak się robi kasę. Uczcie się młodzi.

 2. Proponuje lepsze jest kopiowanie
  bo wg. informacji dostepnej na stronie jest

  "SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

  IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 08.04.2010.

  IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 5.

  IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 2.

  IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  F.H.U. Armax, Mirzec – Podborki 37, 27-200 Mirzec, kraj/woj. świętokrzyskie.
  IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 74285,00 PLN.

  IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  Cena wybranej oferty: 90 627,70 zł brutto

  Oferta z najwyższą ceną: 180000,00 zł brutto"

 3. [size=16]A na sale gimnastyczną w "dwójce" to nie ma….Ważny widać jest populizm przed wyborami. Kolorowe drzewka, równiutkie placyki… No tak , to będzie widać , bo w środku miasta, a szkoła gdzieś na uboczu….[/size]

 4. Te środki na salę do dwójki!!! Planty mogą poczekać dwa lata. Dzieci czekają już dwadzieścia lat. Byłem uczniem tej szkoły i od dawna była mowa o potrzebie budowy sali!!!!
  Mniej na widok więcej na pożytek.

 5. Jest sala, ale połowa dzieci na niej nie ćwiczy, bo nie jest o na wystarczająca na tylu uczniów.
  A chcemy aby nasze dzieciaki ćwiczyły w dobrych warunkach!!!

 6. Tak czy siak drzewa,które rosną od lat [color=#990000][size=16]''zerżna'' całkiem[/size][/color] mimo,że na wizualizacji jest [color=#006600]zieleń…[/color] Obym nie miał racji.

 7. Ja wiem, zamiast tych plantów to prawdziwy Ratusz postawić. Po co se zawracać głowę jakąś tam szkołą która jak sie rozwali to namioty postawimy i będziemy uczyć. A tak to splendor dla burmiszcza i urzędników wszelakich, no i dla mieszczan którzy będą przychodzili załatwiać sprawy z burmiszczem nie do urzędu, ale do Ratusza…

 8. Nowy ratusz nie jest złym pomysłem o ile budynek generowałby mniejsze koszty niż obecny i ułatwiał obsługę mieszkańców. A skąd na to pieniądze ? Ze sprzedaży/wynajmu obecnego ?

 9. Jak pięknie tylko czy teraz z tymi dzikimi ścieżkami jest źle ? Zabrukujecie wszystko ,przez pięć lat będzie super ,betonowo może chociaż granit .Znając jakość budowy niejeden staruszek pier……lnie orła na kosteczce .O dzieciaki w koziołku nie ma się co martwić bo starcy dzieci nie maja i tu problemów nie widzę , młodych za kilka lat tu nie będzie .:|

 10. a moze tak podliczyc wszystkie wydatki pana burmistrza na wszystkie projekty ktore nie zostaly jeszcze wybudowane np:
  zagospodarowania plant czy terenu wokol zalewu itp. ciekawe jaka sumka sie uzbiera :D

 11. Co by tu jeszcze przez te dwa miesiące zryć i wykopać.Już praktycznie nie ma gdzie. Może by tak na tych rozkopanych chodnikach sygnalizację świetlną-wahadłową zastosować. Zaiste pogratulować trzeba tej korelacji remontu budynku SOK-u z kopaniem dołów w jego otoczeniu. Wszystko w jednym czasie i na dwa miesiące przed wyborami. Tak jak w tej piosence…i jeden przyświeca nam cel.
  Niech tylko ktoś spróbuje się nie cieszyć.

 12. Obserwator: Pojedź do Alfredówki i na inne wioski jak się chodniki kładzie.
  Najpierw kładą parking później go rozkopują. To się nazywa FACHOWOŚĆ!

 13. You may choose or possibly will want spacer beads who are sole[url=http://www.abcgembeads.com/Mosaic-Turquoise_114.html]turquoise beads[/url] some mm for length just for area of any type, at this point need a considerable damaged spot 12 mm cool bead for those other parts of the equal type.No matter your unique justification come to be just for buying this valuable version of shiny steel bead cooperate with, there isn't an absence about different type of type choices nowadays. None maybe[url=http://www.abcgembeads.com/Turquoise-Bracelet_288.html]Turquoise Bracelet[/url] there is whatever absence about sellers via the internet to generate any beads right from. As to why may you decide to retailer via the internet or looking the journey from the physical stash? For some serious[url=http://www.abcgembeads.com/Mosaic-Turquoise_114.html]turquoise beads[/url] precious jewelry develop all the enchantment certainly is the higher options there to individuals with all the extensive journey. An alternative practical reason certainly is the fee; extensive fee for number [url=http://www.abcgembeads.com/Evil-Eye-Beads_218.html]Evil Eye Beads[/url]constitutes a put up a lot less all the purchasing the equal elements retail industry. Allowed, the only individual shortcoming – if you choose to speak to the software which usually – is normally you[url=http://www.abcgembeads.com/Porcelain-Beads_227.html]Porcelain Beads[/url] ought to cannot really discover all the applications about mix American beads and additionally have a look at individuals mindfully.

 14. Ludzie to co robi pan burmistrz to jest kpina bo jak można podejmować się takie decyzji jak nie ma na to środków z tego co pamiętam to przebudowę zaczął pan Czekalski i co teraz mu się to nie spodobało i wszystko zmienia, a pieniądzem już poszły na to, a po drugi i najważniejsze to jak można taką inwestycję robić jak Nowa Dęba jest zadłużona podobno na 22 milino więc jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi tyko o jedno …

 15. Nie rób pomówień bo na gdy bym to ja był na miejscu burmistrza to bym ci pokazał jak wygląda od wewnątrz najwyższy budynek w Tarnobrzegu.Oj słono by cię ten wpis kosztował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here