Radni i Strażacy Ochotnicy czytają dzieciom

9

13.05.11r. <

6 maja 2011 r. Biblioteka dla Dzieci Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz Świetlica Szkolna Szkolna SP nr 2 w Nowej Dębie zorganizowały niezwykłe spotkanie ze strażakami ochotnikami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Dębie. Spotkanie zainspirowane było świętami przypadającymi w miesiącu maju – Dniem Strażaka (święto św. Floriana) oraz Dniem Bibliotekarza i \”Tygodniem Bibliotek\”. Treść bajki napisanej przez Czesława Janczarskiego pt. \”Jak Wojtek został Strażakiem\” czytana przez strażaków stała się urzeczywistnieniem. Strażacy przyjechali wozem strażackim w strojach bojowych z wyposażeniem. Ta prawdziwa sceneria pozwoliła dzieciom z łatwością przyswoić sobie treści zawarte w bajce. Druhowie i druhny przygotowali najmłodszym mały konkurs dotyczący treści opowiadania a nagrodami były kolorowanki przedstawiające sceny z Wojtka strażaka. Największą frajdą był opisany w książce wóz strażacki, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stanął na placu świetlicy szkolnej w której mieści się obecnie Biblioteka dla Dzieci. I tu wyobraźnia dzieci stała się rzeczywistym wizerunkiem prawdziwych Wojtków strażaków ubranych w hełmy oraz co wzbudziło duże zainteresowanie obficie polała się woda z prawdziwego działka. Każde dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się strażakiem przymierzając umundurowanie oraz siadając w wozie strażackim. Tę atrakcję umożliwili im prezes OSP Jan Flis, komendant Władysław Nowak oraz strażacy – druhowie i druhny – Joanna Kodyra, Magdalena Gurdak, Bartłomiej Czachor, Rafał Wilk, Filip Kodyra i Jacek Kodyra.

w dniach 8-15.05.2011 r. Biblioteka dla Dzieci Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zorganizowała spotkanie Radnych z dziećmi ze Świetlicy Szkolnej SP nr 2 w Nowej Dębie. Radni obecnej kadencji – pani Maria Mroczek, pani Helena Tłusty, pan Stanisław Skimina – przybliżyli dzieciom swoją pracę w samorządzie lokalnym. W dalszej części spotkania goście czytali bajki i opowiadania dzieciom. Była to główna idea spotkania. Głośne czytanie pozwala wraz z bohaterami opowiadań przeżywać niezwykłe przygody rozwijając wrażliwą wyobraźnię dziecka. Książki są źródłem wiedzy, warto po nie sięgać. Poprzez czytanie najmłodszym rozbudzamy u nich nawyk samodzielnego czytania i zdobywania wiedzy. Przybliżając treść bajek nasi Radni przyczynili się do zaprzyjaźnienia dzieci z książką. Za uważne słuchanie bajek dzieci zostały obdarowane przez gości drobnymi upominkami i słodyczami.

UMiG

9 KOMENTARZE

  1. na pierwszym i na drugim zdjęciu 2 strazak od prawej ma ochote na jakas mala dziewczynke.. zwroccie uwage na jego mine :D
    pedobear

  2. [quote]#6 | m dnia 05/17/2011 06:24
    super! bardzo fajna akacja! Smile[/quote]

    [b]Tak jest, akacja…..to pewnie któraś z tych co rosną na plantach[/b]

  3. How about shopping gucci product from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet[/url] store. I often go to the department to buy [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci shoes[/url] and [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci handbags[/url] in the past. Now I like buy from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet online[/url] more. Now discount[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-belts/]Gucci Belts[/url], discount [url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-sunglasses/]Gucci Sunglasses[/url],[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-bags/gucci-wallets/]Gucci Wallets[/url] for sale. Action now!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here