Radni podwyższyli wynagrodzenie burmistrza o 1420zł

117

O 1420zł więcej będzie zarabiał co miesiąc burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon. Taką decyzję podjęła wybrana w listopadzie Rada Miejska.

Od 2010 roku wynagrodzenie burmistrza wynosiło 9 880zł brutto za miesiąc. Jednak na grudniowej sesji Rady Miejskiej zapadała uchwala o podwyżce wynagrodzenia burmistrza do kwoty 11 300zł brutto miesięcznie.

117 KOMENTARZE

  • „Hanna Gronkiewicz-Waltz zarobiła w ubiegłym roku 258 tys. 966 zł – dorabiała na uczelni. Ma ponad 3,3 mln zł oszczędności, 107 tys. zł w funduszach inwestycyjnych i kilka tysięcy złotych w obcej walucie. Ma też dom wart 1 mln zł i mieszkanie wyceniane na 1,1 mln”

   Ona już się dorobiła :P

  • To nie Tomczyk rozbudował zakład tylko pani skarbnik z powiatu ,żeby jej zięć mógł tam zostać ordynatorem :D

  • Nie rozpaczaj mieszkancu ,pomysl gdybys dostawal taka kase to martwil bys sie jak ja wydac ,a tak to jestes GOLY ale WESOLY

 1. Porażka! ludzie w Debie nie maja pracy, nie maja co do garnka wrzucić, a tu podwyżka dla człowieka, który nic nie robi dla mieszkańców, żeby żyło im sie chociaż odrobinkę lepiej!panie Ordon czy to po chrześcijańsku?!Czy będzie mógł Pan spokojnie spać, zyć, przyjmować Komunię Św, wiedząc, ze większa część mieszkańców nie ma co jeść, nie ma za co opłacić rachunków?!To nieludzkie! Nic pan nie robi w temacie bezrobocia w gminie, NIC!

 2. Stuknijcie sie w głowy!!!!! Burmistrz dostaje miesięczne wynagrodzenie wielkości prawie rocznego wynagrodzenia normalnego, przeciętnego Polaka!!!! ale kto go wybrał???? Były wybory -były !!!!!!

  • W kampanii wyborczej ani pan Ordon ani kandydaci na radnych nie mówili że zrobią skok na kasę. Prezentowali się jako uczciwi ludzie którym nie zależy na pieniądzach. Czuje się oszukany.

  • Tylko w budżetówce i samorządzie najpierw podwyżka, później robota. W firmie prywatnej najpierw praca a później może podwyżka ( o ile praca została dobrze wykonana). Chory kraj. Lepiej nie będzie.

  • Ordon ma postawę pewnego siebie mszczącego się na mieszkańcach prostaka,prosisz o ułatwienie życia w osiedlach odsyła niemal 99,9% potrzeb mieszkańców na bok.Twierdząc że nie ma budżetu przez opozycję poprzedniej kadencji,stał się facetem nie do ludzi,na drogi nie ma oświetlenie nie ma kanalizacja nie ma,pomoc przedsiębiorcom to dla nie go utrapienie,straszny prostak unikacjcie kontaktu z nim niech żyje wśród swoich pracowników

 3. Zaczęło się … nagonka na burmistrza teraz! Adminie zacznij umieszczać ciekawszee info z miasta, o tym co się dzieje, jakiś wydarzeniach, inicjatywach itp. Nie podjudzaj ludzi. bo jak widać głupi ten nowodębski naród, zawistny, zazdrosny itp. i chłonie jak ścierka wszystkie wymiociny! Każdy włodarz miasta i miasteczek, odpowiada za ich rozwój i bierze odpowiedzialność za to co robi. Dysponując 54 milionami złotych budżetu, ponosi ogromną odpowiedzialność od 10 lat! To stres, praca po godzinach i wiele innych czynników!Niejeden prezes prywatnej firmy lepiej zarabia, i wali go to co się dzieje z firmą! Rozlicza się z narodem systematycznie! więc dajcie spokój! macie problem zgłaszajcie to do odpowiedniej instancji, bez jątrzenia! Niech jeden i drugi wystartuje w następnych wyborach to zobaczymy! Jestem pewny ze nawet tabeli w excelu nie umiecie zrobić, a co dopiero poumieszczać tam cyferek i literek! Nie jestem zwolennikiem, agigatorem itp. burmistrza. Ale Twardo i obiektywnie patrze na sprawę!

  • jaka nagonka? to normalna informacja o jawnych zarobkach Ordona jest nagonką? Tylko dla kogos kto się wstydzi płacy jaką otzrymuje za swoją pracę podanie informacji o zarobkach jest nagonką. w prywatnej firmie płac się nie podaje do publicznej wiadomośći bo nic komu do tego ile kto zarabia. Gmina to służba publiczna a zarobki z pieniędzy podatnikow są JAWNE. Wolna prasa i portale maja obowiązek podawać mieszkańcom takie dane, żeby sami wyrobili sobie pogląd czy zarobki burmistrza czy też radnych sa adekwatne do ich osiągnięć. Te osiągnięcia to nowe drogi, oświetlenie, chodniki, jakość szkół, dostępność pracy w gminie, nowe tereny dla przemyslu i budownictwa.

  • Ta informacja to manipulowanie, jątrzeni, podsycanie emocji tam gdzie ich być nie powinno. Teksty są nasycone odpowiednimi sformułowaniami, wyrazami, ukierunkowane tak aby odniosły efekt. nikt tak głupi nie jest! Trafiłem w sedno, skoro dzwony się rozdzwoniły. i dobrze! Nikt nie jest głupi. Ludzie są świadomi. Info dla publicznosci nt zarobków władz są zawsze na BIP, w tym takze oświadczenia majątkowe. Czarno na białym. Nudno się robi na tym portalu, bo „wiadomości” ktore się pojawiają są „przygotowane” proste w tresci, jasne w celu-ktory mają osiągnąć. Natomiast inną sprawą jest to że kazdy obywatel ma prawo patrzec na ręcę i portfel władzy! Niech tak robi, wszystkim przyda się uświadomiona kontrola społeczeństwa. Byle obiektywna!

 4. Podziekujcie M.Ostapko za to co sie teraz dzieje.I bedzie sie dzialo jeszcze wiecej.Przez jego idiotyczna nagonke i durna kampanie W.Ordon wygral kolejne wybory z tak wielka przewaga.Bedziecie teraz tanczyc tak jak Wam zagra obecny burmistrz i qpe bedziecie mieli do powiedzenia.Co najwyzej polamentujecie na infonowadeba.Dziekujemy Ci Marku Ostapko i KWW Ratusz.

  • Masz to co wybrałeś. Chciałeś Ordona i Żołędzia żeby dalej dymali te wioskę no to masz. Rozumiem że jakby M. Ostapko nie startował to by Ordon nie wygrał :))) To kto by wygrał? Halina Wilk? Ordon i spóła wyssają kasę do końca.

  • Tak, to Ostapko jest winien tej nędzy bo startował w wyborach. Jakby Ordon nie miał przeciwnika to wszystko by było dobrze i byłaby kasa na wszystko.A tak jest tylko na podwyżkę dla Ordona. Oj durny naród.

 5. Ha, ha, ha , ha , ha , ha , ha , ha , i znowu wdepneliście w szambo kochani ziomale, i dobrze !!! Niech was dalej dymają okoliczne chłopki, to akurat wam się należy jak mało komu. Jeszcze „wadza” raz na czas was wybatorzyć powinna , dla szacunku i posłuchu, hej.

 6. no przeciez 70% ludzi glosowalo na niego, nie podobal im sie „agresywny styl uprawiania polityki” przez mlodego czlowieka i wybierali starszego polityka. Najsmutniejsze, ze ci ludzie co glosowali na niego i tak nigdy nie zorientuja o co w tym wszystkim chodzi..

 7. TRZEBA BYŁO IŚĆ DO WYBORÓW JAK BYŁA KU TEMU OKAZJA I GŁOSOWAĆ NA NORMALNYCH LUDZI. TERAZ MORDY W KUBEŁ I SŁUCHAĆ POLECEŃ WŁADCY I JEGO PRZYDUPASÓW SKORO NIE MIELIŚCIE JAJ ABY ICH PRZEPĘDZIĆ

 8. Skoro radni sami sobie podnieśli dietki , Wiesław nie mógł zostać pokrzywdzony…. a co za tym idzie również chapnął jak dawali.
  Jeśli ktoś ma aspiracje aby udzielać się społecznie i dbać o dobro lokalnej społeczności, powinien to czynić w ramach wolontariatu, i dostawać za to skromny ekwiwalent pieniężny. Nie mówię tu na przykładzie naszego miasteczka lecz całego złodziejskiego kraju.
  Zresztą w Dębie sami sobie takich dobrodziei wybraliśmy… stare pryki zostały przy korytkach.
  Pozdrawiam. Mieszkaniec.

  • Nie miałem na myśli żadnych osób w strukturach fundacji , organizacji charytatywnych etc… lecz polityków i samorządowców. A co do tych pierwszych to temat na inną debatę.

 9. i co teraz uciekac z deby myslalem ze cos sie poprawi w debinie i bedzie sie dalo tu wrocic a jak widze tylko koryto sie liczy a paroby płacza sługusy ordona 1200 na zakłady na trzy miany haha jak was przyjma hahah

 10. Czy Pan Ostapko i jego,, Sponsor,, wynajęli sobie ludzi żeby wstawiali te same teksty w wolnej chwili.
  Przecież tego szmatławca jeżdżącego po wszystkim i wszystkich nie da się czytać.

  • Pokaz mi w tym chorym kraju takiego, co to nie robi, jak może , przekrętów. cała Polska by się z niego śmiała. Taki co robi, to przynajmniej ma szacunek współbraci w wierze.

 11. Wiekszosc ludzi szuka pracy zeby dostac chociaz wynagrodzenie w wysokosci tej podwyzki!

  Porownujecie do wynagrodzenia w firmach. Ale jakby prezes firmy zwalil i z czetos dobrgo (planty) zrobil jedno wielkir G (beton) to zostalby pociagniety do odpowiedzialnosc. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jka kare ponioslby. Dlatego otrzymuj takir wynagrodzeni. A nasz burmistrz co?????

  Wyzsze wynagrodzenie kazdy otrzymuje za swoje czyny, wykazanie sie czyms . Powiedzcie mi czym sie wykazal nasz burmistrz? Wygral wybry akurat przez naiwnosc i zwykla ludzka glupote. I tyle

 12. Honorowym wyjściem dla burmistrza w tej sytuacji jest powiedzenie.
  – Dziękuję za zaufanie , ale nie mogę przyjąć tej podwyżki gdyż nie zarabiam mało,w sytuacji gdy inni nie maja pracy a dla większości społeczeństwa tyle wynosi pensja na m-c nie mogę tak postąpić.
  Raz na zawsze uciszył by oponentów,a społeczeństwo by zaczęło Go stawiać za wzór.
  W przeciwnym razie wyjdzie że pazerność bierze górę nad godnością, Trzeba brać ile się da jeżeli są ku temu warunki.
  Podatnicy się zrzucą.

  • To może wszyscy zrzeknijmy się nadwyżek swoich wynagrodzeń, by zarabiać po równo? !!! Dajcie już spokój z tą zawiścią! Znd weż na barki 54 mln budżetu i gospodaruj gminą! i to mądrze! bo cię rozliczymy! śmiało!

  • Mysle ze ja tez nie bylabym dobrym gospodarzem jak pan burmistrz. Dlatego inni powinni wziac to na swoj barki. Vdyby sie wykazli – smialo, jestem za podwyzka!
   poki co to ciagle slysze ze to taka odpowiedzialnosc i cos strasznego itd. Ale nikt nie kazal pchac sie do rzadow!

   I wkrotce uslyszymy: niestety ale nasze miasto nie stac na X.
   i wtedy odpowiedzmy sobie dlaczego

  • majdaniak- jak to za nic? ty też dostajesz co m-c za nic ? zrób coś dla gminy i społeczności i podziel sie dobrymi inicjatywami. i nie kłap dziobem.

  • no chyba , że przekręty z kostką, dębami, plantami, zalewem etc. nazywasz robotą, no to wtedy już nic nie mam do powiedzenia , no bo kopać się z koniem nie mam zamiaru

 13. drukuj 16 stycznia 2015, 7:25
  Burmistrz oddaje połowę pensji potrzebującym. „Nie potrzebuję aż tyle”
  Burmistrz oddaje połowę pensji potrzebującym.

  Foto: karolrajewski.pl | Video: TVN24 / tvn24
  Burmistrz twierdzi, że nie potrzebuje całej wypłaty
  – Jako nauczyciel i radny zarabiałem trochę ponad 3 tys. „na rękę”. Po oddaniu połowy pensji burmistrza zostanie mi tyle samo, czyli wystarczająco – mówi tvn24.pl Karol Rajewski, burmistrz gminy i miasta Błaszki (łódzkie). Do oddawania części pensji przekonał już innego samorządowca z regionu.

  Zaczął za Gierka, skończy po Tusku. Poznajcie wójta – rekordzistę
  – Mówią na mnie… czytaj dalej »
  Karol Rajewski, nowy burmistrz Błaszek już w czasie kampanii wyborczej zapowiadał, że w razie wygranej w wyścigu wyborczym, będzie dzielił się wypłatą z potrzebującymi.
  – Pierwszą wypłatę już dostałem. Dzięki niej sfinansowałem wyjazd naszej młodzieży na zimowisko – mówi samorządowiec.

  Połowa kolejnej pensji netto (nieco ponad 3,5 tys. złotych) też trafi na rzecz innych mieszkańców. Podobnie ma dziać się przy okazji każdej wypłacie. Skąd ten pomysł?

  – Te pieniądze można po prostu fajnie wykorzystać. Ja dotąd zarabiałem nieco ponad 3 tys. na rękę i mi jakoś wystarczało, czemu teraz miałoby być inaczej? – pyta Rajewski.

 14. Marny człowieczku z pod Kopci ja to mam tyle klas zaliczonych ze cała twoja rodzina nie spędziła tyle czasu w szkole nieuku

 15. A maturę kończyłem kiedy cię te chlopo robotniki jeszcze nie planowali bo pewnie by cię zadusili gdyby wiedzieli ze takie coś bedzie chodziło po świecie

  • Konczyles,konczyles pewnie na kursie wieczorowym a na dzienne kursy jezdziles do komitetu PZPR w Rzeszowie

  • No i co z tego….. no i co z tego…. jak taki uczony w tamtych czasach hm…. układziki w rodzinie…łapóweczki, ….donosy . Jest się czym chwalić….naprawdę…. Wszyscy wiedzą jak to było.

 16. niestety takie mamy czasy, nie każdy może zarabiać po tyle samo, jedni mają mniej a drudzy więcej a jeszcze inni ledwo wiążą koniec z końcem, ale to zawsze było jest i będzie to niestało się nagle. Nie można też zazdrościć drugiej osobie, skoro ta jest bardziej operatywna i kumata no ludzie, ale ten głupi kraj jest za tępy, żeby to wszystko pojąć, tylko żądania i żadania dajcie coś ludzie od siebie, może zostaniecie docenieni

  • Dlatego Burmistrz jest taki chudy, a dlaczego chudy ?,bo nie bierze lapowek a to co mu zostaje to ledwo wiaze koniec z koncem

 17. A i jeszcze jedno, odczepcie się w końcu od tego Burmistrza bo to nie on jest tu winien, tylko żyjemy w takim pojebanym kraju to wszystko. A każdy na miejscu burmistrza robiłby to samo….. KAŻDY

  • Mów za siebie. Takie wynagrodzenie to lekka przesada w takim mieście jak u nas, brak szacunku dla wyborcy, który zarabia 1300 na rękę. Gdyby zarobił połowę z tego to też byłoby dobrze, ale burmistrz wie że kolejnej okazji może już nie być. I oby nie było, oby nie było. Amen

 18. 11300 to kwota brutto!!! Po zapłaceniu podatków zostanie jakieś 7000 zł. Czy to dużo za tak wielką odpowiedzialność? Trzeba jeszcze z tego na tacę rzucić bo wypada podzielić się z wielebnym i raptem zostaje tyle co się zarabia na Zakładach.

  • Gmina płaci Ordonowi te 11400 i jeszcze ze 2000 składek pracodawcy. To juz prawie 14000. A jeszcze trzynastka, jak ja dodać do pensji miesięcznej to juz ponad 15000. Jeszcze telefon, kierowca z samochodem na każde zawołanie- macie juz 20 000 miesięcznie kosztuje Ordon miesięcznie. Rocznie to jest 240 000. Kadencja Ordona to 4x 240 000 czyli 960 000 zł. Prawie milion kosztuje ten urzędnik. Za to mozna zrobić drogę na zakłady. Wiecie dlaczego nie ma drogi.

 19. a ile pan Żołądź dostanie podwyżki? Przecież jak dostanie Ordon, to potem za nim wszyscy urzędnicy. A pierwszym urzędnikiem jest Zoladz. No ciekawe ile zarobi Zygmunt Zoladz. Powinien mieć bo sie napracowal. Planty robił dwa razy!

 20. Taka kasa za nic nie robienie i zero odpowiedzialności. Wydawać kasę z kredytów to dziecko by potrafiło. Odpowiedzialności nie ma żadnej o czym świadczy przykład plant i inne wałki.

 21. ten człowiek nie ponosi żadnej odpowiedzialności dysponując budżetem miasta i gminy ponad 50 mln pln, prosty przykład z niedalekiej przeszłości(planty-zalew a może dom kultury etc..),jednakże nasze miasto zyska prestiż biorąc pod uwagę, że nasz Burmistrz zarabia tyle co prezydent dużego miasta, w ten oto sposób ranking naszego miasta rośnie a ja dalej szukam taniego chleba aby przeżyć, powodzenia Panie Słomiany, żywcem wyjęty z filmu Staszka Barei BURMISTRZU.

 22. Proszę nie dyskryminować Pana Zygmunta Napletka-Zołądzia, gdyż akurat ten człowiek w tym zespole i kadencjach zrobił najwięcej w historii Vice-burmistrzów- ostatnie miejsce Orzkiewicz(a przed k)

 23. Burmistrzowi nalezy sie podwyzka, wycial deby bo wiedzial,ze nie beda ekolodzy protestowac. Akcja sie powiodla. Za upiekszanie naszego miasteczka proponuje najwyzsza note. No i te laweczki w lesie prezentuja sie imponujaco, podwyzka powinna byc nawet wyzsza, ze wzgledu na realizacje tak pieknego projektu.

 24. Widziały gały jak wybierały teraz do kogo pretensje durny narodzie !!!
  Tak samo przy wyborach parlamentarnych – jedni głosują na PIS (żeby PO nie wygrało), drudzy na PO (żeby PIS nie wygrał). Wybierajcie dalej starych i narzekajcie że nic się nie zmienia (przecież oni nic innego i inaczej nie umieją).
  Mieliście młodego kandydata – toście się doszukiwali kto za nim stoi. Wybraliście jak Kargul starego wroga – to go macie – starego niewyprasowanego Ordona. Boicie się nowego, dlatego wolicie stare, ale dobrze znane zło.
  Macie to coście sobie wybrali. Ja na tego typa nie głosowałem (choć w wyborach udział brałem)- dlatego ja mogę to krytykować. Ci zaś którzy głosowali na Ordona – morda w kubeł i leczyć się na nogi – bo na rozum to już za późno.

  • Młody bez programu prowadzony przez zrzędzącego biznesmena któremu sie dopiro lepią ręce do koryta. Ale Alternatywa. Mniejsze zło wygrało. Wielkie ambicje to za mało.

 25. Ty Anonim to się określ, bo jak jadą na Ordona to bronisz ratuszowych , a jak jadą na ratuszowych to bronią Odona jak ta chorągiewka byle pisać.

  • Ostapko by nie bral jak by byl Burmistrzem ,Ostapko chcial remontu kanalizacji wiec mu rada poszla na reke i bedzie robic kanalizacje za kredyt

  • To fajnie, że to JEMU będą robić kanalizację a nie mieszkańcom. Rzecz w tym, że jest prawie 3 miliony kredytu zaciągane i to nie na kanalizację jak tutaj kłamiesz, ale na POKRYCIE DEFICYTU I SPŁACANIE WCZEŚNIEJ POŻYCZONYCH KREDYTÓW. Mówiąc prościej: BIORĄ KREDYT NA SPŁATĘ KREDYTÓW BO JUŻ NIE MA Z CZEGO SPŁACAĆ ORDONOWYCH DŁUGÓW. Czaisz? Dęba już nie spłaca kredytów tylko zaciąga kredyty na spłatę tego co wcześniej Ordon zadłużył. I tak do bankructwa Dęby, aż komornik wyśle lasowiakom wezwania do zapłaty. A teraz szykuj kasę na planowane podwyżki opłat.

  • Na pewno wywoła kryzys w portfelach mieszkańców ND, jak dostaną kolejne podwyżki, bo będzie brakować kasy w budżecie.
   Kredyt na spłatę kredytu? Mistrzowie ekonomii.

 26. Czytaj ze zrozumieniem porzadek bo jest napisane po POLSKU na co bedzie brany,chyba ze z czytaniem masz problem i nie pitol o klamstwie cymbale

  • Brane będą dwa kredyty:
   1) 2.899.120,-zł na spłatę rat wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów
   2) 840.459,-zł na kanalizację

   Zanim kogoś skrytykujesz to zapoznaj się Maliniaku z wszystkimi punktami. Rozwiń je sobie i przeczytaj załączniki. Czytanie ze zrozumieniem? Śmiesz kogoś posądzać o jego brak? Cofnij się do szkoły podstawowej i uzupełnij wykształcenie.

 27. czemu wyzywasz ludzi od cymbałów, może lepiej popatrz na siebie. Czemu my Polacy tacy wredni dla siebie jesteśmy ??? Chyba tak nienawidzącego się narodu na całej koli ziemskiej nie ma.

 28. Nie jestem mieszkańcem Nowej Dęby, ani nawet Gminy Nowa Dęba. Chodziłem do was do szkoły i dlatego czasami zaglądam na tą stronę, bo rzeczywiście można się coś ciekawego dowiedzieć. Z jednej strony fajnie, że rozmawiacie na forum, z drugiej strony coś czuję , że w krótkim czasie będą pozwy sądowe za jawne wzajemne obrażanie się. Pozdrawiam- piszcie internauci głupoty dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here