RaETUSZ FILM FESTIVAL

8

28.03.2011r

W związku z planowanym powstaniem nowego kina w Nowej Dębie i obchodami 50 lecia miasta Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ ogłaszakonkurs na fabularyzowaną etiudę filmową.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Tematyka prac jest dowolna, ważne jednak by zaprezentowany obraz był oparty na wątku fikcyjnym, a nie dokumentalnym.
Kamera i aparat cyfrowy to narzędzia które przy pewnej dozie wyobraźni pozwala na kreowanie prawdziwie artystycznych wizji– mówi Jacek Lubera prezes TKP Ratusz i dodaje: – Jeszcze w szkolnych latach wielu z nas próbowało własnymi siłami tworzyć krótkie historie filmowe. Zawsze brakowało możliwości szerszej prezentacji tych form . Myślę, że konkurs o tak otwartej formule pozwoli wielu osobom, także z naszego najbliższego otoczenia, pokazać wyniki swoich twórczych poszukiwań. Dostępność amatorskiego oprogramowania komputerowego, kamer i aparatów cyfrowych, a także już wkrótce kompatybilnego z nimi pełnoekranowego systemu kinowego w Nowej Dębie, pozwolą na podzielenie się z innymi owocami własnych prac.

Zdaniem organizatorów festiwal może stać się nie tylko narzędziem promocji miasta, ale przede wszystkim nowopowstającego kina – Stoimy przed okazją do wykorzystania możliwości, jakie da nam odremontowany obiekt– mówi Marek Ostapko, radny z Ratusza. – Takiego kina nie ma i prędko nie będzie w najbliższej okolicy. Dlatego jak najszybciej musimy podjąć działania zmierzające do pozyskania oddanej publiczności i ugruntowania pozycji na rynku. Wedle zamysłu organizatorów emisja nadesłanych obrazów powinna mieć miejsce właśnie w nowym kinie – Jest to nasza propozycja dla dyrekcji Samorządowego Ośrodka Kultury i władz miasta, która mamy nadzieję spotka się z ich otwartością i przychylnością- mówią.

„Ratuszowcy” jednocześnie zachęcają lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania się w projekt i ufundowanie nagród dla autorów najlepszych filmów –W zamian oferujemy reklamy sponsorów podczas projekcji- zapewniają. Obecnie trwają pracę nad szczegółowym regulaminem festiwalu. Wstępne założenia zakładają, że film powinien mieć od 10 do 25 minut i musi być dostarczony organizatorom w formacie cyfrowym do 15 września. O szczegółach będziemy Państwa informować.

RaETUSZ FILM FESTIVAL – PodRaETUSZujmyrzeczywistość!
 

8 KOMENTARZE

  1. Zakładamy, że konkurs nie będzie obejmował filmów animowanych i dokumentalnych. Co nie znaczy, że te gatunki nie będą prezentowane na festiwalu w części pozakonkursowej. Chodzi przede wszystkim o to, aby warunki, które stawiać będzie regulamin, pozwoliły zaistnieć prawdziwym, choć niewątpliwie utalentowanym, amatorom. Montaż 25 min. full HD jest jeszcze do udźwignięcia niezłych "domowych" komputerach.

    Wstępnie ( być może zdecydujemy się jeszcze na inne kategorie ) konkurs obejmować będzie formę fabularną, wyłącznie z autorskim scenariuszem.

    Programowe uwagi i propozycję można kierować na adres jaceklubera@wp.pl, jak i na maile redakcji Infonowadeba. Pozdrawiam

  2. A kiedy można się spodziewać oficjalnego regulaminu?
    Jak rozumiem liczy się przede wszystkim autorski scenariusz? czy będzie możliwa współpraca na etapie produkcji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here