Relacja ze spotkania Przełom Besko – STAL NOWA DĘBA

0

W 19 kolejce YesSport IV ligi podkarpackiej piłkarze STALI NOWA DĘBA po ligowe punkty wybrali się do Beska, by zmierzyć się z tamtejszym Przełomem. Po niezwykle trudnym i emocjonującym spotkaniu, zwycięsko z rywalizacji wychodzą zawodnicy z Nowej Dęby! Kapitalna passa podopiecznych Janusza Hynowskiego trwa!!!

Przez pierwsze 10 minut stalowcy nie mogli złapać swojego rytmu gry. Drużyna gości nieustannie starała się omijać środkową formację, posyłając długie piłki z obrony. Na boisku panował chaos, nowodębianie mieli problem z wymianą paru dokładnych podań. Z czasem gra się uspokoiła i wyrównywała. Dęba zaczęła grać „swoje”.

30 minuta – Świetna akcja zawodników Stali! Łukasz Milanowski zagrywa w kierunku będącego tyłem do bramkiKamila Serafina, który odgrywa z pierwszej piłki na „ścianę” do Zbyszka Puzio. Strzał zostaje odbity przez golkipera Przełomu, jednak przy dobitne Kamila Rębisza szans na skuteczną interwencję już nie było.
Prowadzimy 1:0.

unnamed

35 minuta – Łukasz Milanowski prostopadle podaje do Kamila Rębisza, nasz młody skrzydłowy mija obrońcę
i wykłada piłkę Zbyszkowi Puzio. Z pojedynku jeden na jeden zwycięsko wychodzi bramkarz Beska, piłka minimalnie mija słupek.

45 minuta – rzut z autu dla drużyny Stali. Głowacki wrzuca futbolówkę w pole karne w kierunku K. Serafina, który sprytnie, głową zgrywa ją na długi słupek. Piłka ląduje na nodze Tomasza Diektiarenko! Genialny strzał
z półobrotu i mamy 2:0! To niezwykłe trafienie „Diega” kończy pierwszą połowę, na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem!

Gospodarze byli zaskoczeni tak dobrą postawą piłkarzy z Nowej Dęby, nasi defensorzy imponowali grą w linii, często łapiąc napastników Przełomu na spalonym. Rajdy z piłką Kamila Rębisza, siały postrach w szeregach przeciwnika, raz za razem napędzając ataki Dęby. Doskonale zorganizowana Stal spokojnie kontrolowała wydarzenia boiskowe, a bramka do szatni nieco podłamała zawodników rywala.

47 minuta – Rzut z autu, jak zwykle, futbolówkę w pole karne wrzuca Karol Głowacki, piłkarzom Beska udaje się wybić. Do bezpańskiej piłki dopada Łukasz Milanowski, który mocnym, precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów, pokonuje golkipera gości. Mierzony strzał przy słupku, bez szans na skuteczną robinsonadę. 3:0!

49 minuta – Po zamieszaniu pod bramką Stali, naszym obrońcom udaje się na chwilę oddalić zagrożenie.  Niestety, bezskutecznie… Piłka na 16 metrze trafia do doświadczonego Daniela Niemczyka, mocny strzał w samo okienko i mamy bramkę dla drużyny Przełomu. Piotr Tomczyk bezradny. 3:1.

87 minuta – Atak Przełomu Besko z prawego sektora boiska,  centra w pole karne, najwyżej wyskakuje Daniel Niemczyk i strzałem głową pokonuje bramkarza Stali. 3:2, choć nadal prowadzimy, gospodarze do remisu potrzebują tylko jednego gola.

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ale ostatecznie 3 punkty wędrują do Nowej Dęby! Piłkarze zwycięstwo zadedykowali Arkadiuszowi Kotrychowi„Truskawa” w dniu meczu obchodził 25 urodziny.

Podopieczni Janusza Hynowskiego zrealizowali 100% planu i wygrali mecz na ciężkim terenie. Passa spotkań bez porażki nadal trwa !!! Stalowcy nie zwalniają tempa, a wszystkim kibicom i sympatykom w miarę kolejnych sukcesów apetyt rośnie. Generalna próba naszej formy będzie miała miejsce za tydzień. Stal na własnym stadionie podejmować będzie liderujący Cosmos Nowotaniec. Trzeba to zobaczyć na własne oczy! Rozpoczynamy mobilizację! wszyscy na mecz!

Skład STALI NOWA DĘBA – Tomczyk, Karnat, Dudek, Wydro, Głowacki, Milanowski, Sz.Serafin, Rębisz, Diektiarenko (70-Nowak), Puzio , K.Serafin (90-Durlak)

Tekst i foto: MKS STAL Nowa Dęba