Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

11

2013-09-02

1 września 1939 r. wojska niemieckie z morza, powietrza i lądu znienacka napadły na Polskę. Polskie dzieci nie poszły do szkoły, a na naszą Ojczyznę spadła plaga nieszczęść i kataklizmów, którą 17 września dopełnił zdradziecki atak Związku Radzieckiego na bezbronne państwo.

Na pięć lat Polacy znaleźli się w niewoli, którą 4,5 mln Polaków przypłaciło życiem. Ta hekatomba ofiar narodu polskiego spustoszyła nasz naród na wiele dziesiątek lat.

Pamiętając o tym wydarzeniu, przedstawiciele władz powiatu i gminy złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów i zapalili znicze przed tablicą na Krzyżu II Wojny Światowej oraz przed tablicą poświęconą mjr. Janowi Gryczmanowi, bohaterskiemu obrońcy Westerplatte, który przez wiele lat mieszkał w Nowej Dębie. Wicestaroście Jerzemu Sudołowi, burmistrzom Wiesławowi Ordonowi i Zygmuntowi Żołądziowi towarzyszył przedstawiciel środowisk byłych żołnierzy Wojska Polskiego Zygmunt Mazur.

UMiG

11 KOMENTARZE

 1. CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ, PRZY OKAZJI OBCHODÓW HISTORYCZNYCH, [b]JAKIE JEST ZDANIE NAUCZYCIELSKICH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA TEMAT WYCOFANIA "PANA TADEUSZA" ZE SPISU OBOWIĄZKOWYCH LEKTUR W GIMNAZJUM[/b] ( O PYTANIU O SENSOWNOŚĆ ISTNIENIA GIMNAZJUM JUŻ NIE WSPOMNĘ ).

  [b]CZY CHCĄ, ABY WARTOŚCI NARODOWE MŁODZIEŻ POZNAWAŁA, TAK JAK ICH POKOLENIE, NA SPOSÓB SKRAJNIE-WSCHODNIOEUROPEJSKI, TJ. TAK JAK NA OBRAZKU PONIŻEJ?[/b]

  [img]http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201304/1366044577_tuckdu_600.jpg[/img]

 2. Najlepsze obchody wybuchu wojny na całym podkarpaciu. Czterech muszkieterów pamiętało (i fotograf) A na zawodach strażackich w Grębowie ,gdzie nasz burmistrz grał pierwsze skrzypce jakoś o rocznicy zapomniano.

 3. [quote]Panie Sudol skad te insynuacje '' bezbronne panstwo'.Nawet w Nowej Debie istniala Fabryka Amunicji Nr 5[/quote]
  Tekst nie jest mój, ale odpowiem Panu. Wytwórnia Amunicji Nr 3 [a nie Fabryka Amunicji Nr 5] nie została uruchomiona i nie funkcjonowała we wrzesniu 1939 r. Jej personel zostal szybko ewakuowany.
  Dzien 17 wrzesnia 1939 r. nie bez przyczyny okresla sie jako cios w plecy. Polska nie miala jak przeciwstawic sie agresji sowieckiej, podczas gdy oddzialy WP toczyly krwawe walki z Niemcami.

 4. Powtórzę pytanie, bo widzę, że związkowcy grają na zwłokę. Ja tym leniom i ślizgaczom nie przepuszę.
  [b]
  JAKIE JEST ZDANIE NAUCZYCIELSKICH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA TEMAT WYCOFANIA "PANA TADEUSZA" ZE SPISU OBOWIĄZKOWYCH LEKTUR W GIMNAZJUM?[/b]

 5. Proszę nie pytac ZNP o sens lektury bo wódz nie potrafi nic konkretnego odpowiedziedz.Tak chodzilo się do szkoły , ale skutek mierny.

 6. [quote]Najlepsze obchody wybuchu wojny na całym podkarpaciu. Czterech muszkieterów pamiętało (i fotograf) A na zawodach strażackich w Grębowie ,gdzie nasz burmistrz grał pierwsze skrzypce jakoś o rocznicy zapomniano.[/quote]

  Bo tu chodzi o zdjęcie, żeby pokazać w naszych sprawach żeby oddali głos, że taki kochany patriota. I tyle. Nic więcej. Czaisz? Smutne, ale prawdziwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here