Rozkradli planty? Na to pytanie odpowie Prokurator !

55


Gdzie są materiały z rozbiórki starych plant? Czy w posiadaniu Gminy jest cały zebrany materiał? Na to pytanie szuka odpowiedzi Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu.


Władze miasta nie są w stanie odpowiedzieć, czy posiadają cały materiał rozbiórkowy z tzw „plant Czekalskiego”. Niby coś tam odebrali na papierze, ale nie wiadomo czy mają wszystko. Nie wiadomo co z kostką granitową z ulicy Żeromskiego, granitowymi krawężnikami, podbudową granitową. Nie wiadomo czy w posiadaniu Gminy jest całość kostki brukowej z plant, obrzeży, płyt parkingowych itd. Bo przecież jak kiedyś mówiono „co gminne lub państwowe to niczyje”. Tak wygląda rządzenie miastem w wykonaniu Wiesława Ordona i Zygmunta Żołędzia. Takich afer i skandali jeszcze nie było ! ! !

Fot: Władze Gminy czekają na decyzję Prokuratory.

ordonplanty


Bubel za 5,5 miliona i kradzież Gminnego mienia?
Nie dość, że wykonanie inwestycji zostało zrealizowane w sposób karygodny, dopuszczono się licznych fuszerek i nieprawidłowości to jeszcze doprowadzono do zaginięcia lub kradzieży mienia Gminnego. Tak skrajnej nieodpowiedzialności w historii Nowej Dęby jeszcze nie było ! ! !
Warto dodać, że to co udało się odzyskać z rozebranych plant zrzucano (często w nieładzie) na plac magazynowy przy ulicy Leśnej. Działania organów śledczych niejako wymusiły na władzach gminy porządkowanie tego magazynu, w tym poszukiwania kostki granitowej. Wydano na ten cel ponad 8 tysięcy złotych. Oczywiście za wszystko musi płacić nowodębski podatnik, a nie ci którzy ponoszą winę za ten bałagan.
rozkradkliplanty2

Prokurator na burmistrza?
Jak widać burmistrzowie Ordon i Żołądź nie podołali ani rewitalizacji plant ani rewitalizacji zalewu. Gmina poniesie z tego tytułu ogromne koszty. Wysoce prawdopodobne, że stracimy unijną dotacje na obie inwestycje. Straty mogą sięgnąć milionów złotych ! Dwóch burmistrzów zarabiających jak na nowodębskie warunki krocie, nie podołało zadaniu. Okazuje się, że prawdziwy nadzór nad nowodębskimi inwestycjami zamiast burmistrzów musi prowadzić Prokurator. Może więc Prokurator powinien zostać burmistrzem? Będzie i taniej i lepiej.
Miejmy nadzieję, że osoby które dopuściły do tak ogromnych dla Nowej Dęby strat, poniosą odpowiedzialność za swoje czyny.
RR

 

beggwspolnotyban-www-MM[ads]

 

55 KOMENTARZE

 1. Ci dwaj narobili takich krzywd tej Gminie, że Nowa Dęba może nie podnieść się po ich rządach. Inwestycje spieprzone, nie wiadomo gdzie jest kostka granitowa i kostka brukowa. Sprawą najważniejszych dla ludzi inwestycji zajmuje się Prokurator. Odejdź Ordon i oszczędź wstydu.

  • Podobno juz Ordon Zoledzia ma podać do prokuratury a Żołądź Ordona, bo juz wszyscy są podani do prokuratury a dalej złe sie dzieje na budowach i trzeba oddawać trzy miliony dotacji i nie juz kogo oskarżyć. Może szatan jest w UMiG?

  • Wiesław Ordon rozpoczął serial powiadomień prokuratury, pierwszy szukał w prokuraturze pomocy przy poszukiwaniu zaginionej ulicy Żeromskiego, potem napisał w grudniu ub. roku dziwny tekst na stronie urzędu:
   http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/page,23.html
   potem organa ścigania kazały mu przeliczyć ile z ulicy Żeromskiego mu zostało, no i teraz milczy bo chyba z ulicy zostały jakieś nędzne resztki które stoją w workach.
   Myśli pewnie kogo podać do prokuratury, może Żołędzia, przecież nadzorował rozbiórkę ulicy Żeromskiego w ramach inwestycji którą miał w obowiązkach?

 2. Takich dwóch jak ci to nie ma nigdzie, może na Ukrainie tak rządzą. Nie będę na nich głosowała. Takie kradzieże z miasta to niedopuszczalne jest!

  • Wielu dorobiło się majątków. A mieszkańcy Nowej Dęby zarabiający po 1000zł i ledwo wiążący koniec z końcem będą teraz to spłacać przez następne lata. Ordon z Żołędziem się nachapali w pierwszej kadencji i już ich całkiem oślepiło i nie są zdolni do rządzenia.

 3. No nie mogę! Nie dość, że wywalili 5,5 miliona na oszpecenie miasta to jeszcze nie wiedzą co się stało z materiałami budowlanymi, z cenną kostką granitową i brukową. A tyle mogło powstać z tego chodników. Jak przychodzą ludzie z sołectw to słyszą, że nie ma kasy na nowy chodnik. A tutaj materiały budowlane gdzieś się rozpływają. Nie na takiego Ordona głosowałem. Kompromitacja na całej linii.

 4. Takiej niegospodarności nie pamiętam żeby była w naszym mieście od czasów naczelników i burmistrzów z lat 90 tych. Jak widzę te marnowane i kradzione materiały to tylko jedno się nasuwa – CZASY BOLSZEWICKIE!! TAK RZĄDZIĆ NIE WOLNO BO NIE STAC NA TO TEGO MIASTA.

  • Ordon był wtedy sekretarzem u Wróbla… i wszystko staje się jasne. Z tym że takich afer to nie było ani za Wróbla ani za Czekalskiego. Ordon jest zdecydowanie najlepszy!

 5. Ja się tak zastanawiam jak to jest, że osoba zarządzająca może dać się oszukać 1) w przypadku zalewu na ponad 1 mln złotych 2) w przypadku plant na 5,5 mln i mieć czelność dalej rządzić. W zwykłej firmie jakby się pracownik dał przekręcić na 1 tysiąc złotych to by go szef zwolnił. Na ile milionów Ordon ma się pozwolić oszukać żeby wreszcie został zwolniony?

 6. Ostapko ogarnij się. Szukanie dziury w całym to Twoje jedyne zadanie, chyba powinieneś się „przebranżowić”. Czepiasz się wszystkiego i wszystkich, a sam nie robisz nic. Odstaw to co bierzesz.

  • Kim trzeba być aby taki komentarz zamieścić?
   Facet robi porządną robotę – dba o wspólne dobro – takie pajace jak Ty,współcześni oligarchowie w micro skali – chcą zachować status quo.

  • Wszystko by się składało Żołędziowi a tu nagle Ostapko szkodzi, no jest problem…

 7. Nie jestem zwolennikiem Ostapki, ale stojący za nim panowie dobrze nim sterują i są piorunujące efekty.Plazadur chyba przyczyni się do totalnej klęski burmistrzów,zatoną jak Titanic, a orkiestra przewodniczącego będzie grać do końca.
  Młody gniewny przyczynił się do tego ze burmistrzowie piszą donosy do prokuratury na działalność piastującego przez nich Urzędu.

  • proszę – czy przykrość(kimkolwiek jesteś) sprawi ci odrobina kultury,tfu!kurtuazji!!by nazwiska były pan/pani?

 8. Miejmy nadzieję, że prokurator rozliczy ich wszystkich. Nowa Dęba wycierpiała zbyt dużo. A spłacać będziemy ich poczyniania latami.

 9. Wiesiek i Zygmunt to naprawdę fajne chłopaki są. Chcieli dobrze, a inspektor im świnię podłożył. A że prokurator się zainteresował? To tylko świadczy dobrze o mieście. Kraków jaki wielki, piękny i wspaniały, a ostatni remont Rynku Głównego się przeciągnął chyba o rok bo prokurator na budowie siedział. Władza samorządowa chce coś po sobie zostawić, a ludzie ją tylko opluwają. W ND burmistrzów się czepiają bo im ładnie miasto zrewitalizowali. W Warszawie jak HGW buduje metro, to w nagrodę ją chcieli odwołać. W Krakowie prezydent wybudował dwa piękne stadiony na Euro 2012, to teraz mu krzyczą prezydent Majchrowski – Kraków dziadowski. Zero wdzięczności.

  P.S. A tę kostkę z Żeromskiego to erkaele pewnie zwinęły pod osłoną nocy.

  • Widać, że nawet nie masz bladego pojęcia co się dzieje w samorządach. W Warszawie II linia metra już ma opóźnienia i minął termin wykonania inwestycji, a może żeś słyszał o zalany i zamknięty przez długi okres czasu? A co do stadionów w Krk to jeden cracovi to zwykły kurnik. A co do stadionu Wisły, to poczytaj ile wydano kasy na jego remont, a już był przypadek, że fragment dachu się zarwał. Taki sam niski poziom prezentują nasi włodarze, niekompetencja, niechlujstwo, bimbanie, lekką ręką milinów w błoto wydawanie.

  • Sarkazm – spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuacje lub zachowanie czy stan.

 10. Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych obowiązuje ponad dwa lata. I choć sądy orzekają o nieważności decyzji z powodu rażącego naruszenia prawa, to żaden urzędnik nie zapłacił za swoje winy. Zgodnie z ustawą może on zwrócić państwu nawet 12 pensji. Odpowiedzialność ponosi też kierownik urzędu, w którym pracuje winny zaniedbań, jeśli nie zawiadomi prokuratury o konieczności wszczęcia postępowania przeciw urzędnikowi. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

 11. coś gdzieś(leliwa) słyszałem o jakichś następnych „inwestycjach” (2 place zabaw) burmistrzowie już instynkt samozachowawczy stracili !!!

 12. A kto pierwszy zgłosił kradzież kostki do prokuratury? Ordon zgłosił ze sam nie upilnował kostki i innych materiałów, doniósł na siebie. A na kogo doniósł Żołądź? tez na siebie! Doniósł na siebie ze nie dopilnowal budowy jakichś tam ścieżek które wykonano z błota. A czemu oni donoszą na siebie? To proste, aby wyglądało ze są niewinni, krzyczą lapaj zlodzieja!

  • Burmistrzowie tylko cały czas donoszą do prokuratury, wszystko do prokuratury, czy to prokurator ma za nich pilnować inwestycji? Tak jeszcze nie było nigdy żeby tyle spraw było w prokuraturze a dotacje oddają i długi zaciągają coraz to nowe.

 13. Heh jaki zbieg okolicznosci kto dolki kopie ten sam w nie wpada ktos tu panu Czekalskiemu tak kopal biegal do radia prasy ladnie oczernial ciekawe kto to byl heh Panie Ordon!!

  • Czekalski teraz może wrócić bo był lepszy niż pan Ordon, znał sie lepiej na wszystkim.

  • Przede wszystkim pan Czekalski był bardziej bystry, taki bardziej rzutki i inteligentny jakby. Był tez bardziej zdecydowany i energiczny.

  • nie róbcie z Czekala bohatera. wybitny nie był. ale faktem że Czekal i Michałów nie narobili takiego bajzlu jak Ordon i Żołądź.

   p.s. dowcip b. dobry

 14. Za Wrobla i Czekalskiego nie było łapownictwa w urzędzie, nie było prokuratury nigdy ani CBA, ani policja nie zabierała dokumentów! nikt nie kradł ulic z miasta i nie wywoził ciężarówkami. Teraz wszystko w prokuraturze, gmina zadłużona po uszy i bałagan na budowach, nikt nie panuje nad chaosem.

  • Najnowszy dowcip: Żołądź zgłosił do prokuratury ze gmina Nowa Deba straciła milion . Prokurator pyta: kto kazał wypłacić milion? Żołądź odpowiada: ja z Wieskiem , ale to nie jest tak jak pan myśli!

 15. najpierw niech oddadza deby, bo nie tylko grozi ND zabranie unijnych dotacji, ale tez utrata nazwy Nowa Deba i przemianowanie nazwy miasta na Poreby Debskie.

 16. jest taki radny który krzyczy,, Nie ma prawa zmieniać czy ustalać nowych tras odbioru”.
  Chodzi o odbiór śmieci. Tak dyktuje firmie jak fircyk w zalotach. Po kimś to ma.

 17. jak widać rządzenie gminą to coś więcej niż zaciąganie kredytów i beztroskie wydawanie kasy. tak to nawet dziecko może rządzić. tych dwóch dyletantów niczego się nie nauczyło przez te wszystkie lata. proponuję zbadać wszystkie “inwestycje” Ordonobudu-Żołexpolu.

 18. Urzędnicy państwowi otrzymują wynagrodzenie z naszych podatków; z reguły mają niezłe pensje i gwarancję pracy conajmniej na kilka lat. A jak za to wywiązują się ze swoich obowiązków mówi artykuł.
  Czas bylejakości dobiega końca.

  • Prosimy Pana Ordona – nie róbta rewitalizacji, my nawet bedziemy głosować na Was, ino nie róbta nam tego!!!

 19. A ja mam takie pytanie. Skoro Ostapko twierdzi, że wczesniej już mówił, że to nie plazadur nad Zalewem to skąd to wiedział? Czyzby jakis układ z inspektorem nadzoru? :) Może to też powinien prokurator sprawdzić?

  • Według mnie powinien. To Ostapko brał. Całe szczęście ze Żołądź czuwa…. Musi być ktoś uczciwy w tym mieście… Brawo Kasztan!

 20. Powiem więcej to Ostapko robioł własnymi ręcami inwestycje nad zalewem i planty i wiele razy mu burmiszcze mówili, że źle robi a on swoje … nie słuchał tylko wywalał nasze piniondze, duzio piniondze…. Dobrze że w porę uczciwy burmiszcz z uczciwym inspektorem nadzoru i uczciwym wykonawcą … uczciwie zauważyli szwindel Ostapki i uczciwie zajęli się sprawą…. bo byme stracili dulary dużio dulary…. a tak dzieki mojem burmiszczom syćko mom a nawet mom wiencyj i jeszcze źmy zarobiom dulary duzio dulary … dzikuje wszystkim uczciwym.

 21. POLSKA SPADA NA PSY WSZYSCY POPIERAJĄ KONFIDENTA (OSTAPKO) JAK TAK DALEJ BĘDZIE TO TRZEBA BĘDZIE SIĘ STĄD WYPROWADZIĆ BO I MNIE PODKABLUJE.

  • eee chyba doświadczenie w kablowaniu nabyli „uczciwi” przez wiele lat bo com się nasłuchał nie roz w łurzendzie to mie włosy na glowie stawały…. w końcu za tak spier….ą robotę to nikogo nie trza kablować to się samo rozwala …. a teraz za BURDEL jaki „uczciwi” narobili chceta młodego chłopaka szkalować …. ojjjj „uczciwi” a gdzie wasz HONOR …. może za chwile będziecie
   „uczciwie” deklarować, że to Ostapko zatrudnił „uczciwych” inspektorów, wykonawców i w końcu WAS :D…

  • Pytasz o honor !
   Ci ludzie nie wiedzą co to jest Honor, nawet jak się dowiedzą to mogą sobie pomarzyć.

  • Z dobrego serca – zmień nick – z ciekawości przeczytałem twe posty i uważam ,że matka powinna ci dać w pupę – lub ojciec powinien postawić cię do pionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here