Rozpoczynamy debatę: „Ulica Żeromskiego – z samochodami, czy bez?

20

Włodarze miast coraz częściej i chętniej zbierają opinie o potrzebach i preferencjach mieszkańców dotyczących różnych obszarów życia. Wiedza o tym, jak prowadzić konsultacje jest coraz większa. Konsultacje warto przygotowywać z odpowiednią starannością, gdyż ma to znaczenie dla jakości zebranych informacji.   Z tego względu Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba przystąpił do projektu „W Dialogu” objętego programem „Innowacje Społeczne” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   W ramach projektu zespół Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Związku Miast Polskich, Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Studio Promocji MIT przygotował platformę internetową, która wspiera dobre planowanie i realizację konsultacji społecznych. Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba ma możliwość ją testować podczas debaty: „Ulica Żeromskiego: z samochodami czy bez?”

   Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat wyłączenia z ruchu samochodowego odcinka ulicy Żeromskiego przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Poznanie głosu mieszkańców ma znaczenie, bo to oni codziennie podróżują po mieście i korzystają z miejskiej infrastruktury. Warto zatem dowiedzieć się, jak wyobrażają sobie ulicę Żeromskiego i jej otoczenie.

   Mieszkańcy mogą wybrać formę udziału w debacie – spotkanie bezpośrednie w Samorządowym Ośrodku Kultury (27.04, ul. Żeromskiego 2, godz. 17:00) lub dyskusję na forum internetowym (http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl) (od 27.04 do 11.05). Bezpośrednio po wymianie argumentów „za” lub „przeciw” zamknięciu fragmentu ul. Żeromskiego dla ruchu samochodowego, opinie mieszkańców zostaną zebrane za pośrednictwem ankiety w formie papierowej i on-line (od 12.05 do 18.05). Wyniki konsultacji zostaną udostępnione w postaci raportu w pierwszym tygodniu czerwca.

Na debatę można się zapisać od 12 do 26 kwietnia w jeden z następujących sposobów:

 • wypełnienie  formularza zgłoszeniowego w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba, ulica Rzeszowska 3; pokój 303,
 • zgłoszenie telefoniczne – 15 846 26 71 w. 303,
 • rejestracja na platformie internetowej http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl

   Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba zaprasza do udziału w dyskusji. Pytania dotyczące debaty można kierować na adres email: m.siudem@nowadeba.pl lub zadać je telefonicznie: 15 846 26 71 w. 303.

20 KOMENTARZE

 1. Raptem się obudzili i debaty im potrzebne. Trzeba było pytać przed idiotyczną rewitalizacją plant czy innych kuriozalnych pomysłach, jak np. masowa wycinka tylu pięknych dębów.. Jana Pawła teraz trudno przejechać, o parkingach przy 26,28,50 nie wspomnę. Porażka dobrodzieje, porażka włodarze. Ludzi za idiotów macie

 2. ulica tam była zanim powstały okoliczne bloki, zanim pojawił się dom kultury, zanim powstał plac zwany plantami….. Kilkadziesiąt lat nikomu to nie przeszkadzało, a teraz wielkie halo…..Zapewne jakiś fanatyk partii rządzącej chce zabłysnąć i robi to na miarę standardów tego ugrupowania. W zasadzie można by zamknąć wszystkie ulice w miasteczku, bo ono się wyludnia i zastają tylko starcy, którzy mają ograniczone postrzeganie otoczenia i jeszcze by pod jaki samochód wpadli……….

  • Mieszkam tam od wielu lat droga tam była i niech zostanie.!!!!!!
   A za ścięte dęby niech Burmistrze posadzą nowe bo nie sadzili ich a tak łatwo decyzje ścięcia podpisali ….
   Nie zmieniaj już nic Burmistrzu.

 3. Co do debaty na temat ul. Żeromskiego;
  I tak zrobi Ordon co mu się spodoba – na co ta debata ? Zrobił sobie na stronie debatę i na jej analizach będzie podejmował decyzję . A może mieszkańcy, którzy tak jak ja nie lubią Ordona i jego strony i nie chcą się wypowiadać na jego wiecach i ankietach, czy będą wysłuchani ? Czy będę za, czy przeciw, Ordon zrobi po swojemu, Wiele razy to robił , więc po co ten cyrk ?
  Ja Ordonie jestem za tą ulicą i twoją rezygnacją !

 4. Może być ten przejazd, ale trzeba położyć tam na stale progi zwalniające, aż dziwne, że projektant tego nie przewidział, cały ten plac jest taki durnowaty, nadaje się tylko na spędy..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here