Rozstrzygnięto przetarg na budowę poczekalni

69

30/08/11r/
Rozstrzygnięto przetarg na budowę budynku dworcowego w Nowej Dębie.

Burmistrz za najkorzystniejszą uznał ofertę złożoną przez firmę budowlaną \”LISBUD\” z Mielca. Wykonawca zaoferował wykonanie zamówienia za 584496,45 zł.

Streszczenie oceny i porównania ofert:

Wizualizacja poczekalni:


/info69 KOMENTARZE

 1. [b]Cos mi sie wydaje ze za te niecałe sześć stów to albo będzie jakaś wiata z "sajdingiem" na wierzchu, albo dojdzie do sytuacji jak z Chińczykami i autostradą. Obym się mylił.[/b]

 2. Czyżby poczekalnia miała być budowana w miejscu w którym stoi teraz "Biedronka""???? Jak tak to bardzo dobrze bo jak widać nie inwestują w ogóle w rejon dookoła. Drogi dojazdowe pożal się Boże, za Biedronka też dziury takie ze można koła poobrywać!!!!

 3. [quote]#4 | lolo dnia 08/30/2011 13:09
  Czyżby poczekalnia miała być budowana w miejscu w którym stoi teraz "Biedronka""???? Jak tak to bardzo dobrze bo jak widać nie inwestują w ogóle w rejon dookoła. Drogi dojazdowe pożal się Boże, za Biedronka też dziury takie ze można koła poobrywać!!!![/quote]
  Miał być remont Biedronki w sierpniu.Jak tak potrafisz kłapać dziobem to idż i kłapnij ryjem do burmistrza .Zapytaj dlaczego miasto nie zezwoliło na planowany remont Biedronki.Kto wyraził sprzeciw.Może Ci odpowie.
  Zastanowiłeś się durniu ile osób może teraz stracić pracę?Ty masz to olewasz innych.Życzę CI abyś ją stracił i to szybko.Bez poważania.

 4. Jednym się buduje przy ich inwestycjach handlowych na koszt miasta parkingi za kilkaset tysięcy złotych a od innych się wymaga by inwestowali w teren wokół.

 5. Jak Stokrotka nie dostała pozwolenia na alkohol to "straszono" że ludzie stracą pracę. A w Biedronce to mogą stracić – tak ? A gdzie interes mieszkańców, którzy powinni mieć możliwość wyboru – czy w Stokrotce , czy w Biedronce dokonać zakupów? Ludzie po prostu chcąmieć wybór i móc kupować taniej. Przecież to normalne.

 6. Samochody na przystanku, czy na Rzeszowskiej, czy na parkingach, czy zaopatrujące Stokrotkę, "nie " przeszkadzają gościom hotelowym, ale zaopatrujące Biedronkę są "nie do wytrzymania". Goście hotelowi, korzystający z restauracji, zaopatrzenie do Stokrotki nie jeździ tymi samymi drogami co zaopatrzenie do Biedronki? Tylko Biedronki niszczą drogę?

 7. [b]Brawo! Widzę, że podstawowym kryterium wyboru była cena. No cóż, Nowa Dęba zawsze miała pecha z tymi poczekalniami i dworcami. Zawsze były dziadowskie, czy to PKS, czy PKP i nic od komuny się nie zmieniło[/b]

 8. Dom Kultury jeszcze nie oddany do użytku a już płytki elewacyjne odpadają.Pasowałoby również odsłonić zabezpieczenie części fundamentowej budynku.Zobaczono by jak została wykonana izolacja fundamentu.
  Czyżby tu miałoby być podobnie?

 9. Ciągle narzekamy , krytykujemy, ale czy mamy pełną świadomość i przekonanie do tego co piszemy ? Po wpisach nie tylko w tym temacie widać , że " piszę bo piszę "

 10. [/quote]#16 | maruder dnia 08/30/2011 16:01
  Ciągle narzekamy , krytykujemy, ale czy mamy pełną świadomość i przekonanie do tego co piszemy ? Po wpisach nie tylko w tym temacie widać , że " piszę bo piszę "][/quote]
  Masz racje,piszesz bo piszesz.Ciekawe z jakiego powodu usiłujesz bagatelizować temat.Niewygodny? ;)

 11. [/quote]#16 | maruder dnia 08/30/2011 16:01
  Ciągle narzekamy , krytykujemy, ale czy mamy pełną świadomość i przekonanie do tego co piszemy ? Po wpisach nie tylko w tym temacie widać , że " piszę bo piszę "[/quote]
  Masz racje,piszesz bo piszesz.Ciekawe z jakiego powodu usiłujesz bagatelizować temat.Niewygodny? ;):)

 12. Te czarne płytki black galaxy odpadające ze ściany SOK to dopiero fuszerka budowlana – sami zobaczycie, jeszcze niezdążą odebrać budynku a wszystko co jest pod płytką będzie na płytce!

 13. Jak tak wygląda reszta płytek jak ta co odpadła (długo leżała więc był czas aby się przyjrzeć) to gratuluje trafnego wyboru – remont gwarantowany za rok ! Szkoda gadać !

 14. Nie mam żadnych powodów by bagatelizować tematy tu poruszane, a może i niewygodne jak sugerujesz, tylko dla kogo ? dla mnie raczej nieeeeeeee

 15. Sądzę że większość ma pełną świadomość tego co pisze.A Twoje słowa zabrzmiały tak jakby chciano skierować zainteresowanie w inną stronę.Więc jest to temat niewygodny,dla Ciebie raczej taaaaaaak.
  Nie cenię radnego M.Ostapko lecz strona internetowa będąca w jego administracji jest jedyną w miarę wiarygodną.Wypowiedzi internautów może nie najwyższych lotów ale nie moderowane i w miarę prawdziwe.Równo traktujące i obrzucające błotem tak jedną jak i drugą stronę.Kto chce potrafi odczytać prawdę między wierszami.[b]Niejednokrotnie aż bolesną dla poniektórych adresatów[/b]

 16. firmy z Nowej Dęby nie są mile widziane przez ratusz ,przekonalismy sie o tym .Warto by również przyglądnąć się wyremontowanym budynkom szkole podst.2, pomocy społ. i przedszkolu 5 – izolacje fundamentów TRAGEDIA

 17. Płaczcie za Biedronką, biedaczki nie dostali pozwolenia .
  Zapytajcie raczej ile ta cała firma zainwestowała w Polsce ,
  ile zapłaciła podatków , ile inwestuje w sport lokalny ,w imprezy dla dzieci czy seniorów.
  Czy jest choć jeden w Nowej dębie podmiot publiczny- szkoła , przedszkole, kościół, organizacja który dostał od nich choćby przysłowie 100 zł?
  A my wszyscy bezmyślnie nosimy do nich pieniądze…………
  A Portugalczyk śmieje się w głos.

 18. no to otwórz sklep , w którym ceny bedą niższe niż w Biedronce, a asortyment porównywalny. Wierz mi wszyscy będą kupować tylko u ciebie i nosić , jak to piszesz bezmyślnie pieniądze tylko tobie. Gdybyś żył w tym pięknym miasteczku na własny rachunek, to inaczej byś śpiewał, wierz mi

 19. #25 odszukaj ile biedronka dała na badbinton i inne imprezy w Nowej Dębie i przestań pieprzyć że nie dają, może Tobie nie dają.Dlaczego kłamiesz? Biedronka jest sponsorem piłki nożnej,też nie słyszałaś.

 20. Reich Fuhrer J.Kaczynski zabronil kupowac w Biedronce, bo to tylko biedaki i podludzie tam kupuja. Bierzcie przykład z naszego wodza Najjasniejszego Jaroslawa Wielkiego :)

 21. Pamiętam jak chodziłem do urzędu za tym aby pozwolono rozbudować mój sklep. Dopiero jak ratusz wszedł do rady i na komisji gospodarki przestrzennej zapytał dlaczego mamy komukolwiek bronić powiększać swój kapitał to reszta wobec braku argumentów wydała pozwolenie. Zmagałem sie z tym kawał czasu. Tyle mam do powiedzenia odnosnie pana spod 25. Na tej samej komisji podobny temat dotyczył 3 podmiotów z ND. Nie powiem który reprezentuje z wiadomych zwgledów. Ale to Ratusz stawał za tym aby pozwolić się rozwijać. Czy radni z komisji gospodarki zaprzeczą tej sytuacji? Dzięukuje.

 22. [b][size=20]Ponad pół miliona za drobną wiatę na kawałku trawnika![/size][/b]

  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieku otaczał *******************

 23. Panie i Panowie nie ma co drzeć kotów między nami na tym forum myślę że większości z nas chodzi o dobro miasta i jego mieszkańców.W tm tygodniu zatrzymano prezydenta Starachowic,nic prostrzego jak zwrócić się do CBA lub CBŚ o zbadanie tego na jakiej podstawie jeden inwestor jest bardziej uprzywilejowany od innych.Swoją drogą ciekawe czy będą domagać się zamknięcia zakładów w strefie ekonomicznej bo przecierz tam też mają hotel

 24. Do#25. Ludzie mają prac, z zarobków utrzymują rodziny, płacą czynsze i inne opłaty, kupują usługi itp. Natomiast czy ktoś chce czy nie chce sponsorować cokolwiek z własnych pieniędzy to jego sprawa. Łatwo się sponsoruje z pieniędzy wypracowanych przez personel, zamiast godnie mu zapłacić i w ten sposób stworzyć warunki aby ludzie kupując bilety decydowali co jest warte wsparcia a co nie? Jednocześnie ci co mogą kupić taniej maja z czego zapłacić czynsz czy wykupić leki. Kto chce niech daje, ale z własnej kieszeni – i chwała mu za to. Ale jest to jego sprawa. Natomiast niech nie będzie dobry czyimś kosztem. I pytanie końcowe: czy Biedronka powinna istnieć w Nowej Dębie? – TAK!!!

 25. Przecież nie będziemy jeździć na zakupy do Majdanu. Biedronka powinna się rozbudować. Jednocześnie tak jak to jest praktykowane w innych miastach i świecie, powinno się umożliwiać inwestowanie innym podmiotom z tej samej branży, gdyż to powoduje racjonalizację cen. Np. w Rzeszowie w jednym miejscu istnieje kilka dużych marketów i to ludzie decydują co gdzie kupują. To normalne.

 26. Dlaczego radni wybrani jako "przedstawiciele" społeczeństwa mają decydować gdzie mam robić zakupy…chwała Biedronce że chce tu zainwestować -zrobić remont, powiększyć przestrzeń sprzedazową… wydaje mi się ,że jest tutaj jakaś "dziwna" walka Stokrotki z Biedronką.Biedronka była i jest bardzo przyjaznym sklepem dla mnie i jak widać dla wielu ludzi z N.Dęby i okolic. Jeżeli jako inwestor buduję coś podobnego" chodzi mi o asortyment" to wiem,że muszę walczyć o klienta, głównie ceną proponowanych produktów…
  Proponuje zrobić sobie "rachunek sumienia" jak radni "NASZEGO" SAMORZĄDU dbają nasze portfele,- ile kłód pod nogi rzuca się Biedronce, a ile zyskała Stokrotka -choćby w wyniku inwestycji gminy(typu parking) na polepszenie rachunku inwestycyjnego Stokrotki…
  Ps. admin, czy masz wiedze, kto jak głosował w tej sprawie?

 27. Gołym okiem widać, że frekwencja w Biedronce jest kilkakrotnie większa, jak w Stokrotce. Jeżeli w takiej sytuacji radni sprzyjają Stokrotce, to działają antyspołecznie. Dowód jest namacalny. Zatem tacy radni nie powinni reprezentować mieszkańców. Popieram apel o podanie, kto jak głosował w tej sprawie. Pytam również, czy tacy radni zasługują na szacunek klientów Biedronki, niejednokrotnie słabiej sytuowanych. Nie ulega wątpliwości, że ta sprawa będzie swoistym testem dla radnych.

 28. W "Informatorze" jak wychodził było napisane że Ratusz wstrzymał się od budżetu m.in dlatego, że był tam zapisany parking przy Stokrotce a Ratusz wolał żeby właściciel budynku sam sobie budował. Tyle pamiętam. Reszta radnych z tego co pamiętam głosowala "za" budżetem.

 29. Porządna była ta gazeta – co tydzień informacje w wersji papierowej – spoko artykuły. Czy ktoś wie co się z tą gazetą dzieje ?

 30. W jaki sposob gmina może blokować Biedronce rozbudowę? Przecież nie ma aktu prawnego który by na to pozwalał. Więc jak to jest? Przecież jak szef Biedronki będzie chciał budować to zbuduje. Czyż nie?

 31. Zdaje się, że ze względu na to, że Jeronimo Martins nie jest właścicielem budynku, w którym jest Biedronka to nie jest takie proste.

 32. W takiej kwocie wybudowanie budynku o tych parametrch i z tym wykonczeniem jest nie realne. Wiadomo na czyms firma bedzie musiala zakombinowac a że mamy wogole niekompetentynych ludzi w gminie na stanowiskach do spraw inwestycji to beda przypadki jak z opisywanym domem kultury cos odpadnie cos popeka cos sie urwie i bedzie trzeszczalo. Firmy z Nowej Dęby nie chcą i nie bedą wspolpracowaly z burmistrzem tej kadencji bo on i jego zastepca najwiecej wiedzą w kazdej dziedzinie a inni dzialajacy w branzach nic nie wiedza. Jasnie oswieceni. Pozatym burmistrz ma swoja "zaufana firme" ktora wszystko robi za pol darmo i oczywiscie z najwyzszej jakosci wykonaniem. tyle w temacie :D

 33. Chciałabym przypomnieć że zarówno w Biedronce jak i Stokrotce pracują LUDZIE, nikogo nie kategoryzuję na lepszych i gorszych. Z tego co widzę to większość wypowiadających się tu ludzi jest wrogo nastawionych właśnie do Stokrotki, chciałabym wiedzieć jakie są tego powody. Osobiście wolę robić tam zakupy niż w Biedronce. Tyle z mojej strony.

 34. pozwolę sobie niezgodzić się z przedmówcą większość nie jest wrogo nastawiona do Stokrotki tylko mają słuszne zastrzeżenia co do równego traktowania podmiotów gospodarczych a co za tym idzie do zdrowej konkurencji

 35. Zgadzam się z 50#. To, że ktoś broni Biedronki nie znaczy, że jest wrogiem Stokrotki czy innych podmiotów. Dlaczego natomiast niektórym zależy na "zniszczeniu" Biedronki i o czym to świadczy?
  Nie mówiąc już o argumentacji i o metodach. Nasuwa się pytanie – czy kryją się za tym powiązania lokalnego biznesu z lokalną polityką? Niemal wszyscy publicznie deklarują akceptację dla gospodarki wolnorynkowej. Pan radny Ostapko wyartykułował to np. na Sesji w dyskusji dot. pozwolenia na sprzedaż alkoholu w Stokrotce. Liczba kupujących w Biedronce daje jednoznaczna odpowiedź na temat potrzeby społecznej istnienia Biedronki. Co na to władza i radni?

 36. Na zniszczeniu Biedronki zależy tylko jednej osobie ( a raczej Panu), a Stokrotka też nie ma łatwo z tego co słyszałem. Tylko tych wszystkich pracowników żal bo obsługa jest rewelacyjna

 37. Chciałem się przy okazji zapytać czy ktoś ma zamiar naprawić ten kawałek drogi (dokładnie zakręt za Hotelem Szypowski) który został zniszczony przy budowie "centrum handlowego".Tam się nie da przejechać a jakieś badziewne wypełnianie ziemią jest bezcelowe. To chyba nie jest droga prywatna wielkiego pana beznesmena tylko gminna więc nie wiem czemu nadal trzeba sie tam tłuc a ten pan nic z tym nie zrobi ;/ Proszę o normalne wytłumaczenie a nie coś w stylu ze to zabezpieczenie przed RKLami. z góry dziękuję

 38. [quote]Co na to władza i radni?[/quote]
  A no czytają, myślą i dyskutują.
  Nie wnikając w szczegóły, a tylko polegając na zwykłej obserwacji należy stwierdzić co następuje.
  Koło Stokrotki kosteczka, krawężniczki, płyteczki jak pupcia niemowlęcia.
  Koło Biedronki jeno syf, kiła i mogiła.
  [b]Dlaczego!!![/b]
  p.s.
  adminowi pozwalam na doniesienie personaliów
  autora tego komentarza, co czynił już w przeszłości

 39. Kłamiesz Pan.Nie wiem jak inni ale ja odczułem na własnej skórze skutki moich ataków na Pana osobę.Mam pisać więcej?

 40. [quote]no to otwórz sklep , w którym ceny bedą niższe niż w Biedronce, a asortyment porównywalny. Wierz mi wszyscy będą kupować tylko u ciebie i nosić , jak to piszesz bezmyślnie pieniądze tylko tobie. Gdybyś żył w tym pięknym miasteczku na własny rachunek, to inaczej byś śpiewał, wierz mi[/quote]
  nie da się takowego otworzyć, ponieważ biedronka jest dyskontem spożywczym w którym większość asortymentu stanowią produkty własne, czyli wyprodukowane dla biedronki, a nie markowe- takie, jakie są w tradycyjnym sklepie.

 41. Biedronka jest jednym z głównych sponsorów kadry narodowej piłki nożnej. Odpowiadając na powyżej zadawane pytania – co sponsoruje Biedronka.

 42. [quote]#46 | Podpucha dnia 09/01/2011 07:57
  Właścicielem jest LOK a pozwolenie na budowę wydaje starosta[/quote]

  Starosta wydał zezwolenie.Radny M.Ostapko podniósł larum gdy "Stokrotka"nie otrzymała zezwolenia na sprzedaż alkoholu.Straszył utratą miejsc pracy.Nasi nowodębscy włodarze poczynili pewne kroki odnośnie remontu"Biedronki"Tu też mogą ludzie utracić pracę.Dziwne że w tym wypadku PAN RADNY nie podnosi larum.Czyżby praca na 1/2 etatu w Tarnobrzegu temu przeszkadzała?Jeżeli tak to proszę złożyć mandat radnego.

 43. #64 | aqq dnia 09/14/2011 09:51
  #46 | Podpucha dnia 09/01/2011 07:57
  Właścicielem jest LOK a pozwolenie na budowę wydaje starosta

  Starosta wydał zezwolenie.Radny M.Ostapko podniósł larum gdy "Stokrotka"nie otrzymała zezwolenia na sprzedaż alkoholu.Straszył utratą miejsc pracy.Nasi nowodębscy włodarze poczynili pewne kroki odnośnie remontu"Biedronki"Tu też mogą ludzie utracić pracę.Dziwne że w tym wypadku PAN RADNY nie podnosi larum.Czyżby praca na 1/2 etatu w Tarnobrzegu temu przeszkadzała?Jeżeli tak to proszę złożyć mandat radnego.
  Powielam temat:)

 44. Coś się dowalił do M. Ostapko? Widać, że nie przepadasz za gościem (masz prawo) ale ustalmy FAKTY. [b]Czy to on jest burmistrzem i ma za sobą większość radnych?[/b] Odpowiem: NIE. Wybraliście WIEŚka oraz jego komitet i oni sprawują władze w mieście. A gdy opozycja podnosi pewne kwestie to mówicie, że "się awanturują".

  Kolejna rzecz:
  W przypadku ustalenia ilości punktów sprzedaży alkoholu decyzja należała do Rady Miasta. Wnioskodawcą w sprawie "Stokrotki" była pani radna Halina Drągowska, do której zwrócili się pracownicy bojący się zwolnień.
  Jeśli chodzi o "Biedronkę" to Rada Miejska nie jest władna podjąć decyzji w sprawie jej rozbudowy. Pozwolenie na budowę wydaje starosta i o ile mi wiadomo, WYDAŁ je. Co się dalej w sprawie dzieje, tego nie wiem, ale myślę, że[b] aqq[/b] nam powie.

 45. [quote]#66 | BrygadaR dnia 09/14/2011 19:27
  Coś się dowalił do M. Ostapko? ……………………………..

  ……………….. Co się dalej w sprawie dzieje, tego nie wiem, ale myślę, że aqq nam powie.[/quote]
  Spytaj swojego guru,on Ci powinien odpowiedzieć.Ja nie muszę.

 46. Do:67#
  [quote]Spytaj swojego guru,on Ci powinien odpowiedzieć.Ja nie muszę.[/quote]
  No to odpowiem Ci tak samo rzeczowo:
  [quote]Spytaj swojego guru,on Ci powinien odpowiedzieć.Ja nie muszę.[/quote]

 47. [quote]#68 | BrygadaR dnia 09/15/2011 07:50
  Do:67#
  Spytaj swojego guru,on Ci powinien odpowiedzieć.Ja nie muszę.

  No to odpowiem Ci tak samo rzeczowo:
  Spytaj swojego guru,on Ci powinien odpowiedzieć.Ja nie muszę.[/quote]

  Ja nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi więc po juh się produkujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here