SREBRO I DWA BRĄZOWE MEDALE ZAWODNIKÓW GARDY NOWA DĘBA

0

Kickboxerzy Nowodębskiej GARDY zdobyli 3 medale na Mistrzostwach Polski w formule full-contact seniorów i juniorów w Piotrkowie Trybunalskim   w dniach 15-17 kwiecień. Wszystkie 3 medale przywieźli juniorzy, dla których były to pierwsze walki    full-contactowe na zawodach tej rangi.

203 zawodników z 58 klubów z całej Polski, wśród nich medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Dwa ringi na których toczyły się walki eliminacyjne i gala finałowa na jednym ringu przy hali pełnej kibiców, a wśród nich znakomity przed laty polski kickboxer, zawodowy Mistrz Świata – Marek „Punisher” Piotrowski.

Udział w wydarzeniu wspieranym przez władze miasta Piotrkowa Tryb., wielu sponsorów, z bezpośrednią relacją w TV fighttime.pl, to jeden z punktów kulminacyjnych, do których przygotowywali się zawodnicy GARDY.

Brąz przypadł juniorowi Patrykowi RÓG. W pojedynku półfinałowym kategorii -81 kg uległ on na punkty po 3 rundowym pojedynku zawodnikowi z KS Kickboxing Kielce  –  Bartoszowi DĄDELA.

Również brązowy medal otrzymała Anna Jurek. Sędziowie orzekli werdykt w jej walce w kat. +60 kg z Weroniką Walczak z KS PROSNA Kalisz. Bardziej doświadczona zawodniczka pokonała Anię, która dobrze zaprezentowała się między linami.

Do finału dotarł natomiast Jacek DUDA, który pokonał w półfinale po zaciętej i wyrównanej walce w kat. + 81 kg zawodnika Patryka Karolewskiego z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Inowrocław. W następnym pojedynku, już finałowym, Jacek skrzyżował rękawice z doświadczonym zawodnikiem, Mistrzem Polski w formule kick-light i low- kick, Kacprem Dąbrowskim z klubu Smok Toruń. Przegrywając walkę na punkty zdobył cenny srebrny medal. Pokazał przy tym że ma ogromne serce do walki.

Zdobyte doświadczenie i przywiezione medale powinny jeszcze bardziej zmotywować juniorów Gardy do pracy nad sobą, tak abyśmy w przyszłości mogli mieć czołowych zawodników już w kategoriach seniorskich reprezentujących Nową Dębę .

Jedyny senior, Andrzej ORTYLEWSKI wystawiony do Mistrzostw Polski full-contact przez Gardę nie będzie wspominał dobrze tego turnieju. Niestety już w pierwszej walce, trafił na późniejszego finalistę najliczniej obsadzonej kategorii do 71 kg – Mateusza PARATA z KS PROSNA Kalisz, którego nie zdołał pokonać. Był to drugi jego występ na MP full-contact.

Drugi raz na Mistrzostwa Polski nie mógł pojechać junior Radosław ISKRA, wicemistrz Polski z 2015 roku w kat. – 57 kg. Bardzo poważne złamanie ręki pozbawiło go szansy na powtórzenie dobrego wyniku z przed roku. Również kontuzja wyeliminowała Łukasza Rachwała z możliwości reprezentowania Gardy       na tych zawodach wśród najlepszych.

Garda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here