Ruszyła zbiórka publiczna dla Łukasza!

22

16.05.11r.

Łukasz ma 21 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym. W wyniku choroby jego poruszanie się jest znacznie utrudnione. Wbrew wszelkim przeciwnościom Łukasz starał się funkcjonować tak jak jego rówieśnicy: jeździł na rowerze, trenował pływanie i karate. W dzieciństwie przeszedł szereg operacji jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. –Dotąd radziłem sobie w życiu. Nie poddawałem się. Ciężko pracowałem na każdy sukces, jakim było ukończenie szkoły i zdanie matury. Chciałbym kontynuować naukę na wymarzonych studiach. Problemy z poruszaniem się odbierają mi tę szansę. – mówi. Szansą na normalne życie jest dla Łukasza operacja jednak jej koszt znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny Wargackich. – Przede mną jest jeszcze jedna szansa – operacja bioder, kolan i stóp. W związku z długim okresem oczekiwania na operację w kolejce – ubezpieczalnia, pragnę ubiegać się o przyspieszenie mojego zabiegu, za który muszę zapłacić 20 000 zł. Moich rodziców nie stać na pokrycie kosztów operacji.- wyjaśnia Łukasz. Dlatego też mama Łukasza postanowiła prosić o pomoc ludzi z naszego środowiska, którzy mogliby włączyć się w pomoc dla jej syna.


Mimo swojej choroby Łukasz stara się żyć normalnie

Pomoc zainicjowała mama Łukasza i I wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria MroczekPodjęłam już szereg działań. Wysłałam informacje o Łukaszu do Starostwa w Tarnobrzegu do Pana wicestarosty Jerzego Sudoła, do naszego Urzędu do Pana Burmistrza Wiesława Ordona, do Stalowej Woli, Sandomierza, do moich znajomych i przyjaciół m.in. do dr Ewy i Jana Józefczuk, P Władysława Siciarza, w Stalowej Woli do P. Grażyny Janik , w Sandomierzu do P. Piotra Sado, Jestem w stałym kontakcie z mamą Łukasza.- mówi.Akcję wspiera kierownik MGOPS Leszek Mirowski. Po rozmowach z Łukaszem powołano specjalny Komitet POMOC DLA ŁUKASZA który zgodnie z obowiązującym prawem (ustawa o zbiórkach publicznych) będzie mógł przeprowadzić zbiórkę pieniężną na konto oraz zorganizować kwesty. Komitet jest reprezentowany przez Marka Ostapko a współtworzą go m.in Robert Wołosz, Wojciech Bulanowski i Tomasz Licak. a wszelkie informacje dotyczące przeprowadzonych akcji i zebranych pieniędzy będzie można znaleźć na stronie www.PomocDlaLukasza.pl, InfoNowaDeba.pl, NowaDeba.pl oraz w innych lokalnych mediach.

W akcje stopniowo włączają się również lokalni przedsiębiorcy. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Siciarza ,w którego punkcie można dokonywać wpłat darowizn dla Łukasza bez płacenia prowizji oraz Panu Parze, który zadeklarował bezpłatne usługi ksero na potrzeby akcji. Zachęcamy również inne firmy i instytucje do włączenia się w akcje.

JAK WESPRZEĆ ŁUKASZA?
Można to zrobić to na dwa sposoby: wpłacić datki na podany niżej konta, lub wrzucić określoną kwotę pieniędzy do puszki. Dokładne daty i miejsca kwest oraz imienny wykaz wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek będą podane na naszej stronie internetowej w kolejnych materiałach informacyjnych.Komitet POMOC DLA ŁUKASZA
Krasickiego 3/6, 39-460 Nowa Dęba
Nr konta: 48 1240 2744 1111 0010 3945 0260
Tytułem/ Z dopiskiem : Darowizna dla Łukasza
KONTAKT: 602 899 598

22 KOMENTARZE

  1. Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem. W poprzednim artykule ktoś napisał, że na operację potrzeba ok 20 tysięcy złotych. I ze tych pieniędzy nie ma. A tu kolega na zdjęciu stoi z rowerem za ponad 10 tysięcy złotych. No chyba ze to rower pożyczony ma do zdjęcia. W dębie 99 procent dzieci może tylko pomarzyć o takim rowerze. Wiem, ze zbiórka pieniędzy na operację, to piękny i szczytny cel. Rozumiem to. Ale jest z nami na pewno więcej potrzebujących. Bez takich rowerów.
    PS. Jeżeli się mylę z tym rowerem, to przepraszam. Akcję mimo wszystko jak najbardziej popieram, a Łukaszowi życzę powrotu do zdrowia i wielu pięknych chwil. Tylko nie rozumiem…stąd pytam.

  2. #3 Głąbie kapuściany, nie przepraszaj na wypadek, tylko najpierw się dowiedz na pewno ! Rower jest zdecydowanie kogo innego i jeżeli poprawi Ci to samopoczucie nie jest wart 10 kPLN tylko zdecydowanie mniej… Pomyśl, sprawdź później rzucaj takie hasełka!

  3. Nie ma sensu reagować na takie prowokacje jak ten z nr 3. Łukasz jesteśmy z Tobą i mamy nadzieję, że wszystko się uda.

  4. Skasował mi się wpis z pytaniem o saldo, ale odpowiedź brzmi: co tydzień będzie informacja na temat zebranych środków.

  5. Panie Marku czy pomógłby nam Pan zorganizować taką zbiórkę dla piłkarzy Stali.Chodzi o pomoc techniczną w zbiórce.Dziękuję

  6. Burmistrz Ordon zarabia ok 10 tys zł mogłby sie troche w koncu szarpnac i zasponsorowac chłopaka a nie walic kesz w skarpete.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here