[FILM]Uroczyste wręczenie nagród

15


Podczas środowej (30.06) sesji rady miasta wręczono nagrody finalistom konkursu „Młodzież na rzecz rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba”.

Ideą konkursu była promocja paradygmatu obywatelskiego zaangażowania młodych ludzi w sprawy lokalnej wspólnoty oraz stworzenie młodzieży możliwości przedstawienia swoich pomysłów dotyczących rozwoju miasta. W zmaganiach mogli uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Każdy z zawodników musiał w formie pisemnej przedstawić swój pomysł na rozwój Nowej Dęby. Ilość stron była dowolna. Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oceniała między innymi realność, pomysłowość, innowacyjność i atrakcyjność przedstawionych rozwiązań. Spośród 16 prac wybrano 6, które przeszły do drugiego etapu. Jedna z osób zrezygnowała z powodów osobistych.

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU


Etap drugi polegał na ustnym przedstawieniu swoich pomysłów przed Komisją Konkursową w składzie: Marek Ostapko- red. InfoNowaDeba, Jacek Lubera- prezes TKP RATUSZ, Wacław Wróbel- starosta, Zygmunt Żołądź- zastępca burmistrza, Tomasz Gazda- przedstawiciel rady miejskiej. Uczestnicy mieli do dyspozycji komputer i projektor. Po zakończonej wypowiedzi każdy z młodych ludzi stanął w ogniu pytań komisji- często trudnych i podchwytliwych. Pytania komisji sprawdzały zrozumienie przedstawianego przez autorów prezentacji problemu i samodzielność pracy. Po burzliwej naradzie Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsce Kindze Katrze autorce projektu ogrodu sensorycznego Salutis. Drugie miejsce przyznano dwóm osobom: Aleksandrze Gierach i Konradowi Kopciowi. Pozostała dwójka : Anita Kapusta i Dorian Tissot otrzymali wyróżnienia.

30 lipca 2010 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba na sesji rady miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu. Członkowie Ratusza dopasowali nagrody do indywidualnych zainteresowań młodych ludzi. – Przeprowadziliśmy malutki „wywiad” i dowiedzieliśmy się, czego nasi laureaci by mniej więcej potrzebowali- wyjaśnia Jacek Lubera.
Kinga Katra otrzymała laptopa i szkolna wersja programu AutoCAD Architecture który jest wykorzystywany do dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania. Ten sam program otrzymał Konrad Kopeć.
Aleksandra Gierach, której zainteresowania są związane z fotografią i która niedawno kupiła sobie profesjonalny aparat, otrzymała warty kilkaset złotych statyw do aparatu.
Anita i Dorian otrzymali książki „Elementy kompozycji urbanistycznej” i inne, oraz odtwarzacze mp3. W sumie wartość nagród sięgnęła 4600zł.

Wszystkie prace można przeczytać na stronie www.infonowadeba.pl. Będą również przekazane do Czytelni Miejskiej, by mogli się z nimi zapoznać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Organizatorami przedsięwzięcia było Towarzystwo RATUSZ, Stowarzyszenie Demokracja USA (fundator głównej nagrody) oraz portal InfoNowaDeba.pl. Patronat honorowy nad konkursem objęli starosta powiatu tarnobrzeskiego Wacław Wróbel i burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.
Nagrody rzeczowe ufundowali organizatorzy oraz lokalni przedsiębiorcy: Wojciech Śmiech i Elżbieta Czekalska.

TKP RATUSZ

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

15 KOMENTARZE

 1. Panowie wyglądają i zachowują się jakby mieli już 40tke, więcej luzu i uśmiechu chłopaki, to był konkurs a nie pogrzeb!
  A młodzież mamy świetną!

 2. Pany sztywniaki, to jest informacja z przyszłości "30.07" będzie za miesiąc :D:D:D:DD:D:D:D:D:P:P
  Panie Marek i JAcek co wy tacy stremowani? Przed Młodzieżą się krępujecie?

 3. Przestańcie… mieliście komentować artykuł a nie krytykować kulturalne zachowanie, a jak wiadomo to raczej każdy przed jakimś wystąpieniem ma chociażby lekką tremę … jak napisali wręczenie nagród odbyło się na sesji rady miasta więc na pewno chłopaki pokazali jakąś postawę a nie tak jak niektórzy Ci pseudo-radni na niektórych sesjach rady …

 4. dokladnie. mieli przyjść w krótkich spodenkach i japonkach? trzeba dobierać ubiór do sytuacji. ale uśmiechu więcej powinno być.. mimo, że nie łatwo o uśmiech gdy się ma przed oczami… no sami wiecie :D

 5. O.K – ale luzu więcej panowie!;)
  Wakacje / młodzież – nagrody B)
  ps- łatwo się udziela rad przed ''monitorem'' :D:D

 6. Ludzie , co sie czepiacie, to przecież sesja a nie jakieś "show" z zabawianiem publiczności. Nie widzę tu żadnej tremy a wręcz dobry poziom – życzyłoby się nieraz,żeby tak prezentowali się i wysławiali radni – gorzej wypadła urzędniczka w tle ze swoją ponurą miną.A tak przy okazji to wstyd Panie burmistrzu za tak beznadziejne warunki na sali, gdzie odbywa się sesja (wieczna ciasnota i zaduch)- radni kleją sie na ścianach,żeby zrobić przejście gościom,wstyd.

 7. A ja gratuluję laureatom oraz organizatorom, bo widzę, że temat się rozpływa jak czekolada po wielkanocnej babce.

 8. zdjęcia 2 pierwsze fajne, nr3 maksymalnie poważne widać brak słoneczka i [url=http://witamina-k.tdnet.com.pl/podawanie-witaminy.html]witamin[/url]. Gratuluje nagród!

 9. zdjęcia 2 pierwsze fajne, nr3 maksymalnie poważne widać brak słoneczka i [url=http://witamina-k.tdnet.com.pl/podawanie-witaminy.html]witamin[/url]. Gratuluje nagród!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here