SIATKARKI Z SP2 W NOWEJ DĘBIE MISTRZYNIAMI PODKARPACIA

7

30.05.11r.


25 maja 2011 r. w Dubiecku odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych. Znakomicie zaprezentowała się w nim reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Nowej Dębie, która wywalczyła tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

W finale wojewódzkim wystartowały uzyskując awans po zawodach rejonowych i półfinałowych, w których pokonała szkoły ze Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega, Dębicy i Góry Ropczyckiej. Oprócz naszej drużyny w turnieju finałowym uczestniczyły reprezentacje szkół z Sanoka, Dubiecka i Góry Ropczyckiej.

Wyniki turnieju:

półfinały:
SP Góra Ropczycka – SP 4 Sanok 2:1
SP 2 Nowa Dęba – SP Dubiecko 2:0
Mecz o 3 miejsce:
SP Dubiecko – SP 4 Sanok 1: 2

W finale grały zespoły: SP 2 Nowa Dęba i Góra Ropczycka, które spotkały się już we wcześniejszej fazie rozgrywek. Nasze zawodniczki po raz kolejny pokonały zespół Góry Ropczyckiej nie pozostawiając złudzeń przeciwniczkom, kto zasługuje na fotel mistrzowski. Potwierdziły to wygrywając w turnieju finałowym wszystkie mecze po 2:0.

Zajmując pierwsze miejsce na Podkarpaciu awansowały do turnieju finałowego MISTRZOSTW POLSKI, który odbędzie się w Głuchołazach (woj. opolskie) w dniach 3-5 czerwca 2011 r. Wystąpią w nim 32 zespoły (16 dziewcząt i 16 chłopców) reprezentujące wszystkie województwa.

Zespół z Nowej Dęby trenowany przez p. Adama Szpunara tworzą: Eliza Bogucka, Magdalena Rębisz, Pamela Gul, Katarzyna Czerwiec, Adrianna Zięba, Arletta Gaweł, Wiktoria Ciździel, Angelika Sito, Justyna Rzeszut, Katarzyna Obara. Należy podkreślić, że dziewczęta po raz kolejny potwierdziły swoje siatkarskie umiejętności, które szlifują podczas zajęć treningowych prowadzonych przez Klubu Piłki Siatkowej. Począwszy od klasy 4-tej zajmują wysokie lokaty w województwie i makroregionie ( podkarpackie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie) w Kinder + Sport Pucharze Polski.

11 czerwca 2011 r. w Nowej Dębie odbędzie się podkarpacki finał tych rozgrywek. Tym razem zawodniczki powalczą o awans do Finału Pucharu Polski w Zabrzu w kategorii klubowej.

KPS


——

7 KOMENTARZE

  1. ZAL MI WAS DZIECI NAWET NIE UMIECIE GRAC 11 MIEJSCE ?! (ŻAL MI WAS ) TAKIE CWANE JESTEŚCIE A 11 MIEJSCE ZAŁOSNE (PORAŻKA ):o:(:@

  2. Żal mi ciebie piłkarzyku – w zawodach szkolnych 3 miejsce w powiecie i dwa mecze w ****cię – to jest sukces!!!!!!! Zazdrość tyłeczek ściska, bo takie sukcesy niestety nie dla ciebie:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here