Siatkarska sobota w Nowej Dębie

4

04-03-2013

W dniu 2 marca 2013 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie rozegrany został I turniej eliminacji wojewódzkich Kinder+Sport Puchar Polski w kategorii dziewcząt klas 6.

Gospodarzem turnieju był Klub Piłki Siatkowej. Do Nowej Dęby na turniej przyjechało 16 zespołów. Turniej podzielony został na trzy fazy:
1. Eliminacje,
2. Baraże,
3. Finały.

W eliminacjach zespoły zostały rozstawione do 4 grup. W tej fazie turnieju na czterech boiskach rozegrano 32 mecze-sety. W toku rozegranych spotkań z każdej z grup wyłoniono po dwa najlepsze zespoły, które rozegrały ze sobą etap baraży premiowany wejście do finałów: A i B. W całym turnieju bardzo dobrze spisał się zespół KPS Nowa Dęba 1, który awansował do finału A. Należy tu dodać, że do tego finału awans mogły wywalczyć zespoły, które w pierwszych dwóch etapach nie przegrały żadnego meczu. Finał turnieju to walka pomiędzy czterema najlepszymi zespołami: UKS Szóstka Mielec, MKS V LO Rzeszów, UKS Góra Ropczycka i KPS Nowa Dęba. Rozegrano w nim mecze systemem \”każdy z każdym\”. Ponieważ trzy zespoły w finale wygrały taką samą ilość meczów, o końcowych wynikach zdecydowały małe punkty.

Klasyfikacja końcowa turnieju miejsce nazwa zespołu
1 UKS Szóstka Mielec 1
2 KPS Nowa Dęba 1
3 SP Góra Ropczycka
4 MKS V LO Rzeszów 1
5 SP-3 Tarnobrzeg 2
6 UKS Mustang Mielec
7 CES Vega Stalowa Wola 1
8 UKS Szóstka Mielec 2
9 Zaleszany 1
10 Zaleszany 2
11 Kamień 2
12 Kamień 1
13 Tarnobrzeg 1
14 Stalowa Wola 2
15 Nowa Dęba 2
16 Mielec 3
17 DAS Kępa Dębica
18 CES Vega Stalowa Wola 3
W całym turnieju rozegrano 61 meczów-setów.

Zespół KPS Nowa Dęba 1 stanowiły zawodniczki: Agata Sobieszek, Magdalena Milczanowska, Kamila Tomczyk, Kornelia Dudziak, Magdalena Buras.

Klub Piłki Siatkowej uczestniczy w rozgrywkach dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Miasta i Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na wsparcie sportu na terenie miasta.

KPS

4 KOMENTARZE

  1. LUDZIE!!!!!!!!!!! Ile jeszcze dzieci musi umrzeć, żeby się jeden palant z drugim obudził. Narobili funduszy, limitów i teraz zbierają żniwo. Aż się serce kraje jak się słyszy – zmarło dziecko bo karetka nie dojechała czy szpital nie przyjął, albo nieskuteczna pomoc. Boże, brak słów na to wszystk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here