SORRY! TAKIE MAMY MOLO ?

36

2014-01-23Wypowiedziana przez Minister Bieńkowską fraza \”SORRY! TAKI MAMY KLIMAT\” bez wątpienia przejdzie do historii politycznych wystąpień. Obserwując postępy prac nad nowodębskim zalewem można powiedzieć:
SORRY TAKIE MAMY MOLO !

Pływające molo rzeczywiście pływa, jednak chyba nie tak jak zakładano. Wszystkie odchylenia i trudności władza tłumaczy trwającymi obserwacjami poziomów wody w zalewie. Nie wiadomo czy one jeszcze trwają czy już je zakończono ale faktem jest, że molo jak się przesuwało tak się przesuwa a co gorsze woda zalała kostkę brukową prowadzącą do podestu uniemożliwiając wejście na obiekt…

Nawet laicy zdają sobie sprawę z tego, jakie skutki dla ułożenia kostki brukowej ma jej podmywanie i podtapianie. Powiedzmy sobie szczerze: długo, to to nie wytrzyma. Widać, że nasi specjaliści nie bardzo wiedzą jak sobie poradzić z tą sytuacją. A że tak jest wiem od samych wykonawców. Po pierwszym tekście na temat \”pływającego mola\” gdy na następny dzień zjawiłem się nad zalewem gdzie zastałem robotników ratujących sytuację, zostałem omylnie wzięty za gminnego urzędnika, który przyjechał \”na kontrolę\” i wysłuchałem wszystkich bolączek i trudności trapiących budowlańców. Skromnie napomnę tylko, że nie miały one nic wspólnego z wskazywanymi przez władze pomiarami. Być może nie zdążono jeszcze uzgodnić obowiązującej narracji, tudzież sami budowalńcy nie wiedzieli że trwają pomiary do których mają się dostosować. Co jest bardziej \”zabawne\” niech rozstrzygną Czytelnicy.

Podobno nowa wersja nakazuje psioczyć na \”ratusików\” tekstem: CO SIĘ CZEPIACIE? PRZECIEŻ BUDOWA SIĘ JESZCZE NIE SKOŃCZYŁA? Zgadza się ! Budowa trwa w najlepsze! Nawet sieje się trawę i sadzi krzewy na zimę!

Pojawia się jednak pytanie: Kiedy wolno się \”czepiać\” czyli w rozumieniu społeczeństwa obywatelskiego zgłaszać uwagi co do jakości i poprawności prac? Bo gdy \”Ratusiki\” mówią o plantach, że źle zrobione, że kicz, że badziew, że fuszerka to obóz drugiej strony odowiada, że \”trzeba było zgłaszać uwagi w trakcie trwania budowy\”. Teraz gdy zgłaszamy je w trakcie trwania robót pojawiają się głosy iż to nie ten czas gdyż budowa trwa… Czyli tak źle i tak nie dobrze!

Tak czy owak władze dostały koło ratunkowe. Dzięki trwającym konsulatcjom z projektantem w sprawie zjazdu dla osób niepełnosprawnych wysoce prawdopodobne, że Gmina i Wykonawca dostaną drugą szansę takiej budowy zejścia do mola by nie było ono podmywane i zalewane przez wodę. Trzymamy kciuki !!! Jedna prośba: Nie spieprzcie tego !

Ratusik

ZOBACZ POPRZEDNI ARTYKUŁ : TAK SIĘ BUDUJE W NOWEJ DĘBIE

——————————————————————————————————–
Witaj! Mam na imię Kacper. Urodziłem się w Nowej Dębie z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości . Żeby ratować moje życie moi rodzice musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w ich życiu – musieli wyrazić zgodę na amputację mojej lewej nóżki. Chirurgom udało się uratować jedynie udo, resztę nóżki niestety straciłem. Potrzebuję Twojej pomocy!

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

36 KOMENTARZE

 1. Po skiepszczeniu plant przyszedł czas na fuszerę nad zalewem? SORRY, ALE JAK NIE DAJCIE RADY TAM W URZĘDZIE TO USTĄPCIE

 2. eeee tam sie czepiata …. u mnie łobore tys zaloło i bydlęta po łogony w wodzie i dobra jest…. mie łobore budowała porzundna firma OrdKumpany-Żołexpol….. ale pretynsji ni jak ni mom bom mjoł inspekcyjnego łod nadzoru co mi śycko pilnowoł … i bydlontka duglądał jakem w karczmi zaleg….. znacy si jedno bydle mi cosik brakuje ale reśta śtyry jest….

 3. A czy tam czasem interesów gminy nie pilnuje ten inspektor co to plant pilnował? Bo jakościowo to by sie zgadzało, to jest znaczy sie wszystko z..ebane jak sie należy. Ale jaja bedą przy odbiorze, hehehehehehe, co doktur???

 4. Ten sam inspektor co na plantach
  Ci sami burmistrzowie co na plantach
  Ten sam wykonawca co lepił dom chłopa
  Czy coś jeszcze tłumaczyć, czy wszystko już wiadomo?
  Pytanko: Jak oni się zwą****ą?

 5. [b]Wymusić na burmistrzu aby te molo było tak jak dawniej czyli wbetonowane w 3 metry mułu. To nie są jego prywatne pieniądze aby na takie projekty zezwalał.[/b]

 6. Ja bymOrdona z Żołędziem zakopał trzy metry w mule. Fachowcy od budowy psia ich mać, nauczyciele no i ten inspektor Jaromir Durdziel chyba mu jest?

 7. jesli to nie sa ich pieniadze( burmistrz, gmina) tylko podatników to powinni sie co do grosza rozliczyc i za to odpowiadac!!! znam przypadki różnych stowarzyszen i gmina niekiedy, kaze tłumaczyć zasadnosc kupienia rzeczy za 10 zł! więc jeśli na to idą setki tysięcy to kto ich za to rozlicza? samowola za moje pieniądze?

 8. Sorry,osobiście uważam,że porównanie Bieńkowskiej do Ordona jest szyte [b]''grubymi nićmi[/b] . Lubię babeczkę – ma cojones!:) w przeciwieństwie do pr. Tuska . Aura jest jaka jest – specjalnie wpływu minister nie ma w odróżnieniu o do bur. Ordona ,który zaakceptował i ''klepnął '' bubel.

 9. Czerwone litery lepsze niż czarne. A co na to molo powiedzą zwolennicy pana Ordona jeśli jeszcze jacyś są? Co powiecie panowie i panie na to badziewie i kłamstwa Żołexpola Zygmunta Ż.? Pomiary wysokości lustra, tak? Zygmunt, napisz to jeszcze raz proszę Cię!

 10. Koryto jest zarezerowane dla wielkich budowniczych Ordona i Żołędzia by mogli dalej tak pięknie robić jak robią i wydawać miliony złotych na te piękne dzieła świadczące o ich wielkości, geniuszu i wielkich umysłach. Sadzenie trawy roślin na zimę to wielkie osiągnięcie tych dwóch mistrzów.

 11. [b]Zrobił wam Wieasiek ze wsi namiastkę mieściny to też wam źle , a wracać stamtąd skąd żeście przyszli i bedzie wreszcie w grajdole na polanie spokój …[/b]

 12. Tylko na za****iach gdzie psy szczekają tyłkami pozwala się na takie fuszery. Ordon zmarnował dziejową szansę. Takiego potopu pieniędzy nie miał i nie będzie miał żaden burmistrz. Zamiast rozwoju miasto umiera i tonie w długach. I do tego spiprzone inwestycje. Wstyd.

 13. [b]
  [u]Moje przesłanie[/u]

  Ciężko pracujący ludzie obdzierani bezwględnie z owoców swojej pracy za pośrednicwtem różnych danin (podatków) mają prawo domagać się aby za ich ciężko zarobione pieniądze władza wykonywała inwestycje tak jak należy, to znaczy: by nie było tam oszustw i nie dawano materiałów innych niż zadeklarowano, by nie było tam kradzieży a wszystkie prace budowlane zostały wykonane solidnie i fachowo. Każdy kto broni fuszery i bylejakości godzi się na okradanie nowodębian i Nowej Dęby.

  [u]Dziękuję za uwagę[/u][/b]

 14. Ja pier***. Kiedyś dawno, dawno temu kiedy technika była daleko w tyle budowali piękne zamki i katedry które przetrwały do dzisiaj. Kur**a! Piramidy budowali ! A dzisiaj XXI wiek, taki rozwój techniki a oni nie umieją ogarnąć remontu bajora, budowy zejścia do kałuży i jakiegoś malutkiego podestu. Boże! Widzisz i nie grzmisz!!!! Przecież to kompromitacja!!!!!!!!!!!!!!

 15. Popieram w całości wpis # 20 :
  [quote]Ciężko pracujący ludzie obdzierani bezwględnie z owoców swojej pracy za pośrednicwtem różnych danin (podatków) mają prawo domagać się aby za ich ciężko zarobione pieniądze władza wykonywała inwestycje tak jak należy, to znaczy: by nie było tam oszustw i nie dawano materiałów innych niż zadeklarowano, by nie było tam kradzieży a wszystkie prace budowlane zostały wykonane solidnie i fachowo. Każdy kto broni fuszery i bylejakości godzi się na okradanie nowodębian i Nowej Dęby. [/quote]
  podpisuję się również pod tym
  mieszkaniec

 16. [b][u][center][color=#ff0000]MOLO JEST DOBRZE ZROBIONE I TO NIE WINA ORDONA ŻE OSOBA KTÓRA OPIEKUJE SIĘ ZALEWEM DAŁA **** ALE H.J WIELE WIDZIAŁEM ALE ON TEGO NIE S****Ł INNE RZECZY TAK JAK PONOWNY REMONT PLANT[/color][/center][/u][/b]

 17. JEŚLI NA CHWILĘ ZAŁOŻYMY ŻE JEST TAK JAK PISZESZ TO CZY ORDON ROZLICZYŁ TYCH CO "DALI ****". BO JEŚLI NIE TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ JEST PO JEGO STRONIE BO ZASRANYM OBOWIĄŻKIEM ORDONA JEST CZUWAĆ NAD TYM ABY BYŁO DOBRZE. NIKT MU LUDZI NIE DOBIERA. ON SAM SIĘ OTACZA TAKIMI TUZAMI INTELEKTU JAK SKIMINY, ŻOŁĘDZIE ITP.

 18. Ten problem można załatwić w jeden dzień, wystarczy obniżyć miejsce odpływu wody po problemie,koparka i dwie osoby do tego wystarczą

 19. Niestety Planty trzeba rozebrać i wybudować od nowa wszyscy już to wiedza oprócz Zygmunta Żolexpola i Wiesława Ordonbuda. Wie to nawet ich inspector Milomir Twardziel.

 20. Ludzie kłudźcie się dalej a ja wam powiem na planty utopiona kasa bloków się nie buduje pracy w dębie tyle samo co zawsze itd.itp. sprawa jest prosta skoro ludzie wybierają władze żeby reprezentowała ich interesy to tak samo można ją odwołać, problem tkwi w tym że wszyscy polacy tylko siedzą na forach i wypłakują łzy i z tego niestety nic nie będzie chcecie zmian na lepsze to wywalczmy sobie przecierz to jest jasne nie ma oporu to i będą robić sobie co chcą i to chodzi mi ogólnie o wszystkich rządzących z prawa lewa itd. Na ukrainie ludzi są zgrani i pracują razem a u nas co? nic?! wyjdźmy zróbmy manifestacje i po bulu.

 21. SORRY ALE PAN OSTAPKO WYWESZYŁ NOWA SPRAWE DLA PSELDO REPORTERA, KTORY PRZECIEZ ,,TYLE" ZROBIL DLA NASZEGO MIASTA NO SORYY ALE TO CALE ZYCIE PANA RADNEGO KTORE POLEGA NA SZUKANIU GAF I TO NIBY Z REKI BURMISTRZA KTOREGO CHCE ZAPEWNE ZASTAPIC HAHAHAH UWAGA BO CIE WYBIORA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here