Sport: Gurdak IV w Polsce

6

W dniach 27-28.02.2010r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów.

W mistrzostwach tych z powodzeniem startował Kamil Gurdak zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS-STAL Nowa Dęba, który w biegu na 800m z czasem 1,52,27 zajął nie lubiane IV miejsce tuż za podium. Jest to duże osiągnięcie zważywszy, że jeszcze w ubiegłym roku Kamil startował w kategorii juniorów. Kamil jest uczniem klasy maturalnej w Zespole Szkół nr 1, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest mgr Robert Suska. Kamil Gurdak zdobył już 3 tytuły v-mistrza Polski w biegach na 1000 m oraz 800 m w kategorii juniorów młodszych i juniorów. Trenerem Kamila jest Julian Zięba wychowawca olimpijczyka Grzegorza Sudoła, który w Spale zdobył złoty medal na dystansie 5 km w czasie 19,17,92.

Gratulujemy Grzegorzowi i Kamilowi osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: UMiG

6 KOMENTARZE

  1. A ja pamiętam jak na tej murawie grała N.Dęba przeciw pierwszoligowej Wiśle Kraków…I prawie wtedy im dokopaliśmy. Wygrali tylko strzałami na bramkę po dogrywce.

  2. I fajnie by było jakby to wróciło. A żeby to wrócilo to Dęba musi się rozwinąć tzn muszą pojawić się tutaj pieniądzę i interesy. Przemysłu już nie ma (co nie znaczy, że nie trzeba wspierać strefy) ale warto postawić na rekreacje i rehabilitacje. Jeśli będzie kasa będzie dobra piłka nożna.

  3. A ja myślałam ze to umiejętności i forma piłkarzy stanowią o tym czy drużyna jest dobra czy do bani . A tu czytam ze to pieniądze robią dobrą drużynę. A myślałam ze cokolwiek kumam ze sportu

  4. Dobrzy piłkarze idą tam gdzie są dobre pieniądze dlatego tam gdzie nie będzie pieniędzy nie będzie dobrej drużyny bo nawet jeśli trafi się kilku wyjadaczy to szybko zostaną wykupieniu do lepszych klubów. Ot, taka zależność ;)

  5. szacunek dla pana Stefana, ale z Wisla przegralismy w rzutach karnych… nota bene, moj bliski kolega nigdy nie zawodny ,nie postawil kropki nad i..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here