ZS2: Spotkanie z żołnierzami 1. batalionu z Chełma.

1

W dniu 3 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie strzelców, należących do Jednostki Strzeleckiej 2043 z żołnierzami Wojska Polskiego. Szkołę odwiedziła sekcja strzelców wyborowych 1. batalionu z Chełma, która wchodzi w skład 1. Brygady Pancernej.

Młodzież miała okazję zapoznać się ze specjalistycznym wyposażeniem strzelców wyborowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się karabiny wyborowe, karabinki Beryl oraz broń osobista. Żołnierze przeprowadzili zajęcia w rozbieraniu i składaniu poszczególnych typów broni, tłumaczyli, jak wykonać stroje maskownicze. Przedstawili ciekawe sposoby nawigowania w terenie, wyjaśniali, na czym polega specyfika działań strzelców wyborowych oraz przedstawili dane techniczne używanej przez nich broni. Przeprowadzili również instruktaż bezpiecznego przeglądania broni i sposoby wymiany magazynków w Berylu w czasie realnej walki.

Strzelcy wykazali ogromne zainteresowanie i zadawali mnóstwo pytań. Uczniowie szczególnie interesowali się zasadami rekrutacji do sekcji strzelców wyborowych, procesem szkolenia oraz taktyką działań. To pierwsze takie spotkanie w naszej szkole z żołnierzami Wojska Polskiego. Szansa rzeczywistego zapoznania z bronią, bezpośredniego „dotknięcia” żołnierskiej codzienności była na pewno ciekawym doświadczeniem dla naszych strzelców.

Podziękowania należą się dowództwu 1. batalionu, które umożliwiło zorganizowanie spotkania, oraz strzelcom wyborowym, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z naszą młodzieżą.

Wojciech Stępień
Foto: Mariusz Wołosz

Źródło: ZS2

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here