Starosta zaprasza na Maraton Nordic Walking

20

19-06-2012r.Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra zaprasza na I Otwarty Maraton Nordic Walking wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Marsz odbędzie się w najbliższą sobotę (23 czerwca).

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez elektroniczny formularz rejestracji do 22.06.2012r. zamieszczony na stronie http://maratontarnobrzeg.pl. Istnieje także możliwość rejestracji w dniu zawodów. Osoby zainteresowane udziałem w Maratonie Nordic Walking zobowiązane są do uiszczenia wpisowego w kwocie 10zł. Wpisowe obejmuje odlewany okolicznościowy medal kolekcjonerski, bufet regeneracyjny na trasie przemarszu i ciepły posiłek na mecie. Start odbędzie się o godzinie 10:00 ( przed wyruszeniem w trasę przewidziany jest instruktaż techniki Nordic Walking).


Fot. Starosta Krzysztof Pitra od lat uprawia Nordic Walking

Jednym z organizatorów wydarzenia jest starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, który od lat uprawia Nordic Walking – To nie tylko świetny sposób na rozładowanie codziennego stresu, ale również możliwość prowadzenia zdrowego trybu życia. Ogromną zaletą chodzenia z kijami jest to, że można spalać o wiele więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru czy nawet biegu. Kije pomagają utrzymać prawidłową postawę organizmu, kręgosłup nie ulega skrzywieniom a osoba ćwicząca nie musi obawiać się o stabilność podczas marszu na nierównym terenie– mówi Pitra.

/PT

20 KOMENTARZE

 1. Fajna sprawa ! W końcu te pseudo alpinistki dowiedzą się o co w tym chodzi i że do tego typu aktywności fizycznej pasuje włożyć odpowiedni strój sportowy a nie w obcasach i z reklamówkami pod halę targową, się lansować !!!! bo moda na kijki !!!

 2. Z 'nordic walking' jest tak jak z rybą po grecku, barszczem ukraińskim i ruskimi pierogami. Czyli Polacy wiedzą lepiej niż te inne nacje jak to powinno wyglądać.

 3. Dawniej chodziło sie na spacer z kijem, laską, dwoma laskami. Niepotrzebne skreślić. Teraz mamy 'walking'.

  Łacząc regionalną przeszłość z przyszłością możemy zrobić 'Lasoviak walking'.

  To tak a' propos pomysłów dla p. Burmistrza z ekipą. To się napewno da zrównoważyć.

 4. pianko przetłumaczę
  chodzi o chodzenie z kijem lub ewentualnie z pałą po osiedlu północ szybkim lub w miarę szybkim tempem ostatnim miszczem był MYTYCH
  jego postawa wpłynęła na starsze panie, które w obawie o własne zdrowie zaczęły naśladować, ale tak nie zupełnie dokładnie… dwa kije?…częsta zmiana rewirów? itp
  a u starosty to nie wiem o co chodzi. młody jeszcze i niby nie chuligan???

 5. #1
  Skoro nie odpowiadasz -idea ''nordic walking'' -pierwotnie była aby ''leniu****ace''emerytki/emerytów zająć ''czymś'' – i wypaliło!
  Ale Alpinistek/Alpinistów = proszę w to nie/\/\/ mieszać.

 6. Wesolo, mi: Tobie się odbija oranżadą z komunii ;D Współczuje zwłaszcza, że masz nos bardzo blisko otworu gębowego, więc praktycznie zasysasz ten odór… W sumie to dobrze, że tworzy się taki obieg zakmnięty :P
  :P :P :P :P :P

 7. Chodzi o to że mamy tyle pięknych terenów wokó,ł że jak widzę kijkowców na osiedlu to płakać mi się chce i od razu kojarzy mi się pewien typ co skwitował to tak ; Z kijkami po mieście chodzo , alpinisty jeb..e ! No i nie musisz mi tłumaczyć o co w tym chodzi bo sam jestem piechurem :)

 8. ^ ok. sorry.
  niech chodzą,ba stuptuty niech zakładają!;)
  To tak czy siak – wychodzą – w telewizor nie patrzą..Ale hallo,hallo! ponoć i mobilna tv wchodzi. Ku *wa -obłęd::D Umiarkowanie ''paczeć'

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here